VeglatNotebooksRishikimi i laptopit Acer Predator Helios 300 PH315-55: gëzimi i lojërave kompjuterike

Rishikimi i laptopit Acer Predator Helios 300 PH315-55: gëzimi i lojërave kompjuterike

-

PARALAJMËRIM! Mos e lexoni këtë përmbledhje nëse dëshironi të ktheheni në tastierën tuaj. Nuk mundem më. Shitet Xbox Series S.

Më duhet të pranoj, nuk kam luajtur në PC për gati 4,5 vjet. E mblodha kompjuterin tim të fundit në nëntor 2013, madje edhe para se Rusia të pushtonte Ukrainën dhe hryvnia të bënte një zhytje të madhe. Kjo e fundit është arsyeja pse nuk e kam përmirësuar kurrë. Kështu, kur GTX 2018 im i besueshëm vdiq në 760 dhe nuk pata kohë apo para për ta zëvendësuar, vendosa të tregtoj mbetjet e kompjuterit tim për një PlayStation 4 Slim. Dhe që atëherë, konsolat kanë qenë burimi im kryesor i gëzimit pas një dite të vështirë pune. Por kur mora laptopin më të fundit për testim Acer Predator Helios 300, ndjeu se ishte koha për të provuar lojërat kompjuterike në maksimum. Pra, le të kalojmë me mua në botën e dizajnit agresiv, ndriçimit të çmendur RGB, shpejtësisë së lartë të kuadrove dhe cilësisë së imazhit kinematografik... Në botën e lojërave kompjuterike.

Ndryshimet janë të disponueshme Acer Predator Helios 300 PH315-55

Është e vështirë të kuptosh të gjitha konfigurimet e disponueshme për një laptop lojrash, veçanërisht një si p.sh Acer Predator Helios 300. Përveç kësaj, ka shumë detaje të vogla që dallojnë një model nga një tjetër Acer ende shet gjeneratat e mëparshme të këtyre laptopëve. Edhe unë u hutova në fillim, sepse tashmë kishim një rishikim Acer Predator Helios 300. Siç rezulton, ne kishim një model të mëparshëm me një procesor Intel të gjeneratës së 11-të dhe një dizajn të ndryshëm. Gjigandi që më erdhi këtë herë bazohet në platformën e freskët të gjeneratës së 12-të Intel dhe ka një ekran 15,6 inç. Aktiv Faqja e internetit ukrainase Acer Ekzistojnë 4 modifikime të laptopëve të tillë (kjo është dy herë më shumë se në SHBA!).

Modifikimi i testit Acer Predator Helios 300

 • Model: Acer Predator Helios 300 PH315-55-764C 
 • Dimensionet: 25,90 × 359,40 × 276,40 mm
 • Peshorja: 2,5 kg
 • OS: Windows 11 Pro
 • CPU: Intel Core i7-12700H, 14 bërthama (6 bërthama P, 8 bërthama E), 2,30 GHz
 • GP: Intel Iris Xe, 1 GB + laptop NVIDIA GeForce RTX 3070Ti, 8 GB
 • PËRZU: 32 GB, DDR5, 4800 MHz
 • RAM: 2×1 TB, NVMe, PCIe Gen 4 
 • Ekrani 15,6 inç, Quad HD (2560×1440), IPS, 16:9, 165 Hz
 • Komunikimet: Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, Gigabit Ethernet
 • Portet 2×USB 3.2 Gen 2 Type-A; 1×USB 3.2 Gen 1 Type-A; Thunderbolt 4; HDMI 2.1, Mini-DisplayPort 1.4, Gigabit Ethernet, fole kufjesh 3,5 mm
 • bateri: 90 Wh, jetëgjatësia maksimale e baterisë - 6 orë
 • Karakteristikat shtesë: Uebkamera 1080p, tastierë me ndriçim të pasëm RGB, shiriti i dritës RGB, logoja me ndriçim të pasëm LED.
Acer Informacione për Predator Helios 300 HW
Kliko per te zmadhuar

Siç ndodh gjithmonë me pajisjet e testimit, laptopi nuk përputhet me asnjë nga modifikimet me pakicë. Por nëse doni të blini modelin më të ngjashëm - kushtojini vëmendje PH315-55-739U. Pavarësisht nga një kartë video pak më pak e fuqishme (RTX 3070 në vend të kësaj RTX 3070 Ti) dhe gjysma e vëllimit të ruajtjes së brendshme (1 TB kundër 2 TB) këto modifikime janë pothuajse vëllezër binjakë. Pra, le të hapim kutinë dhe të lëshojmë këtë përbindësh të lojrave.

Gjithashtu interesante:

Shpaketimi, dizajni, montimi, patate të skuqura

Kur heq kutizën e një laptopi të zakonshëm, procesi është mjaft i thjeshtë: hap kutinë e zakonshme të transportit nga kartoni, nxjerr pajisjen dhe kaq.

Predator është ndërtuar për të qenë i ndryshëm. Dhe ndryshimet nga një laptop i zakonshëm fillojnë me kutinë. Ajo është e madhe! Të duket sikur mund të vendosësh dy laptopë brenda…

Acer Predator Helios 300 01

Megjithatë, jo me ato vulat e mëdha të shkumës brenda. Dhe duket se nuk janë këtu sepse ka diçka të brishtë brenda. Dhe te grabitqari nuk u çlirua.

Acer Predator Helios 300 02

Ajo kuti e vogël kartoni brenda nuk mund ta zbusë bishën (seriozisht, laptopi mezi përshtatet). Pra, ne duhet ta lëshojmë atë dhe ta lëmë të na pushtojë me fuqinë e tij…

Pasi ta ngarkojmë, sigurisht. Një makinë e fuqishme lojrash ka nevojë për shumë energji, kështu që Predator Helios 300 është i pajisur me një furnizim me energji 280 W. Është aq i madh sa ka ndarjen e vet në kutinë e transportit. Dhe nuk do të ankohem për këtë, për udhëtime mund të përdorni karikimin USB-C dhe për lojëra kjo bankë monstruoze e energjisë është një domosdoshmëri.

Acer Predator Helios 300 06

Por, përpara se ta lidhim, le t'i hedhim një sy dizajnit. Duhet t'i japë kredi - Acer bëri përpjekje të mëdha për ta bërë këtë laptop lojrash të dukej i fshehtë. Natyrisht, ka një logo të madhe Predator në kapak dhe një anije kozmike të madhe ose shfryn në anën e pasme. Por në përgjithësi, nuk ka asgjë të çmendur ose të denjë për dizajnin - është një laptop i zi me një dizajn minimalist. Jam i sigurt që mund të futet edhe në zyrë dhe askush nuk do ta vërejë se nuk është një makinë pune.

Kjo është derisa ta ndizni. Tastiera fillon të pulsojë si pika shiu, shiriti i dritës ndizet sikur po ngisni KITT nga Knight of the Road dhe logoja e madhe në pjesën e pasme shkëlqen si një fener. Kjo është ajo, ju jeni të ekspozuar. Tani të gjithë e dinë që ju keni një laptop lojrash.

Ndoshta kishte të dhëna të tjera, si portat në anën e pasme. E dini, si në laptopët e mëdhenj të së kaluarës? E cila ishte shumë e përshtatshme. Por nuk ka gjasa që ata të kishin Mini-DisplayPort, HDMI dhe Thunderbolt 4 në anën e pasme, së bashku me portën e karikimit. Dhe ka edhe më shumë lidhës në të dyja anët: 2 USB-A në të djathtë, një në të majtë, Gigabit Ethernet dhe një fole 3,5 mm. Mjaft për të harruar të gjitha llojet e dongles dhe përshtatësve.

Tastiera me ndriçim RGB shkëlqen me të gjitha ngjyrat e ylberit. Është edhe më i përshtatshëm për t'u përdorur sesa në laptopët e punës Acer: tastet janë mjaft të mëdhenj, drita e prapme është e ndritshme dhe tastiera me prekje nuk ndërhyn kurrë në shkrimin.

Edhe pse touchpad nuk është ndërhyrës, ai është gjithashtu mjaft i besueshëm. Është ende prej plastike dhe i mungon prekja e forcës si MacBook. Por është i lehtë për t'u përdorur, i saktë dhe... Në fund të fundit, ne po flasim për një laptop lojrash – do t'ju duhet ende një maus. Për të njëjtën arsye, Predator Helios 300 i mungon lexuesi i gjurmëve të gishtërinjve, kështu që mjafton një PIN i vjetër i mirë për t'u identifikuar në Windows.

Ajo që është mjaft befasuese për një laptop të fuqishëm lojrash është se është relativisht i lehtë. Sigurisht, 2,5 kg është një peshë e fortë, dhe Predator është gjithashtu një trashësi e fortë 26 mm. Por në këtë ai nuk është shumë i ndryshëm nga Aspirata 7, i cili peshonte 2,1 kg, por kishte shumë më pak fuqi.

Dhe mënyra më e mirë për të përjetuar gjithë këtë fuqi është të hapni më në fund kapakun dhe të shikoni ekranin…

Lexoni gjithashtu:

Ekrani

Dikush ka dëgjuar të gjitha ankesat e mia për laptopët më të fundit që kam testuar. Nuk ka më ekrane me rezolucion të ulët, shpejtësi standarde të rifreskimit dhe korniza të mëdha. Predator Helios 300 ofron gjithçka menjëherë. 

Acer Predator Helios 300 17

Ka një panel Quad HD IPS me një raport pamjeje 16:9 (pra 2560×1440) dhe një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz. Laptopi gjithashtu ka korniza të hollë anësore dhe të sipërme. Ky i fundit përmban jo vetëm një uebkamerë mediokre 720p, por një kamerë mediokre 1080p (webkamerat e laptopëve janë ende të mbytur, nuk mund të bëj asgjë për këtë, më fal).

Ekrani duket i pabesueshëm. Nuk është vetëm e qartë dhe e lëmuar (në 165 Hz), por edhe shumë e ndritshme. MacBook Air im me një ekran 400 nit zbehet në krahasim. Edhe pse këtu nuk ka mbështetje HDR, nuk ka asgjë për t'u ankuar - ndriçimi është i mjaftueshëm për përdorim të rehatshëm. Në fakt, ekrani është aq i mirë sa mund të fal mjekrën e tij të dyfishtë.

Acer Predator Helios 300 20

Kombinimi i rezolucionit të lartë dhe shpejtësisë së lartë të rifreskimit doli të jetë jashtëzakonisht produktiv kur bëhet fjalë për punën… Por kush do të punojë në këtë laptop? Është krijuar për gëzim dhe argëtim, jo ​​për prezantime dhe shkrime të mërzitshme. Nuk ka më punë të mërzitshme, le ta ndezim këtë makinë dhe të luajmë disa lojëra!

Acer Predator Helios 300 - përvojë lojërash

vdekja avarinë

Gjithmonë kam dashur të luaj krijimin e fundit të Hideo Kojima, por nuk kam qenë në gjendje pasi loja është ekskluzive e konsolës PlayStation, dhe unë preferova konsolat Xbox. Për fat të mirë, loja është në dispozicion në PC. Përveç kësaj, tani është përfshirë në PC Game Pass. Pra, ky ishte titulli i parë që instalova në Predator Helios 300.

Death Stranding është një lojë për ecjen e ngadaltë, krijimin e postimeve dhe dërgimin e mesazheve (tingëllon si puna ime). I cili në të njëjtën kohë duket si një film i vërtetë. Kjo është arsyeja pse u zgjodh niveli më i lartë i cilësimeve grafike dhe unë i kushtova vëmendjen më të madhe cilësisë së grafikës.

STANDANDIMI I VDEKJES

Më bëri përshtypje që Predator Helios 300 dha pikërisht atë që kërkoja: cilësi të pabesueshme imazhi. Aq e pabesueshme sa skenat e prerjes (dhe Kojima i pëlqen të jenë të gjata) ishin pothuajse të padallueshme nga loja e plotë. Isha aq i magjepsur sa luaja deri në dy të mëngjesit, pavarësisht se punoja në mëngjes. Çfarë eksperience emocionuese!

Sigurisht, nuk do të ishte aq emocionuese nëse loja do të funksiononte me një shpejtësi kuadri "kinematike" prej 24 FPS. për fat të mirë, Acer mjaft i fuqishëm për të ofruar një mesatare prej 70+ FPS në rezolucion origjinal, pa DLSS ose truke të tjera të AI. Dhe ndërsa nuk isha në gjendje të arrija 165 FPS me cilësimet e mia, isha shumë i kënaqur me performancën e laptopit.

Përmbledhje e lojës: Death Stranding Director's Cut Review: Prerja e regjisorit të videolojës që nuk i duhej

Forza Horizon 5

Megjithëse u lodha pak nga i njëjti loop i lojës në Forzën e fundit, është ende një lojë mbresëlënëse që mund të sfidojë. Dhe është një ekskluzivitet i Microsoft, ndaj ia vlen të provohet.

Frymëzuar nga performanca mahnitëse e Death Stranding, i ndryshova grafikat në edhe më të mira, duke zgjedhur paracaktimin ekstrem dhe rezolucionin vendas. Për shkak se loja ka disa makina të shkëlqyera për t'u admiruar dhe ofron peizazhe të bukura të Meksikës virtuale për t'u zbuluar, kështu që le ta provojmë.

Pamjet vizuale ishin mahnitëse, me makinat dhe peizazhin që ia vlente të bënin pamje nga ekrani. Vetëm shikoni disa nga pamjet e ekranit që kam bërë - mund të shihni çarjet në asfalt dhe reflektimet e mprehta në makinë.

Por pamjet e mira në Forza kanë një çmim. Ndërsa shpejtësia e kuadrove nuk ra kurrë në statusin e paraqitjes së rrëshqitjes, laptopi nuk ishte në gjendje të mbante një 60 FPS të qëndrueshme dhe shpejtësia e kuadrove qëndronte në 50+ shumicën e kohës. Për një lojë të rehatshme, sigurisht, nuk keni nevojë t'i ktheni cilësimet e grafikës në maksimum, siç bëra unë, por megjithatë ia vlente të provoni.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i Forza Horizon 5 - Ende më i miri në zhanër, por a nuk është koha për një ndryshim?

Gardianët e Galaxy të Marvel

Kjo lojë ia vlen të provohet. E kam luajtur në Xbox dhe ndërsa Seria S përballet mjaft mirë me titullin kërkues, grafika e degraduar dhe kufiri 30 FPS nuk do t'ju lejojnë ta shijoni plotësisht lojën.

Pra, ky është një tjetër titull për t'u testuar në Predator Helios 300. Për grafikë, zgjodha cilësimet Very High në rezolucionin bazë të laptopit, por jo raytracing ose DLSS.

Loja dukej e mrekullueshme në laptop. Planeti i karantinës ishte i madh dhe i ndritshëm, dhe vetë Gardianët ishin shumë të detajuar, nga xhaketa e Peter Quill deri tek leshi i Rocket.

Sidoqoftë, zonat e gjera të hapura dhe ndërtimi kompleks i planetit ndikuan në performancën - si në Forza Horizon 5, shpejtësitë e kuadrove lëviznin rreth 50-56 FPS në zona të hapura dhe 60+ FPS në Milano, anijen kozmike të Sentinels. Kështu që unë mendoj se DLSS mund të jetë një ndryshim i lojës nëse doni të shijoni grafikë të mirë me shpejtësi më të mira të kuadrove.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i Marvel's Guardians of the Galaxy — Tepër e bukur dhe çuditërisht shpirtërore

Midnight Fight Express

Epo, Predator Helios mund të sigurojë imazhe të shkëlqyera dhe performancë të rehatshme në 60 FPS. Por në lojërat e mëparshme, ne as nuk iu afruam maksimumit 165 FPS që ofron ekrani. Na duhet diçka e thjeshtë, por e mbushur me veprime për të zhbllokuar potencialin e plotë të laptopit.

Cilësimet e Grafikës së Midnight Fight Express

Midnight Fight Express është loja më e re indie e disponueshme në Xbox Game Pass. Ai kombinon beteja me ritme të shpejta me grafika të mira, por jo kërkuese - kombinimi i përsosur për arritjen e shpejtësisë më të lartë të kuadrove. Paracaktimi i grafikës është vendosur në shumë të lartë dhe ne jemi gati për betejë.

Qyteti i ndriçuar me drita neoni duket i mahnitshëm në lojë, dhe estetika dhe vetë betejat më kujtojnë filmat nga ekskluziviteti i John Wick. Por në këtë lojë, stili nuk mbizotëron mbi thelbin, sfidat që ai hedh janë mjaft të forta, kështu që një shkallë e lartë e kuadrove bëhet një domosdoshmëri nëse doni të vazhdoni me ritmin e lojës.

Acer Predatori Helios nuk zhgënjeu as në këtë rast. Numri FPS nuk ka rënë kurrë nën 3 shifra, dhe 165 FPS është i disponueshëm jo vetëm në meny, por edhe gjatë lojës. A vura re një ndryshim midis 137 dhe 165 FPS? Mos mendo. Por më vjen mirë që laptopi ju lejon të arrini cilësi të shkëlqyera imazhi dhe shpejtësi të lartë të kuadrove... Gjëja kryesore është, jo të gjitha menjëherë.

Gjithashtu interesante: Rishikimi Acer Aspire 5 A515-56 është një model i shkëlqyer për punën e përditshme

Legjendat GRID

Kështu që, Acer Predator Helios ka kaluar me sukses cilësimet e larta të grafikës dhe testet me shpejtësi të lartë të kuadrove, që do të thotë… Është koha ta shtyni edhe më tej dhe më në fund të provoni një lojë të plotë 4K! Në teori, një laptop me një RTX 3070Ti është krejtësisht i aftë për të luajtur me 4K/60 FPS pa ndihmën e AI si DLSS ose Fidelity FX, kështu që pse të mos përpiqemi të luajmë kështu? Për ta bërë këtë, lidha Predator Helios 300 me monitorin tim Samsung nëpërmjet kabllos Thunderbolt, instaloi Grid Legends (i cili sapo u bashkua me Xbox Game Pass) dhe ishte gati për garë.

Acer Predator Helios 300 21

Nuk kam ndonjë arsye të veçantë pse zgjodha Grid Legends midis shumë titujve, përveç që më pëlqejnë lojërat me gara dhe që kjo është një nga lojërat më të reja që premton grafikë të mirë, lojëra emocionuese dhe një histori interesante (çfarëdo që të thotë kjo për garat )... Kjo do të thotë, duhet të duket mirë në një ekran 4K. Sidomos kur paracaktimi i grafikës suaj është një kombinim i cilësimeve ultra të larta, të larta dhe mesatare, me një rezolucion origjinal 4K.

Si rezultat, pamjet vizuale të lojës ishin absolutisht mahnitëse! Si makinat ashtu edhe zona përreth dukeshin pothuajse fotorealiste. Madje isha në gjendje të dalloja pamjet e Barcelonës ndërsa i kaloja me makinë me shpejtësi marramendëse.

Sa i përket shpejtësisë së kornizës, mos i besoni standardit të brendshëm. Ai pretendon një shpejtësi mesatare të kornizës prej rreth 59-60 FPS. Por pista e provës u zhvillua në një zonë të ndriçuar me shkëlqim të San Franciskos, e cila nuk shkaktoi asnjë problem për kartën video.

Në lojën reale pata probleme me pistën e Parisit dhe një skenë që u zhvillua me shi të dendur. Në të dyja rastet, shpejtësia e kuadrove ra në 40+ FPS, gjë që ndikoi në lojën time. Sidoqoftë, nuk mund të them se është kritike, dhe cilësimet më të avancuara të grafikës duhet t'ju kalojnë në lojën 4K/60FPS pa asnjë problem.

Për krahasim, në një ekran laptop me rezolucion origjinal dhe cilësime grafike pak më të ulëta, loja funksionon pa probleme me një normë FPS 3-shifrore.

Efikasiteti i ftohjes

Siç e keni parë në seksionet e mëparshme, performanca e Predator Helios 300 është e shkëlqyer. Por sa e zhurmshme dhe e nxehtë bëhet me kaq shumë performancë? Unë supozova se me një kartë grafike dhe një procesor më të mirë, do të performonte pothuajse njësoj si vëllezërit e tij më pak të fuqishëm: do të ishte i paprekshëm dhe do të tingëllonte si një turbinë avioni në proces.

Unë u befasova, sepse zgjidhja e ftohjes së Predator Helios 300 doli të ishte shumë më efikase: jo vetëm që mund të dëgjoja muzikë dhe të dëgjoja dialogët e lojës, por edhe ta bëja atë me një volum të ulët. Edhe në skenat më intensive grafikisht dhe pas një sesioni lojërash 4-orëshe, e vetmja gjë që dëgjova nga sistemi i ftohjes së laptopit ishte një zhurmë e ulët.

Megjithatë është goxha nxehtë. Pjesa e sipërme e tastierës mund të shërbejë për një qëllim të dyfishtë: një metodë e hyrjes dhe një ngrohës portativ në dimër. Por në Acer ka një zgjidhje për këtë problem: në pjesën e sipërme të tastierës ka një buton special Turbo, i cili shpejt rrit rrotullimin e tifozëve të brendshëm. Në këtë mënyrë, mund të ulni temperaturën e GPU-së me disa gradë dhe të shtoni disa korniza në sekondë. Por përgatituni që në këtë mënyrë laptopi do të tingëllojë si një fshesë me korrent.

Acer Predator Helios 300 në përdorim

Sa i përket zërit, altoparlantët e brendshëm tingëllojnë mjaft mirë. Këta nuk janë altoparlantë stereo të nivelit MacBook, por janë mjaft të mirë për lojëra dhe dëgjim të rastësishëm Spotify. Laptopi e kaloi testin tim në "Trillime të lira” - definitivisht nuk mund ta quash tingullin të lirë.

Është gjithashtu i mirë për thirrjet me Zoom, për sa kohë që nuk planifikoni ta përdorni ekskluzivisht për lojëra. Të gjithë do të dëgjojnë njëri-tjetrin (falë mikrofonit dhe altoparlantëve) dhe kamera e internetit 1080p i përshtatet faturave. Për transmetim serioz, sigurisht, do t'ju duhet diçka më e besueshme se një kamerë e integruar në internet.

Acer Predator Helios 300 Webcam
Kliko per te zmadhuar

Dhe më lejoni të rrëfej përsëri, laptopi është gjithashtu i mirë për qëllime pune: u përpoqa ta përdorja për Block Kit Builder dhe rezolucionin QHD mjafton për të krijuar postime Slack në modalitetin e pjesshëm të ekranit (çfarë lehtësimi).

Acer Hapësira e punës Predator Helios 300
Kliko per te zmadhuar

Megjithatë, këtë laptop nuk mund ta quaj portativ. Po, nuk është shumë më i madh se një laptop tipik 15 inç. Por definitivisht nuk është aq i lehtë dhe kompakt për ta mbajtur me vete gjatë ditës. Dhe kjo është nëse e lini atë "kile" furnizim me energji në shtëpi dhe sillni me vete një karikues të lehtë GaN dhe një kabllo USB-C.

Duke folur për karikuesit, ky është aksesori numër 1 për t'u bartur me këtë laptop. Një bateri e madhe me një kapacitet prej 90 Wh nuk do ta ndihmojë atë të zgjasë deri në fund të ditës së punës. FYI, fillova ta shkruaj këtë përmbledhje me 100% tarifë në orën 11 të mëngjesit ndërsa Photoshop po instalohej në sfond. Pas 3 orësh, laptopi kaloi në modalitetin e kursimit të energjisë me karikim 20%.

Acer Jetëgjatësia e baterisë Predator Helios 300

Për fat të mirë, kjo bankë masive e energjisë ofron një shpejtësi të mirë karikimi në 280 W. Laptopi u karikua plotësisht në më pak se një orë. Sikur ky bllok të ishte ende mjaft i lehtë për ta mbajtur me vete gjatë gjithë kohës... Ndoshta në brezin e ardhshëm ëndrrat e mia do të realizohen.

Çmimet për Acer Predator Helios 300

Mirë, le të themi se ju vendosni të bashkoheni në Garën Master PC, ashtu si unë. Pra, a duhet ta konsideroni këtë laptop të shkëlqyeshëm si një pikë hyrjeje?

Përgjigja e shkurtër është po! Përgjigje e gjatë: Nëse jeni duke kërkuar për një makineri lojrash me performancë të lartë, do t'ju duhet të shpenzoni një shumë të mirë parash dhe konfigurimi Predator Helios 300 në fjalë ofron shumë fuqi për paratë që ju ofrohen. .

Acer Predator Helios 300

Po, është më shumë se 100 ₴, dhe jo, nuk është shumë më lirë në SHBA. Gjithashtu nuk është shumë më i shtrenjtë se një kompjuter desktop me një konfigurim të ngjashëm. Më besoni, u përpoqa të bashkoja diçka të ngjashme në PC Part Picker dhe rezultati përfundimtar, duke përfshirë monitorin dhe duke përjashtuar pajisjet periferike (të cilat do t'ju duhen gjithsesi), nuk ishte shumë më i lirë. Dhe me çmimet e Ukrainës për disa komponentë dhe disponueshmërinë e tyre, montimi i një PC të palëvizshëm me një konfigurim të ngjashëm është përgjithësisht "mision i pamundur".

Unë isha veçanërisht i kënaqur që në Ukrainë, Predator Helios 300 është i disponueshëm jo vetëm në një numër më të madh konfigurimesh (përfshirë një opsion me RTX 3080), por gjithashtu që shënimi rajonal nuk është i fryrë (afërsisht + 250 dollarë, nëse përfshihet TVSH) .

Mos më keqkuptoni, 100 dollarë janë ende shumë para, veçanërisht në krahasim me Xbox Series X ose PlayStation 000. Por konsolat nuk do t'ju japin të njëjtën lehtësi për të personalizuar lojërat tuaja. Dhe kjo përvojë është e shtrenjtë.

Вердикт

Predator Helios 300 është një makinë lojrash që jo vetëm që mund të ekzekutojë të gjitha lojërat tuaja të preferuara me cilësi të mirë grafike dhe shpejtësi të lartë të kuadrove. Ky laptop mishëron gjithçka që më ka munguar nga konzollat ​​dhe laptopët më të lirë: qendra më e mirë e argëtimit dhe produktivitetit. 

Acer Predator Helios 300

Natyrisht, të jesh i fundit nuk është e lehtë - si fjalë për fjalë ashtu edhe figurativisht. Por nëse vendosni të shkoni në rrugën e vështirë por të frytshme të lojërave kompjuterike, Acer Predator Helios 300 do të jetë një shoqërues i mirë që do t'ju sjellë shumë orë të shkëlqyera lojërash dhe më shumë.

Dhe përsëri - dikush dëshiron të blejë një Xbox Series S? Arsyeja e shitjes: Acer Predator Helios 300 më ktheu në rrugën drejt lojërave kompjuterike.

Ku te blej

Lexoni gjithashtu:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Çmimi Root Nation - Përzgjedhja e redaktorëve

RISHIKON VLERËSIMET

Dizajn
9
Montimi dhe pajisjet
10
Ekrani
10
Produktiviteti
10
Punë autonome
6
Cuna
8
Predator Helios 300 është një makinë lojrash që jo vetëm që mund të ekzekutojë të gjitha lojërat tuaja të preferuara me cilësi të mirë grafike dhe shpejtësi të lartë të kuadrove Ky laptop mishëron gjithçka që më ka munguar nga konzolat dhe laptopët më të lirë: qendra më e mirë e argëtimit dhe produktivitetit. 
Kit Amster
Kit Amster
Menaxher i marketingut të brendshëm ditën, geek natën. Alpaka miqësore ukrainase 24/7

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Predator Helios 300 është një makinë lojrash që jo vetëm që mund të ekzekutojë të gjitha lojërat tuaja të preferuara me cilësi të mirë grafike dhe shpejtësi të lartë të kuadrove Ky laptop mishëron gjithçka që më ka munguar nga konzolat dhe laptopët më të lirë: qendra më e mirë e argëtimit dhe produktivitetit. Rishikimi i laptopit Acer Predator Helios 300 PH315-55: gëzimi i lojërave kompjuterike