StattiNjë përzgjedhje e pajisjeveTOP-10 dhurata për një lojtar të dashur

TOP-10 dhurata për një lojtar të dashur

-

Dita e Shën Valentinit po afron, që do të thotë se është koha të mendoni se me çfarë ta surprizoni partnerin tuaj këtë vit. Arinjtë pelushi, valentinat dhe ëmbëlsirat janë, sigurisht, dhurata të këndshme, por krejtësisht banale. Është e qartë se një dhuratë që ka të bëjë me personin të cilit i synohet do të sjellë më shumë gëzim. Nëse i dashuri juaj i pëlqen lojërat dhe gjithçka lojërat, ne ju ofrojmë dhjetë pajisje dhe aksesorë lojrash interesante, sipas mendimit tonë, që nuk do ta lënë partnerin tuaj indiferent.

Një dhuratë për një gamer të dashur më 14 shkurt

Lexoni gjithashtu:

Karrige lojrash Kaiser 3 XL Anda Seat

Seat Kaiser 3 XL Anda

Një karrige lojrash zë një vend të nderuar në listën e dëshirave të çdo lojtari që kalon të paktën disa orë në ditë duke luajtur lojëra. Në fund të fundit, mbështetja e duhur e shpinës dhe e poshtme e shpinës për një kohë të gjatë është jashtëzakonisht e rëndësishme, para së gjithash, për një shëndet të mirë. Një nga modelet më të mira të karrigeve të lojërave në treg është Seat Kaiser 3 XL Anda.

Karrigia prezantohet në një gamë të gjerë ngjyrash (gjithsej 9 prej tyre) për çdo shije: nga e zeza dhe grija "klasike" në rozë më të ndezur, portokalli dhe jeshile. Dhe, përveç kësaj, ekziston një zgjedhje e materialit tapiceri - pëlhurë prej liri me frymëmarrje ose lëkurë elegante PVC.

Sedilja Kaiser 3 XL Anda ofron mbështetje të mirë të shpinës, falë mbështetjes lumbare të integruar me 4 drejtime, sistemit të animit të mbështetëses me fiksim nga 90° në 165° dhe jastëkut magnetik me efekt kujtese dhe element ftohës. Karrigia është projektuar për një lojtar me një lartësi prej 181 cm deri në 210 cm dhe një peshë deri në 200 kg. Gjithashtu, modeli ofron mbështetëse krahësh 4D tërësisht metalike me një magnet, të cilat ju lejojnë të instaloni tavolinën e tavolinës dhe të ndryshoni opsionalisht mbulesat e ngjyrave. Kjo dhuratë e menduar për Ditën e Shën Valentinit do të kushtojë 425 dollarë.

Një grup aksesorësh për lojëra

Një dhuratë origjinale dhe në të njëjtën kohë e përshtatshme është një grup aksesorësh lojrash. Kjo zgjidhje ka disa përparësi. Para së gjithash, komplet zakonisht përmbajnë të gjitha pajisjet e nevojshme që mund të shërbejnë si një fillim i mirë për një lojtar fillestar. Së dyti, të gjithë aksesorët në grupe kanë një dizajn uniform dhe duken organikisht në qytetin e lojës.

GamePro Pink 4 në 1 USB

GamePro Pink 4 në 1 USB - një dhuratë e shkëlqyer për vajzat gamer, e bërë në ngjyrë rozë të ndezur. Kompleti përfshin një tastierë lojrash, kufje, maus dhe dyshek. Të gjithë aksesorët, përveç tapetit, janë me tela, kështu që nuk do t'ju duhet të shqetësoheni për vonesat.

Tastiera e përfshirë është një ishull, membranë, me ndriçim LED Rainbow, një bazë metalike dhe një burim prej 5 milionë presash. Tingulli i mirë në kufje sigurohet nga altoparlantët 50 mm me një rezistencë prej 32 ohms dhe një gamë frekuence nga 20 Hz në 20 kHz. Kufjet e kufjeve janë prej lëkure eko cilësore, këtu ofrohet një mikrofon dhe peshojnë vetëm 300 g, kështu që "rrjetat" e gjata do të kalojnë rehat. Mausi ka një nivel të gjerë rregullimi nga 800 në 7200 dpi, 7 butona dhe ndriçim RGB. Tapeti i mausit 310×240×3 mm është i pajisur me një bazë gome që e fikson mirë në tavolinë dhe qepja përgjatë skajeve do t'i mbrojë ata nga humbja e pamjes së tyre të dukshme. Mund të blini një komplet GamePro Pink 4 në 1 USB për 42,5 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Mouse GamePro GM370 USB White

GamePro GM370 USB e bardhë

Por jo vetëm me grupe aksesorësh. Ndodh shpesh që nuk ka asnjë pikë në grup, sepse lojtari është me përvojë dhe ka gjithçka të nevojshme për një kohë të këndshme të lojrave të lira. Epo, pothuajse gjithçka. Atëherë është më mirë të zgjidhni diçka që lojtarit tuaj i mungon për lumturi të plotë.

Nëse jeni duke kërkuar për një maus të lezetshëm lojrash si dhuratë, dhe në të njëjtën kohë keni një buxhet, ju rekomandojmë t'i kushtoni vëmendje GamePro GM370 USB e bardhë. Ky është një manipulues optik me tela me 7 butona të programueshëm, i paraqitur në ngjyrë të bardhë, i përshtatshëm si për lojtarët meshkuj ashtu edhe për femra. Mausi ka një formë asimetrike ergonomike për kontroll të rehatshëm gjatë betejave të ashpra, si dhe ndriçim elegant RGB me 4 mënyra dhe një shtresë të këndshme Soft Touch. Kablloja këtu është fleksibël, 1,5 metra e gjatë dhe ka thurje të fortë, e cila do të ruajë integritetin e saj për një kohë të gjatë. Rregullimi fleksibël i ndjeshmërisë së sensorit nga 800 në 6400 dpi do t'ju lejojë të përshtatni GamePro GM370 USB White me stilin tuaj të lojës. Çmimi i kërkuar është vetëm 10 dollarë.

Mouse Razer Orochi V2 kuarc pa tela

Kuarc me valë Razer Orochi V2

Kuarc me valë Razer Orochi V2 tashmë një maus lojërash më i avancuar që peshon vetëm 60 g dhe është një nga modelet më të lehta në treg. Miu rozë do të jetë një dhuratë e mirë për një lojtar, dhe për faktin se modeli ka një dizajn simetrik, ai është i përshtatshëm për kontroll me dorën e majtë. Modeli lidhet me valë nëpërmjet Bluetooth ose nëpërmjet ndërfaqes 2,4 GHz Razer Hyperspeed Wireless.

Razer Orochi V2 Wireless ka një fole baterie hibride - një bateri AA ose AAA është e mjaftueshme për funksionimin afatgjatë. Në varësi të cilës bateri do të përdoret, qendra e gravitetit të manipuluesit do të ndryshojë, gjë që ju lejon të zgjidhni ekuilibrin optimal për veten tuaj. Nga rruga, një bateri AA do të zgjasë për një kohë të gjatë: deri në 950 orë kur lidhet me Bluetooth dhe deri në 425 orë kur përdorni ndërfaqen e radios. 6 butona mund të programohen përmes softuerit të pronarit Razer Synapse 3 dhe memoria e integruar ju lejon të ruani makro për skenarë të ndryshëm përdorimi. Për rrëshqitje të përsosur, këmbët janë bërë nga Teflon me cilësi të lartë. Mund të blini një maus nga Razer për 62,5 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Dyshek kuarci i madh Razer Strider

Kuarc i madh Razer Strider

Mund ta plotësoni miun me një rrogoz Razer Strider Large në të njëjtën ngjyrë kuarci. Kjo është një sipërfaqe lojrash me cilësi të lartë me përmasa 45,0×40,0×0,3 cm, e cila është e përkryer si për minjtë optikë ashtu edhe për minjtë lazer. Baza e tapetit është gome, dhe sipërfaqja e punës ka një shtresë tekstili, e cila siguron rrëshqitje të lehtë dhe kontroll të qartë të mausit. Skajet e qepura do ta mbajnë qilimin në formë për një kohë të gjatë dhe sipërfaqja rezistente ndaj lagështirës do të mbrojë nga papastërtitë e lëngshme dhe komplekse. Dysheku Razer Strider Large Quartz për shitje duke filluar nga $50.

Kufje Razer Kraken BT Kitty Edition Quartz

Razer Kraken BT Kitty Edition Quartz

Razer Kraken BT Kitty Edition Quartz - kjo është dhurata më e lezetshme në përzgjedhjen tonë. Jo vetëm vajzat dhe jo vetëm lojtarët do të kënaqen nga kufjet me neo-veshë dhe gjithashtu në ngjyrë rozë. Sigurisht, si çdo pajisje lojrash që respekton veten, Razer Kraken BT Kitty Edition ka ndriçim RGB me një gamë të gjerë efektesh ndriçimi.

Emituesit 40 mm janë përgjegjës për cilësinë e riprodhimit dhe në mënyrë që përdoruesi të dëgjohet qartë gjatë seancave të lojërave dhe komunikimit, sigurohet një sërë mikrofonësh. Përveç kësaj, kufjet kanë një modalitet të lojës me një nivel të ulët vonesash prej 40 ms, si dhe teknologjinë ANC për filtrimin e zhurmës së ambientit. Një dhuratë e tillë “mace” kushton rreth 100 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Tastierë kuarci Razer Huntsman V2 Tenkeyless

Razer Huntsman V2 Kuarc me ndërprerës të kuq pa Tenkey

Një tjetër dhuratë e suksesshme "vajzash" është tastiera e lojërave Razer Huntsman V2 Tenkeyless Red Switch në ngjyrë kuarci.. Kjo është një tastierë optike kompakte me pothuajse zero vonesë në hyrje dhe një mbështetje të rehatshme në pëllëmbë. Modeli përdor çelësat Red Switch me një frekuencë votimi deri në 8000 Hz dhe amortizues të përmirësuar që ofrojnë shtypje më të qetë dhe më të qetë. Për funksionim edhe më të qetë, Razer Huntsman V2 përdor një shtresë shkume që eliminon zhurmën gjatë shkrimit.

Formimi me dy komponentë i tapave, i bërë nga plastika PBT, siguron qëndrueshmëri të sipërfaqes, e cila nuk do të fërkohet dhe nuk do të bëhet me shkëlqim në disa vende gjatë funksionimit. Tastiera është me tela dhe ka një kabllo të shkëputshme për transportim të lehtë. Ekziston edhe memorie e brendshme, e cila është e mjaftueshme për të ruajtur deri në 5 profile, dhe aftësia për të ruajtur cilësimet në ruajtjen e cloud. Çmimi i Razer Huntsman V2 Tenkeyless është rreth 175 dollarë.

Aksesorët e mësipërm të lojërave Razer mund të bëjnë një set të bukur dhuratash nëse është e nevojshme. Dhe, falë faktit se të gjitha ato janë gjithashtu të disponueshme në të zezë, mund të zgjidhni një dhuratë për një lojtar që nuk i pëlqen vërtet ngjyrat e ndezura.

Arushja Teddy ASUS ROG Keris Wireless AimPoint

ASUS ROG Keris AimPoint

Një tjetër maus i lezetshëm lojrash në përzgjedhjen tonë - ASUS ROG Keris Wireless AimPoint. Është paraqitur në dy ngjyra klasike - bardh e zi. Manipuluesi këtu është optik, me një sensor të pronarit ROG AimPoint me një rezolucion prej 36000 dpi. Përshpejtimi maksimal i miut është 50 G, dhe shpejtësia është 650 ips. Modeli ka 4 butona mekanikë që mund të programohen përmes softuerit të pronarit Armory Crate, si dhe ndriçimit Aura Sync RGB.

