audioKufjeRishikimi i kufjeve BLON X HBB Z300: Dragoi i Artë është Mbreti i Metalit

Rishikimi i kufjeve BLON X HBB Z300: Dragoi i Artë është Mbreti i Metalit

-

BLON X HBB Z300 është një tjetër bashkëpunim mes audioblogerit të njohur HBB dhe prodhuesit të kufjeve BLON. Me modelin Z300, marka dëshiron të rifitojë autoritetin e saj në segmentin buxhetor të kufjeve IEM. A funksionoi? Ne do ta zbulojmë në rezultatet e rishikimit. Mund të them menjëherë se doli të ishte interesante, por mjaft e paqartë. Dhe tani, le të kuptojmë në detaje.

Lexoni gjithashtu: Sennheiser MOMENTUM 4 Rishikimi me valë: Kufje që ndryshuan preferencat

Pamja e jashtme

BlON Z300 dorëzohen në një kuti të vogël, brenda së cilës ka: kufje, një çantë për to, një kabllo të shkëputshme dhe 2 grupe hundëzash. Duke marrë parasysh çmimin prej 35 dollarësh, dua t'i falënderoj prodhuesit për mbulesën e çantës, pasi është një gjë e rrallë për njerëzit me mendje buxhetore.

Blloqe veshi

Sa i përket grykave, ka ato të zeza - më të dendura, për adhuruesit e basit dhe ato të lehta - për një tingull neutral. Cilësia e grykave është e mirë, pa zbulime të veçanta, por nuk dua t'i ndërroj fare jashtë kutisë. Por megjithatë, unë rekomandoj të shikoni jastëkët e veshit të mirë ali, mundësisht me një theks në bas (të errët). Duke parë përpara, do të them se ndonjëherë do të dëshironi të shtyni frekuencat e larta thellë në skenë, të cilat zezakët e aksioneve mund të mos jenë në gjendje t'i përballojnë.   

Kabllo

Dhe këtu mund të ndjeni ofertën për fitore nga Z300 në kategorinë e tij të çmimeve. Është i përdredhur, i bërë nga bakri i cilësisë së lartë pa oksigjen, mesatarisht i ngurtë dhe i rregullueshëm nën mjekër. Në përgjithësi, një kabllo audiofile e pjekur pa zbritje. Për një set të plotë, duke marrë parasysh çmimin, është thjesht një kënaqësi! Kablloja është e lidhur me kufjet duke përdorur një lidhës universal QDC, kështu që edhe nëse dëshironi ta zëvendësoni, nuk do të ketë probleme. Spina 3,5 mm është e besueshme, nuk ka pyetje në lidhje me të. 

Në një javë përdorimi, kablloja nuk u ngatërrua kurrë, gjë që është padyshim e lezetshme. Unë nuk rekomandoj ndryshimin e kabllos së bashkuar në një më të lirë, sepse kufjet janë mjaft të ndjeshme ndaj kësaj. Një bisht më i thjeshtë thjesht nuk do të kishte rezistencë të mjaftueshme për të kontrolluar gamën e tyre të frekuencës.

Lexoni gjithashtu: Apple AirPods Pro 2 vs Huawei FreeBuds Pro 2: cilat kufje të zgjidhni?

Kufje

X HBB Z300 duket si një model shumë i guximshëm. Kutitë janë prej metali dhe kanë pllaka të pasme mat me imazhin e një dragoi. Sipas prodhuesit, fotografia është prej ari, por ndoshta nuk do ta kontrolloj.

BLON X HBB Z300

Përveç ngjyrës së artë, si në rishikimin tonë, ekziston edhe një version blu i errët. Unë zakonisht e ngatërroj arin me cigan, por në këtë rast, gomat duken shumë të shtrenjta dhe të forta, dhe së bashku me kabllon janë shumë më të shtrenjta se çmimi i tyre. Sa i përket uljes, gjithçka këtu është e shkëlqyeshme, e thellë dhe pa shqetësime gjatë dëgjimit të gjatë. Pyetja e fundit është se si tingëllon e gjitha.

Një tingull me energji të zjarrtë

Së pari, le të shohim tingullin nga një këndvështrim teknik. Sipas përgjigjes së frekuencës, kemi: frekuenca të ulëta, të ngritura me 10 dB, mjaft pa probleme hyjnë në mes. Më tej, në frekuenca të larta shohim disa maja dhe këtu më tremb pak kulmi në 8 kilohertz (pak më tutje frika ime është e justifikuar).

BLON X HBB Z300

Përkthejeni nga audiofile në njerëzore dhe kemi: një performancë të qetë dhe jo të ndritshme me një shpërndarje të mirë instrumentesh dhe energji të shkëlqyer, teksturë në bateri dhe kitara. Electronica, rock, dubstep - e gjithë kjo tingëllon shumë e lezetshme këtu, megjithëse nuk ka shkëlqim të mjaftueshëm për të filluar vallëzimin. Tingulli është mesatarisht analitik dhe në BLON X HBB Z300 ju mund dhe duhet t'i analizoni këngët në detaje.

Këtu ka plot sintetizues, perkusione dhe të mira të tjera muzikore, por pa e tepruar. Në instrumentet elektronike, tingulli mblidhet, ka dinamikë dhe thellësi të shkëlqyer, elektronika tingëllon e ndritshme dhe ndonjëherë edhe shumë ekspresive. Ndonjëherë kam dashur ta bëj tingullin më të relaksuar, sepse sulmet në zhanre agresive si metali ndonjëherë kanë pasur shumë ndikim në tingull, por nëse ju pëlqen një tingull më i relaksuar kur bëhet fjalë për kitarat, këto janë kufjet për ju!

BLON X HBB Z300

Madhësia e skenës është domethënëse, ka ajër të mjaftueshëm në tingull, kështu që mund të dëgjoni me kënaqësi diçka orkestrale. Ndarja e mjeteve me çmimin e saj gjithashtu nuk u ngrit. Nga disavantazhet e dukshme, kulmi në frekuenca të larta mund të irritojë veshin në volumin maksimal, kështu që nuk rekomandoj të shkoni mbi 60-70%. Kjo është veçanërisht e dukshme në pjesët vokale. Krahasuar me konkurrentët në formën e Simgot EW100P, konfigurimi është mjaft i ngjashëm, por këta të fundit nuk kanë një kulm të lartë, por u mungon ajo energji dhe tingulli edhe më analitik.

Rezultatet

BLON X HBB Z300 është një festë e vërtetë për fansat e rock dhe elektronikë. Në zhanre të tjera, ato do të tingëllojnë neutrale dhe mjaft të përshtatshme për dëgjimin e përditshëm. Ata janë të zemëruar me zhanre agresive, por nëse është e nevojshme, ata mund të shndërrohen në qetësi dhe të luajnë në mënyrë perfekte edhe muzikë klasike ose orkestrale.

Ku te blej

Lexoni gjithashtu: 

RISHIKON VLERËSIMET
Dizajn
8
Set i kompletuar
10
Materiale
9
Ergonomia
10
Kumbon
8
Cuna
9
BLON X HBB Z300 është një festë e vërtetë për fansat e rock dhe elektronikë. Në zhanre të tjera, ato do të tingëllojnë neutrale dhe mjaft të mira. Ata janë të zemëruar me zhanre agresive, por nëse është e nevojshme, ata mund të luajnë edhe muzikë klasike ose orkestrale.
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Popullore tani
BLON X HBB Z300 është një festë e vërtetë për fansat e rock dhe elektronikë. Në zhanre të tjera, ato do të tingëllojnë neutrale dhe mjaft të mira. Ata janë të zemëruar me zhanre agresive, por nëse është e nevojshme, ata mund të luajnë edhe muzikë klasike ose orkestrale.Rishikimi i kufjeve BLON X HBB Z300: Dragoi i Artë është Mbreti i Metalit