Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
StattiNjë përzgjedhje e pajisjeveTOP-10 tastierë lojërash me valë, verë 2022

TOP-10 tastierë lojërash me valë, verë 2022

-

Në vitin 2022, një gamepad nevojitet jo vetëm për t'u lidhur me konzollat ​​e lojërave dhe PC. Ato përdoren në lojërat celulare me smartphones, tableta, kuti televizori e kështu me radhë. Në mënyrë që të mos ngatërroheni në shumëllojshmërinë e modeleve, ne kemi mbledhur dhjetëshen më të mirë, sipas mendimit tonë, wireless tastierë lojërash. Me rëndësi! Nuk ka kontrollues të njohur nga lista PlayStation і Xbox, por ka mundësi të tjera, jo më pak të lezetshme dhe të njohura.

TOP-10 gamepads me valë për fillimin e 2021

Lexoni gjithashtu:

MSI Force GC30 V2

MSI Force GC30 V2

MSI Force GC30 V2 duket i zoti dhe elegant. Gamepad funksionon me PC dhe Android nëpërmjet lidhjes Bluetooth ose kabllore. Modeli është i pajisur me dy kabllo, dhe shufrat mund të ndryshohen. Bateria 600 mAh është përgjegjëse për funksionimin autonom të modelit, e cila është e mjaftueshme për deri në 8 orë lojë. Një gamepad do të kushtojë nga 45 dollarë.

iPega PG-9156

Gamepad iPega PG-9156

Pajisja universale e lojës iPega PG-36 është në shitje me një çmim prej 9156 dollarë. Në dizajn dhe formë, ngjan me Dual Shock klasik nga Sony. Ka shkopinj ndriçimi. Kontrolluesi funksionon me një PC, Android dhe iOS, duke u lidhur me Bluetooth ose duke përdorur një telefon.

iPega PG-9156 ka një montim me rrokullisje për një smartphone. Bateria e integruar me një kapacitet prej 380 mAh është përgjegjëse për jetëgjatësinë e baterisë. Ata premtojnë se kjo do të jetë e mjaftueshme për 15 orë përdorim.

Lexoni gjithashtu:

Logitech Wireless Gamepad F710

Gamepad Logitech Wireless Gamepad F710

Logitech Wireless Gamepad F710 nuk është i mirë për të gjithë, por një gamepad klasik dhe popullor që është tashmë dhjetë vjeç. Në fillim kishte një model me tela, por më pas e bënë edhe këtë. Nga dizajni, është një përzierje e kontrollorëve DualShock dhe Xbox.

Logitech Wireless Gamepad F710 lidhet vetëm me PC. Ekziston një buton për të kaluar midis modaliteteve XInput dhe DirectInput. Ne nuk harruam për dridhjet. Nuk ka bateri të integruar, kështu që gamepad funksionon me dy bateri me gisht AA. Ata e kërkojnë modelin nga 59 dollarë.

Havit HV-G145BT

Gamepad Havit HV-G145BT

Nëse ju pëlqen dizajni i modelit të mësipërm dhe dëshironi të shpenzoni më pak para, atëherë ekziston Havit HV-G145BT. Për një çmim që fillon nga 13 dollarë, përdoruesi merr një dizajn të këndshëm, një motor vibrimi, shkathtësi të lidhjes përmes Bluetooth (PC, Android, iOS, AppleTV) dhe funksionimin e baterisë.

Lexoni gjithashtu:

LojëSir G4 Pro

Gamepad GameSir G4 Pro

Kontrollues LojëSir G4 Pro duket elegant dhe modern, duke kopjuar faktorin e formës së modelit Xbox. Tasti i lojës lidhet nëpërmjet një moduli radioje ose Bluetooth me një PC, Android, Nintendo Switch dhe PlayStation 4. Kasa ka tregues të modalitetit dhe një buton Turbo të ndriçuar.

Jeton GameSir G4 Pro mundësohet nga një bateri e integruar dhe karikohet përmes një porti USB Type-C. Ekziston një montim për një smartphone. Modeli shitet me një çmim prej 81 dollarësh, por në AliExpress mund të merret pothuajse dy herë më lirë.

