audioKufjeRishikimi Xiaomi Buds 4 Pro: tingull i shkëlqyer dhe reduktim i zhurmës me cilësi të lartë

Rishikimi Xiaomi Buds 4 Pro: tingull i shkëlqyer dhe reduktim i zhurmës me cilësi të lartë

-

Tre mënyra reduktimi të zhurmës, sistem manual i reduktimit të zhurmës me 6 hapa dhe modaliteti i transparencës, mbështetje për LDAC, SBC, AAC dhe LHDC 4.0, si dhe Bluetooth 5.3. E gjithë kjo rreth Xiaomi Buds 4 Pro.

Xiaomi Buds 4 Pro

Ndërsa prodhuesit e smartfonëve po braktisin gjithnjë e më shumë folenë e kufjeve 3,5 mm, nuk është çudi që më shumë prodhues të telefonave celularë po hyjnë në treg për kufjet Bluetooth me valë. Sigurisht, standardi i kufjeve me valë konsiderohet ende nga shumica e ekspertëve dhe përdoruesve Apple AirPods. Por kjo nuk është gjithmonë rasti. Prodhuesit e tjerë të kufjeve TWS gjithashtu nuk po qëndrojnë ende dhe ofrojnë pajisje vërtet interesante.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i telefonit inteligjent Xiaomi 13 Lite: fuqia në miniaturë

Çfarë është interesante Xiaomi Buds 4 Pro

Sigurisht, mes tyre është edhe një kompani kineze Xiaomi. Për ata me kufje Xiaomi Sythat shoqërohen me "kinez" të lirë, qasja ndaj veglave të këtij prodhuesi do të duhet të ndryshohet. Pothuajse një vit pas lëshimit të kufjeve plotësisht pa tel Xiaomi Buds 3 Pro, gjiganti elektronik me bazë në Pekin, lançon kufjet e reja të anulimit të zhurmës Bluetooth - Xiaomi Buds 4 Pro. Ky është vërtet një top model. Cilësia e prodhimit, pamja, funksionaliteti - gjithçka tregon se po përballemi me produktin kryesor të një marke kineze.

Xiaomi Buds 4 Pro

Pajisja mori cilësi dhe kontrollueshmëri më të mirë të zërit në krahasim me gjeneratën e mëparshme, si dhe anulimin më të fortë inteligjent të zhurmës aktive në industri prej 48 dB dhe tingullin e pavarur hapësinor të përmirësuar. Përveç kësaj, ne kemi një sistem manual të reduktimit të zhurmës me 6 faza dhe modalitetin e transparencës, 3 mënyra reduktimi të zhurmës. Mbështetja për teknologjitë LDAC, SBC, AAC dhe LHDC 4.0 meriton vëmendje të veçantë. Kufjet me valë mund të lidhen me pajisje celulare falë teknologjisë Bluetooth 5.3. Shtojini kësaj zëri me cilësi të lartë, mikrofona të shkëlqyer dhe peshë jashtëzakonisht të lehtë - vetëm 5 g.

Për 250 euro Buds 4 Pro nga Xiaomi ofrojnë transmetim me cilësi të lartë, anulim aktiv të zhurmës, jetëgjatësi të gjatë të baterisë, zë rrethues, gjurmim të pozicionit të kokës. Pas disa ditësh testimi, mund të them me siguri Xiaomi Buds 4 Pro është një kufje universale e ekuilibruar. Të intriguar? Pra, le t'i hedhim një vështrim më të afërt kufjeve të reja TWS nga Xiaomi.

Specifikimet Xiaomi Buds 4 Pro

Së pari, ju sugjeroj të shikoni karakteristikat teknike dhe funksionalitetin Xiaomi Buds 4 Pro.

