StattiNjë përzgjedhje e pajisjeveTOP-10 karikuesit me valë për telefonat inteligjentë, verë 2022

TOP-10 karikuesit me valë për telefonat inteligjentë, verë 2022

-

Smartphone me mbështetje karikimi me valë bëhet gjithnjë e më shumë. Në vitin 2022 të tilla ka edhe në segmentin e buxhetit të mesëm. Dhe vetë stacionet e docking po bëhen gjithnjë e më të aksesueshme. Tani kjo nuk është më një veçori për të zgjedhurit, por një gjë e zakonshme për pothuajse çdo përdorues - të mos lidhni kabllon me pajisjen, por thjesht ta vendosni atë në pajisje, e cila gjithashtu mund të jetë elegant. Për ta bërë më të lehtë zgjedhjen për ju, ne kemi mbledhur në një vend modelet më të mira, sipas mendimit tonë dhe të njohura. Dhe cili karikues me valë ju pëlqen?

TOP-10 karikuesit me valë për telefonat inteligjentë, verë 2021

Lexoni gjithashtu:

Xiaomi Qëndrim karikimi me valë Mi 20W

Xiaomi Qëndrim karikimi me valë Mi

Karikimi i lirë me valë Xiaomi Qëndrimi i karikimit me valë Mi duket elegant dhe i rregullt. Është i pajisur me tregues pune dhe një port USB Type-C. Fuqia e karikimit është 20 W, teknologjia është Qi. I përshtatshëm për të gjitha pajisjet me këtë teknologji pa u lidhur me platformën. Ata e kërkojnë modelin nga 24 dollarë.

Xiaomi Qëndrim karikimi me valë Mi 30W

Xiaomi Qëndrim karikimi me valë Mi 30W

Modeli popullor Xiaomi Mi Wireless Charging Stand 30W ofron karikim më të fuqishëm me valë në 30W dhe një dizajn edhe më të thjeshtë. Ekziston një portë USB Type-C dhe përfshihet një kabllo dhe një përshtatës energjie. Ata nuk harruan të instalonin tregues të dritës në kasë, në mënyrë që përdoruesi të kuptojë statusin e karikimit. Xiaomi Mbështetja e karikimit me valë Mi 30W shitet me një çmim prej 44 dollarë.

Shih gjithashtu: 

Samsung EP-N5200

Samsung EP-N5200

Karikimi me valë Samsung EP-N5200 kushton më shumë se modeli i mëparshëm, por është po aq popullor, i zoti dhe i rreptë në dizajn. Me një çmim prej 54 dollarësh, modeli ofron një ftohës të integruar që ftoh telefonin inteligjent dhe një karikues Qi 15 W. Ekziston një tregues dhe një port USB C.

Canyon CNS-WCS303

Canyon CNS-WCS303

Canyon CNS-WCS303 ngarkon me valë jo vetëm një smartphone, por edhe një orë "të zgjuar" ose gjurmues fitnesi. Fuqia e karikimit për një pajisje është 15 W. Dizajni është i thjeshtë, por me një shirit të gjelbër të ndezur. Ajo vjen me një kabllo 1,2 metra të gjatë dhe lidhet nëpërmjet një porti USB C. Canyon CNS-WCS303 shitet me pakicë për 29 dollarë.

Lexoni gjithashtu: 

Promate AuraPad-15

Promate AuraPad-15

Promate AuraPad-15 është një karikues me valë buxhetore për telefonat inteligjentë në një dizajn të hollë dhe minimalist. Në të njëjtën kohë, ky është një model i thjeshtë, pa luhatje që ngarkon pajisjet në 15 W. Ata nuk harruan të instalonin treguesin e dritës në kasë. Ata e kërkojnë modelin nga 19 dollarë.

Belkin WIZ008

Belkin WIZ008

Me çmim rreth 70 dollarë, karikuesi me valë Belkin WIZ008 ofron një dizajn elegant të trupit dhe një platformë për karikimin e dy pajisjeve në të njëjtën kohë. Fuqia totale e karikimit për dy pajisje është 30 W, dhe nëse karikoni vetëm një, ajo prodhon 15 W. Modeli është i certifikuar për të punuar me pajisje Apple.

Lexoni gjithashtu: 

Hoco CW11

karikimi me valë Hoco CW11

Modeli Hoco CW11 është bërë në stilin retro dhe i krijuar vetëm për karikimin pa tel të telefonave inteligjentë. Fuqia e deklaruar është 10 W, dhe lidhësi i energjisë këtu është microUSB. Por çmimi është i kënaqur, falë të cilit tarifimi Qi është i popullarizuar. Ata e kërkojnë atë nga 16 dollarë.

Karikues pa tela për desktop horizontal silikoni BASEUS

Karikues pa tela për desktop horizontal silikoni BASEUS

Karikimi me valë për telefonat inteligjentë BASEUS Silicone Horizontal Desktop Wireless Charger duket i pazakontë, por kushton një qindarkë (nga 15 dollarë). Në të njëjtën kohë, pajisja mund të ngarkohet në të jo vetëm në një pozicion vertikal, por edhe horizontal, gjë që do të lejojë, për shembull, të shikoni video ose përmbajtje të tjera.

Nuk ka karikim shumë të fuqishëm në karikuesin pa tel BASEUS silikoni Horizontal Desktop, i cili lë të kuptohet menjëherë nga çmimi, por 10 W është një shifër normale për segmentin e buxhetit, dhe ka gjithashtu një kabllo të plotë dhe tregues të punës.

Lexoni gjithashtu:

ColorWay CW-CHW31Q

karikimi me valë ColorWay CW-CHW31Q

ColorWay CW-CHW31Q është një tjetër model i thjeshtë dhe popullor nga segmenti buxhetor me një platformë karikimi dhe fuqi 15 W. Dizajni madje mund të quhet elegant dhe madje me një çmim prej 17 dollarësh.

Qëndrim karikimi me valë Moshi Lounge Q

karikimi me valë Moshi Lounge Q Stand karikimi me valë

Por mbështetja e karikimit me valë Moshi Lounge Q nuk është një opsion i lirë, por është elegant dhe nga një prodhues i njohur. Karikimi me valë do të plotësojë pothuajse çdo brendshme dhe ka një bazë të rregullueshme në mënyrë që smartphone të mund të karikohet vertikalisht ose horizontalisht.

Mbështetja e karikimit me valë Moshi Lounge Q është e pajisur me një kabllo jo të lëvizshme 1,2 metra, një tregues funksionimi dhe një fuqi karikimi prej 15 W. Porta kabllore USB C. Kërkoni modelin nga 90 dollarë.

A përdorni karikim me valë? Nëse po, shkruani modelin në komente, veçanërisht nëse nuk është në përzgjedhjen tonë. Ose ndani përvojën tuaj me tarifimin që kemi në mënyrë që përdoruesit e tjerë të dinë se çfarë të presin kur blejnë.

Lexoni gjithashtu:

Dhe mos harroni! Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Pavel Chyikin
Pavel Chyikin
Unë shkruaj dhe lexoj shumë. Ndonjëherë luaj, shikoj filma dhe seriale, kështu që shkruaj edhe për të. Unë e dua gruan, djalin dhe ushqimin e mirë.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani