audioKufjeRishikimi i kufjeve Philips TAT1207: foshnja bassy

Rishikimi i kufjeve Philips TAT1207: foshnja bassy

-

Me risitë e lezetshme, gjithçka është zakonisht e thjeshtë - një çmim i lartë, vegla të pasura. Po në lidhje me modelet më të thjeshta, ndoshta jo aq të reklamuara për sa i përket reklamave, por prapëseprapë ia vlen t'u kushtohet vëmendje? Kam marrë në dorë TWS kompakte Philips TAT1207 – e ndritshme, mjaft e thjeshtë nga jashtë, por me surpriza të këndshme për përdoruesit.

Philips TAT1207

Pozicionimi dhe çmimi

Siç thashë tashmë, zgjodha modelin më të përballueshëm për të parë nëse ka një alternativë ndaj kinezëve të sinqertë me një çmim prej rreth 1000 UAH. Epo, pyetja aktuale ishte se çfarë do të ishin të afta kufjet, në të cilën një pjesë e kostos përbëhet nga marka e promovuar.

Përmbajtja e paketës Philips TAT1207

Konfigurimi i kufjeve është mjaft standard. Në kuti do të gjeni një kuti me jastëkë veshësh, një manual udhëzimi, një kabllo karikimi dhe një grup majash zëvendësuese për veshët. Jo shumë dhe jo shumë pak, një grup klasik i kufjeve moderne të nivelit të mesëm.

Philips TAT1207

Dizajn, materiale, montim

Duket si një kufje Philips TAT1207 është i bukur, por pak budalla. Ndoshta ngjyra është një shenjë - ky version i verdhë i ndezur ishte shumë acid për mua dhe më kujtoi më shumë një kuti nga Kinder sesa një kuti të ftohtë me kufje të sipërme. Edhe pse ka opsione bardh e zi për tifozët klasikë, ekziston gjithashtu një variant tjetër ngjyrash - blu (për mendimin tim, është më e saktë të thuash bruz).

Ajo që më pëlqeu ishin materialet për cilësinë e montimit të kasës dhe kufjeve. Në prekje, plastika bën një përshtypje prekëse vërtet pozitive. Rasti është plotësisht mat, dhe kufjet kombinojnë elementë mat dhe me shkëlqim. Unë isha i kënaqur me praninë e një butoni kontrolli në çdo futje. Nuk është një zonë prekjeje, si në analogët më të shtrenjtë, por nuk ndikon shumë në lehtësinë e përdorimit.

Stilistikisht, edhe kasja është projektuar sa më thjeshtë. Logoja e kompanisë është e stampuar në kapak, treguesi i lidhjes dhe porta USB Type-C për karikimin e kasës janë në anën e pasme.

Kufjet janë të vogla në madhësi, në anën anësore ka një LED, që tregon se kufjet janë të lidhura. Një këmbë e vogël ju lejon të vendosni me lehtësi kufjet në vesh dhe t'i hiqni shpejt ato. Në mes të pjesës së pasme ka një buton për kontrollin e kufjeve me logon e kompanisë.

Dizajni i lehtë i kufjeve ju lejon t'i mbani ato për një kohë të gjatë pa i lodhur veshët. Dhe në përgjithësi, modeli është shumë kompakt, edhe për rastin.

Lexoni gjithashtu: Pasqyrë e kufjeve TWS HUAWEI FreeBuds SE: Ushtari i gjithanshëm

Ergonomia dhe komoditeti i përdorimit

Kufjet u ulën mirë mbi mua, ishin të vendosura rehat në veshët e mi, nuk shtypeshin dhe nuk binin. Forma gjithashtu kontribuon në një përshtatje të sigurt dhe përdorim të rehatshëm.

Pesha e lehtë e kufjeve dhe mbrojtja e siguruar nga lagështia sipas standardit IP54 bëjnë Philips TAT1207 i përshtatshëm për sporte në sallë ose vrapim në natyrë.

Lidhja, kontrolli dhe softueri Philips TAT1207

Nuk do t'ju duhet të instaloni ndonjë aplikacion të veçantë për kontrollin e kufjeve. Thjesht hapni kasën dhe gjeni kufjet në listën e pajisjeve të disponueshme në menynë Bluetooth. Meqenëse ka versionin Bluetooth 5.2, mund të mbështeteni në një lidhje të qëndrueshme pa ndërprerje brenda një rrezeje deri në 10 metra.

Philips TAT1207

Meqenëse nuk ka softuer, por ka funksione të kontrollit të gjesteve, përshkrimin e tyre do ta gjeni në manual. Është viti 2022, apo jo? Por kjo është ajo, gjëja kryesore është që ky kontroll i kufjeve funksionon. Shtypje e vetme - pauzë/luaj, dyfish - pjesa tjetër, trefish - e mëparshme. Mund të pranoni një telefonatë hyrëse me një shtypje dhe ta përfundoni duke shtypur butonin për 2 sekonda.

Kumbon Philips TAT1207

Ajo që definitivisht nuk e prisja ishte një tingull kaq i këndshëm. Së pari, kufjet kanë një diferencë shumë të madhe volumi - nuk arrita as gjysmën e aftësive të tyre - dhe ishte më se e mjaftueshme për mua, edhe jashtë.

Së dyti, ka frekuenca shumë të balancuara dhe bas të mrekullueshëm të trashë. Për testim, ndeza këngën Apocalyptica - nuk kam dëgjuar një tingull kaq "të shijshëm" të violonçelit në kufje për një kohë të gjatë. Të thuash që nuk e prisja këtë nga kufjet për 50 dollarë është një nënvlerësim!

Philips TAT1207

Së treti, për shkak të përshtatjes shumë të ngushtë në vesh, kufjet bllokojnë në mënyrë të përkryer zhurmën e jashtme. Kjo veçori do të jetë e dobishme nëse planifikoni t'i përdorni këto kufje në transport, gjatë stërvitjes në palestër, ose nëse në shtëpi ose në zyrë e keni të vështirë të përqendroheni në punë për shkak të zhurmës së jashtme të vazhdueshme. 

Komunikimi me zë

Nëse i konsideroni kufjet si një kufje pa tel, atëherë unë isha i kënaqur me gjithçka - altoparlantët e integruar janë të mirë për të folur. Mikrofonët e transmetojnë zërin mjaft qartë dhe në mënyrë të kuptueshme.

Autonomia Philips TAT1207

Bateria në Philips TAT1207 mjafton për të dëgjuar muzikë vazhdimisht për rreth 5 orë dhe kasaforta mjafton për të siguruar 10-12 orë të tjera punë. Këta janë tregues mjaft standardë, duke pasur parasysh se nuk ka teknologji të veçanta të përmirësimit të zërit.

konkluzione

TWS Philips TAT1207 është një model mjaft interesant nëse jeni duke kërkuar për një palë kufje të thjeshta që do të funksionojnë mirë. Duken pothuajse si modele të mira, por kushtojnë thjesht para qesharake. Po, dizajni këtu nuk është sinqerisht premium, nuk ka asnjë aplikim për vendosje, niveli i ngarkimit mund të përcaktohet vetëm përafërsisht. Por zëri! Riprodhimi i muzikës këtu është në një nivel të lartë, plus shtoni një përshtatje të mirë me izolim të mirë të zhurmës - dhe ne marrim një gjë që përmbush qëllimin e saj kryesor në mënyrë sa më efikase.

Philips TAT1207

Ku te blej

Lexoni gjithashtu:

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

RISHIKON VLERËSIMET

Dizajn
7
Ergonomia
9
Kumbon
9
Autonomia
8
Cuna
10
TWS Philips TAT1207 është një model mjaft interesant nëse jeni duke kërkuar për një palë kufje të thjeshta që do të funksionojnë mirë. Duken pothuajse si modele të mira, por kushtojnë thjesht para qesharake. Po, dizajni këtu nuk është sinqerisht premium, nuk ka asnjë aplikim për vendosje, niveli i ngarkimit mund të përcaktohet vetëm përafërsisht. Por zëri!

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

2 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Sergji
Sergji
5 muaj më parë

Hmmm, nuk e di, nuk e di, tingulli është në fakt shumë i keq, ka shumë zhurmë, basi është i paqartë, veshi fillon të dhemb shpejt nga dendësia e tyre dhe ndryshimi në shprehjen e fytyrës hedh kufjet nxirren nga veshi.
Unë kam AirDots të vjetra dhe ndoshta as origjinale nga Xiaomi dhe ka përshtypjen se tingulli është pak më i mirë atje

Klavv
Klavv
5 muaj më parë

Hmmmm, e majta nuk punon më pas dy muajsh

Popullore tani

TWS Philips TAT1207 është një model mjaft interesant nëse jeni duke kërkuar për një palë kufje të thjeshta që do të funksionojnë mirë. Duken pothuajse si modele të mira, por kushtojnë thjesht para qesharake. Po, dizajni këtu nuk është sinqerisht premium, nuk ka asnjë aplikim për vendosje, niveli i ngarkimit mund të përcaktohet vetëm përafërsisht. Por zëri!Rishikimi i kufjeve Philips TAT1207: foshnja bassy