Sven GC-5070

Gamepad Sven GC-5070

Sven GC-5070 është një kopje buxhetore e tastierës së lojës Microsoft Xbox One. Kontrolluesi punon me PC, Android dhe PlayStation 3 nëpërmjet një marrësi USB ose, nëse është e nevojshme, nëpërmjet një kabllo OTG. Trupi i bërë nga plastika ABS me veshje të butë me prekje.

Sven GC-5070 është i pajisur me një motor vibrimi dhe mbështet funksionimin në modalitetet e hyrjes D dhe hyrjes X. Modeli funksionon nga një bateri e integruar. Një karikim është i mjaftueshëm për 7-10 orë lojë. Kontrolluesi shitet me një çmim prej 25 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

Speed-Link TORID

Gamepad Speed-Link TORID

Një tjetër kopje e njohur e kontrolluesit Xbox quhet Speed-Link TORID. Në mënyrë që të paktën disi të ndryshojnë nga objekti i kopjimit, dizajnerët e bënë modelin të ndritshëm dhe plot ngjyra, dhe përveç të zezës, ka edhe një ngjyrë të gjelbër acid.

Speed-Link TORID punon me PC dhe PlayStation 3 nëpërmjet bilbilit USB. Ka një dridhje të mirë dhe energjia sigurohet nga një bateri 600 mAh. Ata premtojnë deri në 10 orë punë me një pagesë. Çmimi i modelit fillon nga 26 dollarë.

Canyon CND-GPW6

Gamepad Canyon CND-GPW6

Kontrollues Canyon CND-GPW6 duket jo më pak i ndritshëm dhe i njohur se tastiera e lojës më sipër. Modeli është universal për lidhje (PC, Android, PlayStation 3) dhe lidhet me Bluetooth. Trupi është prej plastike me prekje të butë me futje të bëra nga materiali me shirita. Ka dridhje. Nga Canyon CND-GPW6 kërkon nga 22 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

2E E zezë 2E-UWGC-C04

2E E zezë 2E-UWGC-C04

Tastieri i lojërave me valë universale 2E Black 2E-UWGC-C04 lidhet me platforma të ndryshme (PC, Android, iOS, PlayStation 3) nëpërmjet Bluetooth ose marrësit USB dhe është i pajisur me një montim teleskopik për një smartphone. Dizajn "Xbox", dekorim asketik.

2E Black 2E-UWGC-C04 mundësohet nga një bateri e integruar 700 mAh. Koha e deklaruar e funksionimit do të kënaqë çdo lojtar, sepse ky model premton deri në 30 orë përdorim me një karikim të vetëm. Gamepad shitet me një çmim prej 24 dollarë.

Besoni GXT-545

Besoni GXT-545

Trust GXT-545 është i ngjashëm me gamepad nga Sony, punon me kompjuterë dhe konsol PS3. Ai është i lidhur me ta përmes një lidhësi të plotë USB. Ekziston mbështetje për modalitetet XInput dhe DirectInput.

Kontrolluesi me valë Trust GXT-545 mundësohet nga një bateri e integruar. Pretendohet deri në 8 orë përdorim lojërash me një tarifë të vetme. Modeli shitet me një çmim prej 28 dollarë.

Siç mund ta shihni, nuk është e nevojshme të blini modele të shtrenjta nga Sony dhe Microsoft për të marrë një gamepad adekuat me valë për lojëra në platforma të ndryshme. Prodhuesit e palëve të treta, duke përfshirë shumë emra të njohur, prodhojnë më shumë opsione buxhetore me një dizajn të ngjashëm dhe shumë karakteristika. Madje ka modele me montime për telefonat inteligjentë.

Dhe cilin kontrollues përdorni dhe pse? Shkruani modelet në komente dhe ndani përvojën tuaj atje.

Lexoni gjithashtu:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Pavel Chyikin
Pavel Chyikin
Unë shkruaj dhe lexoj shumë. Ndonjëherë luaj, shikoj filma dhe seriale, kështu që shkruaj edhe për të. Unë e dua gruan, djalin dhe ushqimin e mirë.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani