audioaltoparlantëveRishikimi i altoparlantëve pa tel Prestigio Supreme: Magnet dhe stereo

Rishikimi i altoparlantëve pa tel Prestigio Supreme: Magnet dhe stereo

-

Prestigio është një markë interesante, për të mos thënë aspak. E mbaj mend atë si një pionier të smartfonëve dhe tabletëve në Intel Atom dhe Pentium (prezantim nga kolegu im Vladyslav Surkov), dhe më vonë, pas shumë vitesh, më kënaqi me një tastierë dhe tastierë hibride, të cilat i përdor pothuajse çdo ditë për pothuajse muajin e tretë. Kjo është arsyeja pse unë kërkova nga kompania altoparlantin pa tel Prestigio Supreme.

Prestigio Supreme

Pozicionimi në treg dhe çmimi

Për çmimin prej rreth 1 hryvnia, ose më pak se 400 dollarë, dukej si një konkurrent serioz jo vetëm për markat nga Ukraina, por edhe për shumë djem nga Kina. Të cilat janë rezistente ndaj lagështirës, ​​me lexues kartash, një minixhak, aftësinë për të lidhur disa altoparlantë në një rrjet - mirë, ju e dini.

Prestigio Supreme

Dhe jo, Prestigio Supreme nuk ka asgjë nga këto. Por ajo ka diçka për t'i marrë konsumatorit, mos u shqetëso.

Komponenti vizual

Për të filluar, pamja, padyshim. E mbani mend Shtëpinë e Operës së Sidneit, shoqata e parë që shumica e njerëzve kanë me Australinë? Pra, merrni një nga seksionet e tij, zvogëloni atë dhe shtoni dinamikën brenda.

Prestigio Supreme

Dhe pastaj - kopjoni atë, krijoni dy binjakë, shtoni një lidhës Type-C, një buton kontrolli dhe vendosni një magnet me prekje të butë nën të. Dhe do të merrni, në fakt, një sistem audio 16 vat.

Prestigio Supreme

E cila, nga rruga, vjen në një kuti silikoni rezistente ndaj goditjeve me vrima për karikim. Altoparlanti karikohet nëpërmjet një kabllo me dy koka Type-C dhe një karikim siguron deri në 15 orë riprodhim muzike.

Prestigio Supreme

Mbulesa silikoni ka një vrimë për filetimin e karabinës së përfshirë dhe altoparlantët kanë mbështetje për Google Assistant dhe Siri. Prandaj, ekziston edhe një mikrofon përmes të cilit mund të komunikoni. Vërtetë, është më mirë ta bëni këtë duke hequr kapakun, përndryshe bashkëbiseduesi do t'ju dëgjojë si një folës radioje nga një tenxhere.

Prestigio Supreme

Корпус

Nuk ka gjasa që trupi i Supremes të jetë prej metali, por sa i përket plastikës, ajo e ftoh dorën shumë. Unë do të thoja që është qeramikë pa pesë minuta, por masa është shumë e vogël për qeramikë. Në përgjithësi, Prestigio nuk e humbi mundësinë për t'u përkulur me teknologjinë dhe e bëri çështjen shumë, shumë të lezetshme.

Prestigio Supreme

Jo i paprekshëm nëse thjesht e tallni dhe e tërhiqni rrotull pa mbulesë si gjeniu që bëja unë, por i lezetshëm. Dhe gjithashtu në disa ngjyra të ftohta, meqë ra fjala. Theksoj gjithashtu se ngjyra e bardhë është bërë me shkëlqim, dhe pjesa tjetër janë mat.

Përvoja operative

Cilësia e zërit është e shkëlqyer. Ka bas, nivelet e larta luajnë mirë, mediumet luajnë mbi mesataren. Plus, aftësia për të shkëputur altoparlantët dhe për të krijuar një palë stereo është thjesht e paçmueshme.

Prestigio Supreme

Më ka zënë gjumi disa herë në një listë dëgjimi pak të njohur lo-fi për të studiuar, dhe duke pasur parasysh se stereo tingëllon shumë më fort se mono, mund ta vendos volumin në 20% të maksimumit dhe sërish të fle mirë. Kjo i dha autonomi për 16 orë, ose dy netë e gjysmë.

Prestigio Supreme

Gjithashtu më ka bërë qejfi që këmba magnetike më mundëson ta vendos altoparlantin ku të dua, në mënyrë që sipërfaqja të jetë metalike. Dhe aftësia e altoparlantëve për të luajtur muzikë edhe gjatë karikimit.

Tani për të keqen. Altoparlantët kanë vetëm një buton. Funksionon si pauzë, thirrje asistenti dhe butoni i ndezjes. Mund të ndërroni gjurmët. Ndryshoni volumin - vetëm përmes një smartphone.

Karakteristikat e

Isha shumë i zhgënjyer me Bluetooth. Mënyra e vetme, në fakt, e lidhjes së altoparlantëve me pajisjet - dhe versioni i vetëm 4.2. Të cilën nuk e prisja fare kur shikoja Type-C për karikim.

Prestigio Supreme

Dhe kështu, pa marrë parasysh se kush thotë se versioni Bluetooth nuk është i rëndësishëm, gjithçka është e pakuptimtë pa përdorim real - Bluetooth 4.2 ka një vonesë të dukshme të zërit. Kjo nuk ka të bëjë vetëm me vetë versionin - sepse kisha pajisje me kompensim për këtë vonesë. Por Prestigio Supreme nuk e ka fare këtë kompensim.

Prestigio Supreme

Çfarë do të thotë kjo për fansat e muzikës? Jo shumë para. Është e gjitha në çokollatë, mos u shqetësoni. Por nëse doni të shikoni videon në YouTube ose, le të themi, luani një lojë me një altoparlant Bluetooth, më pas përgatituni për një ping audio prej 400 ms. Jo e tmerrshme dhe katastrofike, por e prekshme.

Prestigio Supreme

Vëllimi i tmerrshëm i aktivizimit të altoparlantëve, pamundësia për të ndryshuar këtë volum dhe koha e shkëputjes së pavarur të altoparlantëve, e cila është gjithmonë e barabartë me 10 minuta, janë stresuese. Pas kësaj, altoparlantët nuk do të harrojnë ta shpallin atë në të gjithë rrugën.

Prestigio Supreme

Kam hasur gjithashtu në humbje të herëpashershme të sinjalit dhe jashtë sinkronizimit. Po, në atë kohë në dhomë punonin pajisje të tjera Bluetooth, por pajisjet më moderne me mbështetje për kodek a la AptX e përballojnë këtë me qetësi. Mbështetja e AAC është deklaruar këtu, por kolona nuk funksionon në të, mund ta shihni vetë.

Përmbledhje e Prestigio Supreme

Për fat të mirë, kjo nuk e heq detyrën kryesore të një sistemi stereo me valë. Presgitio Supreme është mjaft i zhurmshëm në fuqinë maksimale, mjaft i qetë në minimum, në modalitetin stereo do të mbulojë një kabinet të madh, mund të ngjitet në çdo sipërfaqe metalike.

Prestigio Supreme

Mund të karikohet me një kabllo të vetme, mund të transportohet në një kuti rezistente ndaj goditjeve dhe duket si një kryevepër e mallkuar. Po, për 50 dollarë mund të blini një model shumë më funksional dhe modern. Por definitivisht jo aq e bukur. Ne rekomandojme! Dhe ne jemi duke pritur për të njëjtin, por me një mini-jack. Pastaj do të ketë një armë rakete në përgjithësi.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i tastierës me prekje pa tel Prestigio Click & Touch

Çmimet në dyqane

RISHIKON VLERËSIMET

Cuna
7
Përmbajtja e paketës
10
Pamja e jashtme
10
Produktiviteti
5
Cilësi dhe vëllim
9
Prestigio Supreme është një nga altoparlantët me valë më të sofistikuar, nëse jo. Në segmentin e çmimeve 50 dollarë, është absolutisht e njëjta gjë. Po, ne duhej të paguanim për të me shkathtësi, çipa të zakonshëm dhe madje edhe karakteristika teknike. Por kjo nuk e zvogëlon detyrën kryesore të kolonës.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Prestigio Supreme është një nga altoparlantët me valë më të sofistikuar, nëse jo. Në segmentin e çmimeve 50 dollarë, është absolutisht e njëjta gjë. Po, ne duhej të paguanim për të me shkathtësi, çipa të zakonshëm dhe madje edhe karakteristika teknike. Por kjo nuk e zvogëlon detyrën kryesore të kolonës.Rishikimi i altoparlantëve pa tel Prestigio Supreme: Magnet dhe stereo