 • Lloji: Stereo i vërtetë me valë (TWS)
 • Ndërfaqja e lidhjes: Bluetooth 5.3
 • Altoparlantët: 11 mm, me magnet neodymium
 • Gama e frekuencës: 20 - 20 Hz
 • Rezistenca: 32 ohms
 • Mikrofoni: i drejtuar ngushtë
 • Gama e frekuencës së mikrofonit: 100 - 10 Hz
 • Ndjeshmëria: -48 dB
 • Mbështetje për protokollet me definicion ultra të lartë: audio me definicion të lartë LHDC 4.0 dhe 96 kHz, SBC, AAC, LDAC (certifikimi me valë audio me rezolutë të lartë)
 • Mbrojtja nga lagështia: IP54
 • Kapaciteti i baterisë: kufje - 53 mAh, karikues - 565 mAh
 • Jetëgjatësia e baterisë: kufje - deri në 9 orë, me një kuti karikimi - deri në 38 orë
 • Karikimi i shpejtë: 5 minuta për 3 orë riprodhim
 • Pesha: një kufje – 5,0 g, kuti karikimi – 39,5 g

Kufje vërtet moderne me valë me zë të mirë, veçori dhe aftësi interesante.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i telefonit inteligjent Xiaomi 12T Pro: Clark Kent apo Superman? 

Çfarë ka në komplet

Kufjet më erdhën të paketuara në një kuti të trashë kartoni të zezë me një imazh të gdhendur të vetë kufjeve dhe informacione rreth tyre.

Në pjesën e përparme, përveç imazhit dhe emrit të kufjeve TWS nga Xiaomi, në pjesën e poshtme djathtas mund të shihni mbishkrimin “Hi-Res Audio Wireless”. Prodhuesi duket se dëshiron ta theksojë këtë. Në anën e pasme, ka shumë informacione për vetë kufjet, aftësitë e tyre, mbështetjen për ndërfaqet e lidhjes dhe protokollet e ndryshme. Të interesuarit mund të njihen me to menjëherë.

Xiaomi Buds 4 Pro

Brenda, përveç dy kufjeve Xiaomi Buds 4 Pro në ngjyrën Star Gold (ka edhe më klasikë në ngjyrën Space Black), përfshin një kuti karikimi gjithashtu në ngjyrë ari, një kabllo karikimi USB Type-C, dy palë maja shtesë për veshët dhe një manual letre për përdoruesit .

Xiaomi Buds 4 Pro

Një grup standard për kufjet moderne TWS. Nuk ka asgjë të re këtu, por është mjaft e mjaftueshme për t'u përdorur.

Lexoni gjithashtu:

Kuti e përshtatshme karikimi

Do ta nis historinë time me rastin e karikimit. Sipërfaqja e saj e jashtme është me shkëlqim dhe me shkëlqim. Sa i përket dizajnit të trupit, Xiaomi projektoi një mbulesë që hapet përpara, si mbulesa e përparme e një motori makine. E pranoj që në minutat e para të përdorimit shkaktoi disa shqetësime. Ishte e nevojshme të mësoheshim dhe të përshtateshim. Ndryshe nga modelet e mëparshme të kompanisë Xiaomi, është një qasje e re në dizajn.

Xiaomi Buds 4 Pro

Kufjet e arta do t'u përshtaten më shumë grave. Ju filloni ta kuptoni këtë veçanërisht kur mbani kutinë e karikimit në duar Xiaomi Buds 4 Pro. Ashtu si një aksesor mode, i ngjashëm me një komplet kozmetike, sigurisht që do të gjejë vendin e tij në çantën e dorës apo clutch-in e një femre. Edhe pse mund t'ju pëlqejë edhe meshkujve, dhe ka për njerëz më të zgjedhur Xiaomi Buds 4 Pro është i zi.

Një LED është vendosur në pjesën e përparme të kutisë, e cila tregon nivelin e karikimit.

Xiaomi Buds 4 Pro

Në anën e pasme, nuk ka asgjë, përveç menteshës së kapakut, e cila është pothuajse e padukshme.

Xiaomi Buds 4 Pro

Në pjesën e poshtme të kutisë së karikimit Xiaomi Buds 4 Pro ka një ndërfaqe karikimi USB Type-C dhe në të djathtë të saj është butoni standard i çiftimit Bluetooth, i cili mund të gjendet pothuajse në të gjitha produktet Xiaomi Kufjet e veshit.

Xiaomi Buds 4 Pro

Sipas mendimit tim, do të ishte mirë që kompletet të përfshinin edhe një këllëf mbrojtës silikoni për të mbrojtur sipërfaqet e lëmuara të kutisë nga gërvishtjet e mundshme, veçanërisht kur mbahen jashtë ose në qese.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i Motorola Moto Buds 105: Kufje bazë të mirë TWS

Dizajn elegant i kufjeve TWS Xiaomi Buds 4 Pro

Siç u përmend tashmë, e mora për testim Xiaomi Buds 4 Pro janë Star Gold, kështu që u befasova këndshëm nga pamja e tyre. Risia dallohet vërtet për dizajnin e saj të klasit të parë dhe veshjen plastike me cilësi të lartë. Sinqerisht, për nga cilësia dhe dizajni, ato janë në të njëjtin nivel si Apple chi Samsung. Xiaomi arriti të më befasonte, sepse më parë isha skeptik për kufjet e tyre TWS.

Xiaomi Buds 4 Pro

Xiaomi Buds 4 Pro mori një dizajn kapsule "hapësire" që pothuajse përkon plotësisht me konturet brenda kutisë së karikimit dhe disa magnet të integruar për të rregulluar kufjet brenda. Gjatë prezantimit, prodhuesi vuri në dukje se kutia e karikimit mori një shtresë antibakteriale me jone inorganike që mbrojnë vegël nga rritja e baktereve.

Xiaomi Buds 4 Pro

Më pëlqeu forma e thjeshtë e kufjes së kufjeve dhe elementët dekorativë, të cilët janë bërë me derdhje me presion të lartë. Menjëherë ndjen se ky është një top model, ku gjithçka është menduar dhe bërë shumë mirë. Ka dy kontakte magnetike karikuese në fund të kufjeve dhe mikrofoni ndodhet poshtë.

Xiaomi Buds 4 Pro

Isha rehat duke mbajtur kufjet për një kohë të gjatë, nuk ndjeva asnjë shqetësim, domethënë, bazuar në përvojën time personale subjektive, mund të vërej se kufjet Buds 4 Pro janë shumë të rehatshme për t'u veshur dhe ulen mirë në vesh pa rrëshqitur. .

Xiaomi Buds 4 Pro

Janë shumë të lehta, peshojnë vetëm 5 g secila, ose 10 gr një palë, dhe kutia e karikimit është 40 gr, domethënë, ne kemi një peshë totale prej 50 g, kështu që mund të barten në një çantë ose xhep të vogël.

Gjëja kryesore është të zgjidhni jastëkët e duhur të veshit të madhësisë së duhur. Maja e veshëve të tre madhësive të ndryshme - të vogla, të mesme dhe të mëdha, të cilat sigurojnë një përshtatje të besueshme dhe të ngushtë për veshët e çdo madhësie. Kufjet janë të papërshkueshme nga uji, me një vlerësim IP54, duke i bërë ato të përshtatshme për t'u përdorur gjatë stërvitjeve ose në shi të lehtë.

Lexoni gjithashtu:

Menaxhimi Xiaomi Buds 4 Pro

Kufjet mbështesin kontrollin e gjesteve, të tilla si prekja e dyfishtë, prekja e trefishtë dhe prekja e gjatë, dhe mund të konfigurohen në një aplikacion të veçantë. Sigurisht, pajisja mbështet gjithashtu punën me asistentin zanor të Xiao Ai (i cili flet vetëm kinezisht amtare deri më tani) dhe tre mënyra audio.

