Shqyrtime të veglaveTelefonat inteligjentëPërvoja ime me OnePlus 9 Pro dhe markën në përgjithësi: Do të habiteni!

Përvoja ime me OnePlus 9 Pro dhe markën në përgjithësi: Do të habiteni!

-

Pse një përvojë dhe jo një rishikim? Nuk doja dhe nuk dua të shkruaj thjesht një "rishikim" të një pajisjeje nga e cila kam emocione të gjalla dhe për të cilën kam mendime të vazhdueshme. OnePlus 9 Pro - kjo është pikërisht një pajisje e tillë. E para e serisë, të cilën e përdora si kryesore dhe të vetmen, është shumë më e thellë se të gjitha të mëparshmet.

OnePlus 9 Pro

Unë jam padyshim i lidhur me vlerësimet e OnePlus 9, por në vlerësimet e teknologjisë unë gjithmonë balancoj mendimin tim me një qëndrim neutral. Ky material nuk do të jetë i tillë, nuk është një rishikim. Ky material është thjesht mendimet, emocionet, përshtypjet e mia.

pixophone.olx.ua

Falë dyqanit PixoPhone për ndihmë në krijimin e këtij materiali. Ata kanë OnePlus për shitje, duke përfshirë 9 Pro, duke përfshirë saktësisht të njëjtën ngjyrë, të re dhe të përdorur.

Video rreth OnePlus 9 Pro

Këtu janë shembuj të fotografive, videove, si dhe disa fakte interesante që duhet t'ju pëlqejnë.

Cuna

Shkurtimisht për çmimin - është mjaft i lartë në dyqanet zyrtare, por shumë i këndshëm në PixoPhone. Kjo, në fakt, është gjithçka që duhet të dini, sepse nuk ka kuptim të jepni specifika, dollari kërcen si një dre me krimba të rrumbullakët.

Mendimet e mia për OnePlus në përgjithësi

Në përgjithësi, kam shumë frikë të lidhem emocionalisht me teknologjinë. Nuk mund të largohesha prej saj ASUS ROG Flow X13 (shqyrtimi u bë nga dyfishi im i mirë Denis Zaichenko këtu), u dashurova me konceptin dhe punova ditë e natë për ta marrë atë në të ardhmen dhe për më gjatë. Situata me X13 ka ndryshuar, por emocioni mbetet. Atëherë do t'ju them.

ASUS ROG Flow X13

Dhe gjëja qesharake është se unë e konsiderova këtë smartphone absolutisht të sigurt për mua për sa i përket emocioneve. Nuk kam dashur KURRË një OnePlus, nuk i kam marrë fare parasysh këto pajisje kur zgjedh një smartphone. Mos mendo, kisha dhe tani ka të njohur që hoqën dorë nga iPhone për këtë markë 5 vite më parë. Kjo do të thotë, njerëzit janë të kënaqur dhe unë i kuptoj ata.

Lexoni gjithashtu: OnePlus po përgatitet për lëshimin e një ore inteligjente buxhetore dhe kufjeve TWS

Sapo më shitën OnePlus ekskluzivisht si një smartphone shumë i shpejtë. Dhe tundet në maskë, kjo pajisje është e shpejtë. Vetëm se shpejtësia nuk është e rëndësishme për mua. Mundësitë janë të rëndësishme për mua. Unë jam plotësisht i kënaqur deri në histerikë, për shembull, nga MIUI, për sa i përket numrit të çipave - ai ... krijoi një revolucion. Dhe tani do të thoni që sasia nuk është e rëndësishme, sepse nuk përdorni gjithçka. Dhe kjo është qasja Apple, kështu që nuk do të blej asnjë iPhone për veten time.

Xiaomi

Sa më shumë patate të skuqura në pajisje, aq më interesant është përdorimi dhe për të marrë serotonin vetëm sepse keni gjetur një opsion të guaskës që nuk e dinit dhe që ju përshtatet si një smoking i përshtatur për ju - mirë, më falni, është shumë i ftohtë. Së dyti, sa më shumë çipa të ketë pajisja, aq më shumë ka gjasa që të gjeni një grup që i përshtatet nevojave tuaja, në vend që t'i përshtatni nevojat tuaja me pajisjen tuaj.

OnePlus 9 Pro

Dhe po, pajtohem, çipat duhet të funksionojnë pa dështuar - brenda kornizës së pritjeve adekuate, sepse edhe iOS ndonjëherë është me gabime, por gjithsesi. Dhe po, OnePlus 9 Pro ka shumë veçori. Ka më pak se në MIUI, por mjaftojnë për të më bërë… jo të kënaqur, por të qetësuar, le të themi. E cila është absolutisht mirë me mua.