ASUS ROG Keris Wireless AimPoint mbështet të gjitha llojet e lidhjeve - me kabllo, përmes Bluetooth 5.1 ose kanal radio. Brenda është një bateri 370 mAh që siguron deri në 119 orë jetëgjatësi të baterisë pa dritën e pasme dhe deri në 86 orë me ndriçimin e paracaktuar. Miu peshon 75 g dhe forma e tij e menduar është ideale për kapjen e gishtave dhe kthetrave. Memoria e integruar është e mjaftueshme për të kursyer deri në 5 makro. Çmimi i përafërt i modelit është 100 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Kufje ASUS ROG Cetra True Wireless

ASUS ROG Cetra True Wireless

Kufje ASUS ROG Cetra True Wireless - një dhuratë mjaft origjinale për 14 shkurt. Para së gjithash, kjo është një kufje kompakte universale TWS me vonesë të ulët që do të tërheqë si për lojtarët ashtu edhe për dashamirët e muzikës. Kufjet në vesh janë gjithashtu të disponueshme në dy ngjyra (bardh e zi), kanë mbrojtje ndaj lagështirës sipas standardit IPX4 dhe ndriçim delikat të pasmë.

ROG Cetra True Wireless

Brenda janë instaluar emetues dinamikë 10 mm. Mënyra e lojës dhe softueri i menduar mirë, i cili ju lejon të arrini tingullin virtual në formatin 7.1, ju lejon të dëgjoni afrimin e armikut nga kudo. Përveç lojërave, ASUS ROG Cetra True Wireless janë gjithashtu të shkëlqyera për të dëgjuar muzikë ose për të parë filma. Ekziston mbështetje për kodek AAC, ANC dhe modalitet transparence, mikrofona të integruar, mbështetje për karikim me valë dhe cilësime fleksibël përmes aplikacionit të pronarit. Bateria e integruar siguron deri në 4,8 orë përdorim me ANC të ndezur dhe deri në 6 pa të, dhe me rastin kjo shifër rritet përkatësisht në 21,8 dhe 27 orë. Ju mund të blini TWS lojërash për rreth 100 dollarë.

Çantë shpine Lenovo Legion Armored Backpack II 17

Çanta shpine e blinduar Lenovo Legion II 17

Për të qenë në gjendje të merrni me vete të gjitha "mirësitë" tuaja të lojërave (për shembull, për seancat e lojërave jashtë), do t'ju duhet një çantë shpine e gjerë dhe e besueshme. Të tilla si, për shembull, Lenovo Legion Armored Backpack II 17. Avantazhi i çantës së shpinës ishte një panel i përparmë i fortë që do të mbrojë pajisjet nga dëmtimet mekanike. Përveç vetive rezistente ndaj goditjeve, sipërfaqja është rezistente ndaj lagështirës dhe papastërtisë.

Modeli është paraqitur në një ngjyrë të zezë universale dhe është perfekt si për një gamer ashtu edhe për një lojtar. Kapaciteti i çantës së shpinës është projektuar për një laptop 17,3 inç dhe shumë aksesorë, sepse përveç 3 ndarjeve të mëdha, ka edhe 16 xhepa. Lenovo Legion Armored Backpack II 17 është prej poliesteri, ka një shpinë anatomike me ventilim dhe një rrip gjoksi. Shitet çanta shpine Lenovo nga 52$.

Siç mund ta shihni, nuk është e vështirë të gëzoni të dashurin tuaj të rëndësishëm në ditën e Shën Valentinit, edhe nëse keni një buxhet mjaft modest. Dhe është shumë interesante kur dhurata korrespondon me interesat e të dashurit dhe nuk është një dhuratë e rregullt nga supermarketi më i afërt. Me çfarë do ta surprizoni të dashurin tuaj më 14 shkurt?

Lexoni gjithashtu:

Eugenia Faber
Eugenia Faber
Adhurues i veglave me përvojë. Besoj se kafeja, macet dhe një film cilësor janë të përshtatshme në çdo rrethanë. I nderuar (ose jo aq) i aftë i sektit DIY, duke pushuar me një furçë dhe një pistoletë ngjitëse në duar.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani