audioKufjePasqyrë e kufjeve TWS HUAWEI FreeBuds SE: Ushtari i gjithanshëm

Pasqyrë e kufjeve TWS HUAWEI FreeBuds SE: Ushtari i gjithanshëm

-

Krijimi i një modeli kufjesh që do t'i përshtatet të gjithëve është një detyrë nga sfera e fiksionit. Dikujt i pëlqejnë kufjet brenda kanalit, dikujt i pëlqen anulimi aktiv i zhurmës, dikush po kërkon zgjidhjen më buxhetore dhe për dikë gjëja më e rëndësishme është cilësia e zërit. Nuk do të jeni në gjendje t'i kënaqni të gjithë në të njëjtën kohë, por çfarë nëse përpiqeni të krijoni diçka komprometuese, e cila do të përmbushë kërkesat e audiencës në shumicën e parametrave? Unë mendoj se rezultati do të jetë diçka e tillë HUAWEI FreeBuds SE. Sot do të kuptojmë se cilat veçori i bëjnë këto kufje një kandidat ideal për blerje.

Pozicionimi dhe çmimi

У HUAWEI sinqerisht ka modele flamuri, si p.sh HUAWEI Pa pagesë Buds Pro 2, të cilin e kemi shqyrtuar së fundmi. Atje, dizajni është absolutisht unik, dhe karakteristikat teknike shkëlqejnë me të gjitha ngjyrat e ylberit, në mënyrë që të gjithë të mund të gjejnë diçka për shijen dhe ngjyrën e tyre.

Këtu, çdo gjë është shumë më modeste, praktike dhe me këmbë në tokë. Theksi vihet në vlerën për para - cilësi e mirë e garantuar e përdorimit të kufjeve me një kosto të përshtatshme. Çmimi për HUAWEI FreeBuds SE kushton rreth 1600 UAH (~ 40 dollarë), që është mjaft modeste për kufjet TWS. Në të njëjtën kohë, si në aspektin e dizajnit ashtu edhe në karakteristikat teknike, kufjet kanë diçka për t'i ofruar përdoruesit.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i kufjeve TWS HUAWEI FreeBuds Pro 2: Dashuria në prekjen e parë

Përmbajtja e paketës

Set i kompletuar HUAWEI FreeBuds SE është mjaft i pasur - këtu do të gjeni një kufje në një kufje, një kabllo USB-C për karikim, një grup sythash shtesë të veshit në madhësi S dhe L (madhësia M, si më universale, është ngjitur në kufje nga fillimi), një manual dhe një kartë garancie.

HUAWEI FreeBuds SE

Dizajn, materiale, montim

Duke folur për dallimet e këtyre kufjeve nga modelet standarde, ia vlen të filloni me rastin. Ky nuk është një gur sapuni standard ovale, por një rast. Për sa i përket përmasave, është më shumë si një sënduk në të cilin fshihen thesaret e piratëve.

Mbulesa hapet lehtësisht, brenda mund të shihni dy kufje dhe një buton lidhjeje. Kufjet kanë një formë jo mjaft standarde dhe mënyrën e vendosjes së tyre në kasë. Nëse zakonisht merreni, përkundrazi, me lapsa të futur, atëherë kufjet janë vërtet këtu. Në fillim ishte e pazakontë për mua t'i nxirrja, sepse gishtat e mi u përpoqën të përsërisnin trajektoren e zakonshme për shumë modele - dhe nuk i gjetën kufjet në vendet e duhura. Por brenda pak ditësh u mësova me të dhe duhet të pranoj se vendimi për të vendosur kufjet ishte i justifikuar - është shumë më i përshtatshëm për t'i hequr ato nga rasti.

HUAWEI FreeBuds SE

Por le të kthehemi te rasti, kufjet do t'i përshkruajmë pak më vonë. Në fund është një port USB-C për karikimin e kufjeve, në anën e përparme ka një tregues LED që pulson kur hapet kapaku dhe tregon nivelin e karikimit të kasës - përkatësisht në të kuqe, portokalli ose jeshile. Por montimi i rastit më zhgënjeu - pas vetëm disa ditësh përdorimi, mbulesa filloi të lirohet. Por ndoshta ky është problemi i kampionit tim të testit, sepse në Huawei për sa i përket montimit, zakonisht gjithçka është me cilësi të lartë.

Ka dy opsione ngjyrash HUAWEI FreeBuds SE është e bardhë dhe blu, por unë do ta quaja më mirë atë "nenexhik". E adhuroj këtë ngjyrë, ndaj edhe u mërzita pak që mora për shqyrtim një pajisje në versionin klasik të bardhë.

Tani le të shkojmë drejtpërdrejt te kufjet. Mikrofonët dhe kontaktet për karikim janë të vendosura në këmbën e zgjatur. Këmba e kufjeve është e zgjatur, kështu që ndihet lehtë kur vendosni kufjet. Kjo do të jetë e dobishme gjatë kontrollit të gjesteve, për të cilat do të flasim më vonë.

Blloqet e veshëve të kufjeve janë shumë të buta dhe përkulen lehtësisht, kështu që ato futen shumë butësisht në vesh, përveç kësaj, ju mund të zgjidhni madhësinë e veshëve që ju përshtatet më së miri. Më lejoni t'ju kujtoj se nuk kemi të bëjmë me kufje brenda kanalit, por me veshë, ndaj mund të konsiderohen modeli më universal.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi ASUS ROG Centra True Wireless: kufje lojrash TWS

Ergonomia dhe komoditeti i përdorimit

Kufje HUAWEI FreeBuds SE ulen mirë në vesh, për shkak të jastëkëve të butë të veshit, ato qëndrojnë mjaft fort. Në të njëjtën kohë, edhe disa orë në kufje nuk sforcohen.

Më pëlqeu që dizajni i tyre është shumë i lehtë, çdo kufje individuale peshon rreth 5 g, kështu që ju mund të kaloni rehat të paktën gjysmë dite në kufje. Meqenëse modeli nuk është në kanal, por një insert më klasik, atëherë, përsëri, skenari i përdorimit afatgjatë është më se i justifikuar dhe komod.

Lidhja, kontrolli dhe softueri

Ashtu si me kufjet e tjera HUAWEI, këtu përdoruesi ka dy opsione për t'i lidhur ato - thjesht duke zbuluar pajisjen përmes Bluetooth ose përmes një aplikacioni të pronarit HUAWEI AI Jeta.

HUAWEI  AppGaleria:
AI Jeta
AI Jeta
zhvilluesi: Aspiegel SE
Çmimi: Falas

Dyqani i Aplikacioneve:

‎HUAWEI AI Jeta
‎HUAWEI AI Jeta
Çmimi: Falas

Luaj me Google:

HUAWEI AI Jeta
HUAWEI AI Jeta
Çmimi: Falas

Me opsionin e parë, gjithçka është e thjeshtë dhe e qartë. Hape rastin HUAWEI FreeBuds SE, shtypni butonin për disa sekonda derisa treguesi i bardhë të pulsojë - dhe gjeni kufjet në listën e pajisjeve të disponueshme në lidhjet Bluetooth. Por nuk do të mund të shihni nivelin e karikimit ose të konfiguroni kontrollin e gjesteve në këtë mënyrë. Prandaj, unë rekomandoj shkarkimin dhe instalimin e aplikacionit menjëherë HUAWEI AI Jeta.

Më tej, skema është e thjeshtë - ne hapim kapakun e kasës për të "zgjuar" kufjet dhe për të gjetur kufjet në listën e pajisjeve në aplikacionin në smartphone tonë. Voila! Tjetra, mund të shihni nivelin e ngarkimit të kufjeve dhe kasës, të kontrolloni për një përditësim të firmuerit (nga rruga, aplikacioni ofroi menjëherë të përditësojë shembullin tim) dhe cilësimet e kontrollit të gjesteve. Sa i përket kësaj të fundit, këtu, le të themi, njihet funksionaliteti bazë - njihet vetëm një prekje e dyfishtë, por një nga 5 veprimet e paracaktuara mund t'i caktohet secilit kufje veç e veç. Jo shumë, por përgjithësisht më mirë se asgjë.

Kumbon

Sa për cilësinë e muzikës së luajtur, atëherë HUAWEI FreeBuds SE vazhdon të rrjedhë. Nuk mund të thuhet se është një ëndërr audiofile, por nuk ka as dështime të veçanta. Një model standard me një nivel të mjaftueshëm volumi dhe një zë mesatar në të gjithë gamën. Duke pasur parasysh mungesën e një barazuesi të softuerit, vendimi është logjik, që synon shkathtësinë maksimale të pajisjes.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i Sennheiser Momentum True Wireless 3: gjenerata e tretë e kufjeve audiofile

Komunikimi me zë

HUAWEI FreeBuds SE është i pajisur me një funksion të anulimit të zhurmës gjatë transmetimit të zërit. Për këtë, dy mikrofona përdoren në kufje. Sistemi inteligjent njeh tingujt e mjedisit përreth dhe i ndërpret ato, duke e lënë transmetimin e zërit të qartë dhe të lehtë për t'u perceptuar nga bashkëbiseduesit.

Gjatë përdorimit të kufjeve, vura re një veçori të çuditshme - periodikisht (rreth një herë në 5 minuta) më përjashtuan nga konferenca e Zoom. Me shumë mundësi, kur heshtni për një kohë, kufjet do të mendojnë se nuk po i përdorni dhe thjesht do të fiken. Dhe në shumë aplikacione, kjo është e barabartë me përfundimin e dialogut. Kështu që më duhej të dëgjoja një nga takimet e punës në altoparlant. Ndoshta do të rregullohet në firmware të tjerë, por për dikë mund të mos ketë fare rëndësi, kështu që nuk mund ta quaj një minus kategorik.

Autonomia

Në çdo insert HUAWEI FreeBuds SE është i pajisur me një bateri 37 mAh dhe kutia ka marrë një bateri 540 mAh. Duket se treguesit nuk janë më bindës në krahasim me konkurrentët, por këtu nuk bëhet fjalë për kapacitetin nominal të baterisë, por për mënyrën se si përdoret.

Gjatë gjysmë ore funksionimi, kufjet konsumuan rreth 5% të karikimit, gjë që i bën ato një opsion shumë autonom. Rasti gjithashtu zgjat për një kohë të gjatë - në një javë përdorimi për disa orë në ditë, rasti u shkarkua me vetëm 30%. Një karikim i plotë është i mjaftueshëm për të mbështetur kufjet në gjendje aktive deri në 24 orë.

HUAWEI FreeBuds SE

Për pastërtinë e eksperimentit, i shkarkova kufjet dhe kutinë në zero. Në 15 minuta, ata shënuan respektivisht 40 dhe 20 për qind. Në gjysmë ore, kufjet ishin tashmë në 85% të karikimit, dhe kutia në 40%. Duke marrë parasysh shkallën e ulët të konsumit të karikimit, është e qartë se edhe një rimbushje kaq e shkurtër është e mjaftueshme që ata të mbijetojnë me qetësi një ditë pune produktive.

konkluzione

Unë duhet të them se HUAWEI FreeBuds SE Isha shumë i kënaqur. Me një çmim mjaft modest, ato kryejnë në mënyrë të përsosur të gjitha funksionet që prisni nga një kufje TWS. Ndoshta veçoria kryesore është autonomia mbresëlënëse, do të vërej edhe dizajnin cilësor dhe ergonominë dhe funksionin e reduktimit të zhurmës gjatë transmetimit të zërit.

HUAWEI FreeBuds SE

Ankesat për kufjet nuk bazohen në të meta serioze, por në lehtësinë e përdorimit. Do të doja të shihja disa barazues ose të paktën paravendosje të gatshme për skenarin e dëgjimit, sepse basi nuk më mjaftonte, siç ndodh shpesh me kufjet në vesh. Epo, montimi i kopjes sime ishte i dobët.

Në një tjetër Huawei Për shkak të shkathtësisë, funksionalitetit dhe çmimit të tij, FreeBuds SE mund të konsiderohet një pretendent i shkëlqyer për titullin e "të preferuarit të njerëzve".

Ku te blej

Gjithashtu interesante:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Pasqyrë e kufjeve TWS HUAWEI FreeBuds SE: Ushtari i gjithanshëm

RISHIKON VLERËSIMET
Dizajn
8
Ergonomia
9
PZ
8
Kumbon
7
Autonomia
10
Kostoja
10
HUAWEI FreeBuds SE ishte shumë i kënaqur. Karakteristika kryesore mund të quhet autonomi mbresëlënëse. Do të doja të theksoja gjithashtu dizajnin me cilësi të lartë, ergonominë, funksionin e reduktimit të zhurmës.
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Popullore tani
HUAWEI FreeBuds SE ishte shumë i kënaqur. Karakteristika kryesore mund të quhet autonomi mbresëlënëse. Do të doja të theksoja gjithashtu dizajnin me cilësi të lartë, ergonominë, funksionin e reduktimit të zhurmës. Pasqyrë e kufjeve TWS HUAWEI FreeBuds SE: Ushtari i gjithanshëm