OnePlus 9 Pro

Unë jam duke çuar në faktin se OnePlus më është shitur gjithmonë jo për atë që është e rëndësishme për mua. Nuk pashë një rrush të thatë në markën që më pëlqeu. Mendova se vektori i shpejtësisë ishte fokusi i vetëm i pajisjes dhe të gjitha aspektet e tjera do të vuanin.

Kënaqësitë

Isha gabim. Ekrani këtu është i pabesueshëm. 120 Hz, AMOLED, rezolucioni është i mjaftueshëm. Siç mund ta thoni, nuk më intereson PWM ose numrat e saktë. Mjafton ajo që është këtu, kaq.

OnePlus 9 Pro

Kamerat - Jam i kënaqur. Aq i zhgënjyer sa isha me OnePlus 9, jam po aq i emocionuar për OnePlus 9 Pro. Rishikimi i OnePlus 9 – këtu.

OnePlus 9 Pro

Jo kudo - sepse nuk mund ta imagjinoj se çfarë budallai vendosi që një smartphone NUK KA NEVOJË PËR NJË MOGJIM PROFESIONAL VIDEO. Por jam i sigurt se nëse do të ishte gjallë Arvin Viktor Hasselblad, do ta përshkruante personalisht këtë gjeni nga kthesa e faqes.

OnePlus 9 Pro

ME GJITHATË. Në çdo gjë tjetër, kamera është e pabesueshme. Regjistrimet 8K, gjë që është ende e rëndësishme për mua, stabilizimi është i shkëlqyeshëm, fillova të përdor në mënyrë aktive xhirimet me lëvizje të ngadalta për herë të parë në jetën time, fotot makro janë të mrekullueshme, diapazoni dinamik është i mjaftueshëm, shkrep shpejt dhe me siguri.

OnePlus 9 Pro

Veç kësaj, nuk mund të jem aq i zemëruar për pro-video, sepse ato janë të njëjta Xiaomi ata shtojnë modalitete filmi me profile të zbukuruara Flat në telefonat e tyre inteligjentë, të cilët... nuk funksionojnë me 24 korniza për sekondë. Kinema. Mënyrat. Mos punoni në 24 korniza. Ata punojnë në 30. Në 24 - nr.

Magji e zeze

E JUAJT!

Për ata që nuk e kuptojnë, filmat nuk xhirohen me 30 korniza për sekondë, por xhirohen me 24 me shpejtësi diafragmare 1/48 e sekondës. E cila, natyrisht, nuk është as aty. Prandaj, më vjen keq, ose hiqeni kryqin, ose kthejini të brendshmet në vendin e tyre. Faleminderit.

Bateria OnePlus 9 Pro

Vura re se nuk shqetësohesha fare për karikimin. OnePlus 9 Pro mbështet 65W me anë të kabllit, që do të thotë se e futa në prizë, u ula për të punuar, e shkëputa nga priza dhe telefoni inteligjent është i karikuar aq sa jam i kënaqur.

OnePlus 9 Pro

Autonomia është në rregull, telefoni inteligjent zgjat ditën pa asnjë problem, dhe unë e përdor atë si luajtës dhe si panel kontrolli të kamerës dhe shikoj shumë filma. Unë nuk luaj fare lojëra, asgjë, kështu që ngarkesa në bateri është përgjithësisht e vogël - por konstante. Mbani parasysh.

Lavdërimi im më i lartë

Dhe në fund. Mbi të gjitha, u befasova që OnePlus 9 Pro nuk është vetëm i shpejtë, por vazhdimisht i shpejtë. Domethënë nuk ngec, nuk përplaset, nuk përplaset. Kurrë fare. Është smartfoni më i qëndrueshëm që kam pasur ndonjëherë, dhe ndoshta do të funksionojë po aq mirë nëse ndonjëherë blej një iPhone X. Dhe kjo pavarësisht se ky është një mostër rishikimi, jo freskia e parë, tashmë paksa e lodhur.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi Infinix HOT 12 Play NFC: një smartphone i lirë me një ekran të madh dhe autonomi të lezetshme

Dhe e përdora atë si pajisjen time kryesore, transferova rreth 200 aplikacione dhe e zbrazja memorien pothuajse në zero. Dhe ai ende punon.

OnePlus 9 Pro

Sigurisht, kjo është përvoja ime personale, ju do të keni tuajën, dhe ato absolutisht kurrë nuk mund të kryqëzohen. Por problemi është se për sa i përket shpejtësisë dhe defekteve të çdo pajisjeje, unë jam i njohur për të gjithë hangout ukrainas të IT. Unë mund t'i provoj flokëve gri, duke kërkuar për defekte.

OnePlus 9 Pro

Dhe këtu unë thjesht e marr - dhe funksionon. Pse dhe si? Nuk ndodh kështu. Jo e imja. Ndoshta kam pasur fat karmikisht me këtë pajisje të veçantë, nuk e di, por fakti është se ky është smartfoni më i qëndrueshëm që kam pasur.

Disavantazhet e OnePlus 9 Pro

Sa i përket problemeve, ka disa prej tyre. Predha është e optimizuar dhe e shpejtë, dhe siç e kuptoj unë, ishte edhe më e shpejtë, për disa arsye. Megjithatë, unë e fajësoj atë që nuk ishte në gjendje të kontrollonte grupin e dritave LED Yongnuo YN-300 III. Ata janë në të njëjtin grup, por unë mund të menaxhoj vetëm një nga një.

OnePlus 9 Pro

Dhe nuk duhet të jetë kështu, sepse i mëparshmi ishte smartfoni im Xiaomi grupe të kontrolluara pa asnjë problem të vetëm.

Dhe... një çelës fizik për modalitetin e heshtur. Si ta themi në këtë mënyrë... Nëse harroni se keni një smartphone në modalitetin e heshtur - SI HARROJ VAZHDIMËSH - atëherë do të jeni të lumtur ta zëvendësoni çelësin fizik me një kohëmatës të thjeshtë të modalitetit të heshtur. Ajo që OnePlus nuk e ka, por e ka Xiaomi.

OnePlus 9 Pro

Përmbledhje e OnePlus 9 Pro

Prandaj, ky është përfundimi im personal, të cilin e mbaj parasysh. OnePlus janë telefona inteligjentë që unë do t'i konsideroj si një opsion në vazhdim. OnePlus 9 Pro është një smartphone që do ta blija për vete pa problem.

Do të doja një kartë memorie, e cila nuk është këtu, do të doja një kamerë nën ekran - por e kuptoj që nuk pres risi të tilla nga ajo markë. Por sot nuk ka asnjë smartphone që do të kënaqë nevojat e mia 100%. Si i tillë një laptop nuk ekziston.

OnePlus 9 Pro

Por, si në Fallout 1 dhe 2, saktësia maksimale e goditjes nuk është kurrë më e lartë se 95%, dhe këtu - nuk do të jem kurrë plotësisht i kënaqur. Dhe me këtë në mendje, OnePlus 9 Pro - kjo eshte e mire.

Dhe kjo është e gjitha për mua, por shkruani në komente çfarë është më e rëndësishme për ju? Shpejtësia e funksionimit apo numri i çipave në një smartphone? Dhe tani për tani, falenderoj dyqanin edhe një herë PixoPhone dhe ju kujtoj - ata kanë shumë bebe të tilla.

Çmimet në dyqane

Gjithashtu interesante:

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

RISHIKON VLERËSIMET
Dizajn
9
Materiale
9
Mbledhja
10
Ergonomia
9
ekran
10
Produktiviteti
10
Kamerat
9
tingull
9
Autonomia
9
butë
9
OnePlus është një smartphone që do ta konsideroj si opsion në të ardhmen, është një smartphone që do ta blija për vete pa problem.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

2 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Ingwar
Ingwar
4 muaj më parë

Kamera është një gënjeshtër. Fizikisht, ajo mundet, nëse softueri e lejonte. Dhe mbinxehja gjatë xhirimeve?.. Videoja është regjistruar me vonesa. Akum zbret në gjysmë dite, nëse nuk jeni brenda dhe jo afër Wi-Fi. Nëse vendosni të bëni një video, ajo shkrihet para syve tuaj. Dhe një humbje e konsiderueshme e kapacitetit të baterisë për shkak të karikimit të vazhdueshëm? Dhe mungesa e grumbullimit është shpesh 4G? Dhe mungesa e profileve për funksionimin VoLTE VoWi-Fi në firmware për të punuar me operatorët tanë?
Çfarë është vërtet e mirë: shpejtësia dhe butësia e guaskës, ekrani, tingulli i altoparlantëve, dizajni, cilësia e lidhjes, GPS.
Përfundim: njohuritë qartësisht sipërfaqësore të autorit për telefonin inteligjent dhe ndonjëherë informacione të rreme mund të tregojnë një qëllim të paskrupullt të këtij artikulli.

Redaktuar për herë të fundit 4 muaj më parë nga Ingwar
Popullore tani
OnePlus është një smartphone që do ta konsideroj si opsion në të ardhmen, është një smartphone që do ta blija për vete pa problem.Përvoja ime me OnePlus 9 Pro dhe markën në përgjithësi: Do të habiteni!