Xiaomi Buds 4 Pro

Në një aplikacion që do ta trajtoj më vonë, mund të instaloni mekanizma me shumë nivele për veçoritë e transparencës dhe anulimit të zhurmës së kufjeve me valë. Funksioni i transparencës ofron tre mënyra: transparencë standarde, përforcim zëri ose tinguj ambienti. Modaliteti i anulimit të zhurmës ka gjashtë konfigurime të personalizueshme që përdoruesit mund t'i aktivizojnë manualisht në varësi të kushteve të ambientit.

Xiaomi Buds 4 Pro

Siç i ka hije një kufje të segmentit premium, Xiaomi Buds 4 Pro zbulon gjithashtu pozicionin e kufjeve. Me fjalë të tjera, nëse futni kufjet në filxhanin e veshit, muzika fillon të luajë automatikisht. Punon gjithashtu në drejtim të kundërt: kufjet hiqen - muzika fiket. Ofrohet një modalitet testimi, i cili ju lejon të rregulloni pozicionin e kufjeve sipas rezultateve të testit për të përfituar përvojën më të mirë nga dëgjimi i muzikës.

Mund ta aktivizoni gjithashtu vetë opsionin e anulimit të zhurmës nga marrja inteligjente pa pagesë. Thelbi i tij është se kur përdorim modalitetin klasik të reduktimit të zhurmës, rrezikojmë të mos dëgjojmë kur dikush na drejtohet. Por falë kësaj veçorie, kufjet do të lejojnë të kalojnë tingujt e zërit të njeriut, ndërkohë që do të heqin pjesën më të madhe të zhurmës. Një qasje interesante që i bën kufjet me valë me të vërtetë "të zgjuara" - çfarëdo që ju pëlqen Xiaomi.

Lexoni gjithashtu:

Aplikacioni celular Xiaomi earbuds

Siç u premtova, do t'ju tregoj për aplikacionin celular Xiaomi Kufjet e veshit. Kam testuar versionin e tij për telefonat inteligjentë Android, kështu që do të flas për të. Unë e vërej atë Xiaomi Buds 4 Pro nuk është për përdoruesit Apple, në mënyrë të ngjashme, AirPods nuk janë për përdoruesit e Android. Pra, kjo nuk është një pikë negative - është vetëm një shënim, nëse përdorni iOS, atëherë pa pasur akses në program, humbni mjaft funksionalitet.

Aplikacioni është intuitiv dhe shumë i lehtë për t'u përdorur. Ka të gjitha mjetet e nevojshme për monitorimin e gjendjes së baterive të kufjeve dhe kufjeve të karikimit. Xiaomi dërgon përditësime të firmuerit përmes aplikacionit, gjë që është pozitive që e kemi testuar në praktikë. Aty mund të gjeni disa veçori të dobishme, të tilla si zbulimi në vesh dhe funksioni "Gjeni kufjet", i cili ju lejon të gjeni shpejt një kufje që ka humbur aksidentalisht.

Gjithashtu në aplikacion ka një mundësi për të konfiguruar më në detaje mekanizmat me shumë nivele për funksionet e transparencës dhe reduktimit të zhurmës së kufjeve me valë. Kalova disa minuta dhe i rregullova kufjet sipas nevojave të mia. Nuk ka asgjë të pazakontë apo të pakuptueshme në këtë.

Lexoni gjithashtu:

Cilësia e zërit dhe mënyra e anulimit të zhurmës

Spirale lëvizëse ultra-dinamike me dy magnet të instaluar në kufje Xiaomi Buds 4 Pro përdor një emetues me amplitudë të lartë 11 mm dhe mbështet riprodhimin e zërit me frekuencë të lartë deri në 96 kHz, gjë që përmirëson ndjeshëm cilësinë e tingullit me tre breza.

Tingull emocionues

Kur përdorni Xiaomi Buds 4 Pro për qëllimin e synuar, d.m.th., për të dëgjuar muzikë, pajisja zbulohet me gjithë bukurinë e saj: vokalet janë të qarta dhe të ndritshme dhe kanë frekuenca të larta më të pasura, pjesa e basit është gjithashtu e ekuilibruar dhe e pasur.

Në përgjithësi, cilësia e zërit Xiaomi Buds 4 Pro është më i prirur për balancimin me tre frekuenca, fuqia analitike ju lejon të ndani në mënyrë cilësore zërin e njeriut nga instrumentet muzikore dhe të detajoni tingullin në vend. Fusha e zërit është mjaft e gjerë, dhe edhe nëse tingulli rrethues nuk është i ndezur, mund të ndjeni një efekt mjaft të dukshëm të tingullit stereo.

Xiaomi Buds 4 Pro

Lidhur me mundësitë e zërit hapësinor. Pajisja gjurmon në mënyrë dinamike drejtimin e lëvizjes së kokës suaj, duke ofruar një përvojë të këndshme të tingullit rrethues tre-dimensional 360° kur shikoni video, duke e mbajtur tingullin rrethues në një pozicion fiks sipas lëvizjes së kokës dhe zëri i njeriut bëhet më i ngjashëm tingull i vërtetë, duke e bërë tingullin më të gjallë Kur shikoni skena dinamike, të tilla si ndjekjet me makinë, ju duket sikur jeni ulur në një kinema. Ju e ktheni kokën në të gjitha drejtimet - tingulli vjen nga të gjitha anët.

Xiaomi Buds 4 Pro

Funksioni i tingullit rrethues është krijuar kryesisht për të përmirësuar ndjeshëm cilësinë e shikimit, duke ofruar një efekt zhytës. Dhe më e rëndësishmja, është i pajtueshëm jo vetëm me telefonat celularë Xiaomi - Kompania pretendon se tingulli rrethues do të funksionojë me çdo pajisje tjetër celulare të bazuar në Android. Unë u sigurova për këtë duke dëgjuar muzikë nga Samsung Galaxy Fold3.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i telefonit inteligjent Xiaomi 12T: Sulmi i Kloneve

ANC (Anulimi efektiv i zhurmës)

Një nga karakteristikat kryesore Xiaomi Buds 4 Pro përmban teknologji të avancuar të anulimit të zhurmës që përdor një mikrofon të trefishtë për të mbytur zhurmën e ambientit dhe për të dhënë tingull të pastër kristal. Kjo është veçanërisht e dobishme kur jeni në një vend të mbushur me njerëz ose në lëvizje dhe dëshironi të përqendroheni në muzikën ose podcast-in tuaj pa shpërqendrime.

Xiaomi Buds 4 Pro është gjithashtu i pajisur me tre mënyra transparence, të cilat ju lejojnë të dëgjoni mjedisin tuaj pa hequr kufjet. Kjo është veçanërisht e dobishme kur duhet të dëgjoni një njoftim ose të flisni me dikë pa hequr kufjet. Brenda programit, ju mund të zgjidhni tre nivele të transparencës. Gjithashtu, siç thashë, ekzistojnë gjashtë nivele (ANC) të anulimit aktiv të zhurmës. Ky funksion mund të vendoset manualisht ose automatikisht duke zgjedhur opsionin Adaptive Noise Cancelling.

Xiaomi Buds 4 Pro

Më pëlqeu shumë që kur niveli i zhurmës së ambientit rritet vërtet, aktivizohet modaliteti i anulimit maksimal të zhurmës. Për shembull, nëse qëndroni afër rrugës dhe flisni me dikë në telefon. Falë të zhvilluarit Xiaomi Algoritmi i mbrojtjes nga zhurma e erës dhe struktura fizike unike kundër erës, mund të dëgjohet vetëm një tingull i dobët i makinës me frekuencë të ulët. Megjithëse kufjet nuk janë në gjendje të eliminojnë plotësisht një zhurmë të tillë, efekti aktual i anulimit të zhurmës është mjaft i mjaftueshëm për një bisedë telefonike ose për të dëgjuar muzikë.

Lexoni gjithashtu: Pasqyrë e anijes Xiaomi 12 Pro: A duhet ta zgjidhni atë?

Autonomia Xiaomi Buds 4 Pro

Sipas prodhuesit, çipi Xiaomi Buds 4 Pro përdor një proces 12 nm lider në industri. Ky chipset duhet të sigurojë një ekuilibër më të mirë midis konsumit të energjisë dhe performancës. Po pyesja veten se çfarë ndodh me autonominë në praktikë.

Testimi tregoi se nëse çaktivizon modalitetin e anulimit të zhurmës, funksionet e tingullit rrethues, zbulimin e pozicionit në kupë të veshit dhe opsionin inteligjent Smart Free Pick-up (d.m.th., fikni pothuajse gjithçka që mundeni), atëherë në 1 orë të vazhdueshme riprodhimi i audios, kufja e majtë shkarkohet nga 100% në 88%, dhe ngarkesa e së djathtës bie nga 100% në 90%. Ky është një rezultat mjaft i mirë për kufjet TWS.

Xiaomi Buds 4 Pro

Nëse flasim për kohën mesatare të funksionimit të njëkohshëm të të dy kufjeve, prodhuesi siguron që duhet të jetë rreth 9 orë. Në praktikë, është pothuajse kështu. Kufjet më funksionuan me një karikim për 8,5 orë ndërsa dëgjoja muzikë dhe bëja disa telefonata. Jetëgjatësia totale e baterisë me karikuesin mund të arrijë rreth 38 orë, që është e vërtetë. Sigurisht, nëse përfshini më shumë funksione, veçanërisht reduktimin e zhurmës, jetëgjatësia e baterisë do të jetë më e shkurtër, por përdorimi i pajisjes me kuti karikimi gjatë ditës definitivisht nuk do të jetë problem. Dhe më kënaqi vërtet, sepse nuk mendon vazhdimisht nëse kufjet të kanë mbaruar kur duhet të japësh një leksion apo të ulesh të shikosh serialin tënd të preferuar.

Është mirë që karikimi i shpejtë më në fund ka ardhur në tregun e kufjeve me valë. NË Xiaomi Buds 4 Pro dhe kufjet dhe kutia e karikimit mbështesin teknologjinë e karikimit të shpejtë. NË Xiaomi kufjet me valë thuhet se do të karikohen plotësisht në 30 minuta pasi vendosen në kasë. Në fakt, nuk është aspak kështu. M'u deshën 10 minuta për të karikuar nga 100% në 34%. Edhe pse në fakt, bateria e kufjes së majtë karikohet nga 5% në 60% në 85 minuta dhe në gjysmë ore Xiaomi Buds 4 Pro në të vërtetë rikarikohet plotësisht nga ngarkimi 15%. Nuk doja t'i shkarkoja plotësisht kufjet në zero.

Xiaomi Buds 4 Pro gjithashtu mbështet protokollin e karikimit me valë Qi 2W. imja Huawei Mate 40 Pro mbështet karikimin e kundërt me valë, kështu që vendosa të përfitoj nga ky opsion. Po, procesi i karikimit është shumë më i gjatë (për mua i gjithë procesi nga 15% në 100% zgjati pothuajse 1,5 orë), por në disa raste është shumë i përshtatshëm. Sidomos gjatë udhëtimeve ose ndërprerjeve të energjisë elektrike.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i telefonit inteligjent Xiaomi 12 është flamuri për të gjithë  

A ia vlen të blesh? Xiaomi Buds 4 Pro

Sinqerisht, do të them që kam qenë gjithmonë skeptik në lidhje me kufjet TWS nga Xiaomi. Për disa arsye, i lidha gjithmonë me një kopje të lirë të AirPods. Por pas testimit Xiaomi Buds 4 Pro ndryshoi rrënjësisht mendimin tim.

E re nga Xiaomi me të vërtetë ia vlen vëmendje. Po, çmimi 250 euro për disa mund të duket shumë i lartë, por kufjet ia vlejnë. Ky është me të vërtetë një model i lartë, kryesor i kufjeve TWS nga Xiaomi, i cili është pak inferior ndaj konkurrentëve të drejtpërdrejtë në treg.

Xiaomi Buds 4 Pro

Kufjet më kënaqën me zërin e tyre me cilësi të lartë, sistemin efektiv të reduktimit të zhurmës, dizajnin interesant, premium dhe autonominë e mjaftueshme. Dëgjimi i muzikës së tyre është kënaqësi e pastër. Futja e mbështetjes për protokollet me definicion të lartë LHDC 4.0 dhe zërin me definicion të lartë prej 96 kHz, SBC, AAC, LDAC (certifikimi Hi-Res Audio Wireless) e justifikuan plotësisht veten. Këto kufje duket se janë bërë për adhuruesit e muzikës.

Xiaomi Buds 4 Pro

Në përgjithësi, Xiaomi Buds 4 Pro janë kufje të shkëlqyera pa tel me shumë veçori dhe cilësi të jashtëzakonshme të zërit. Kufjet janë të rehatshme për t'u mbajtur, kanë një jetë të gjatë baterie dhe mbështesin karikimin e shpejtë. Modalitetet e anulimit të zhurmës dhe transparencës janë veçanërisht të dobishme, dhe kontrolli me prekje e bën të lehtë navigimin ndërmjet muzikës dhe telefonatave. Falë çmimit konkurrues Xiaomi Buds 4 Pro patjetër që ia vlen të shikohet për këdo që kërkon një palë kufje të reja me valë cilësore.

Video rreth Xiaomi Buds 4 Pro

Ku te blej

RISHIKON VLERËSIMET

Dizajn
10
Materialet, montimi
9
Ergonomia
10
Menaxhimi
9
Kumbon
10
Mikrofoni
9
Autonomia
9
Besueshmëria e lidhjes
10
Cuna
8
Xiaomi Buds 4 Pro janë kufje të shkëlqyera pa tel me shumë veçori dhe cilësi të jashtëzakonshme të zërit. Kufjet janë të rehatshme për t'u mbajtur, kanë një jetë të gjatë baterie dhe mbështesin karikimin e shpejtë. Modalitetet e anulimit të zhurmës dhe transparencës janë veçanërisht të dobishme, dhe kontrolli me prekje e bën të lehtë navigimin ndërmjet muzikës dhe telefonatave. Falë çmimit konkurrues Xiaomi Buds 4 Pro patjetër që ia vlen të shikohet për këdo që kërkon një palë kufje të reja me valë cilësore.
Yuri Svitlyk
Yuri Svitlyk
Djali i maleve Karpate, një gjeni matematikor i panjohur, një "avokat i Microsoft", një altruist praktik, një i majtë

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

4 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Genadi
Genadi
1 muaj me pare

Faleminderit për fshehjen dhe kërkimin! Pyetje. Dhe a e mbështet subjekti komunikimin me 2 pajisje në të njëjtën kohë?

Jaroslav
Jaroslav
2 muaj më parë

Me sa duket, freebuds 5i nuk do të jetë shumë më keq, dhe çmimi është shumë më i këndshëm. Gjenerata e 4-të është përgjithësisht e lartë

Popullore tani

Xiaomi Buds 4 Pro janë kufje të shkëlqyera pa tel me shumë veçori dhe cilësi të jashtëzakonshme të zërit. Kufjet janë të rehatshme për t'u mbajtur, kanë një jetë të gjatë baterie dhe mbështesin karikimin e shpejtë. Modalitetet e anulimit të zhurmës dhe transparencës janë veçanërisht të dobishme, dhe kontrolli me prekje e bën të lehtë navigimin ndërmjet muzikës dhe telefonatave. Falë çmimit konkurrues Xiaomi Buds 4 Pro patjetër që ia vlen të shikohet për këdo që kërkon një palë kufje të reja me valë cilësore.Rishikimi Xiaomi Buds 4 Pro: tingull i shkëlqyer dhe reduktim i zhurmës me cilësi të lartë