Tabletat

Rishikimi i TCL Tab Max 10.4: një tabletë e mirë për multimedia

Ukraina po i reziston me besim pushtuesve nga Federata Ruse për të tretën javë, të cilët e gjithë bota po i shikon dhe që redaksia jonë i mbulon çdo ditë me lajme dhe artikuj.

Rishikimi i Lenovo Yoga Tab 13 – Tableti apo TV?

Tregu i tabletave është interesant. Kaq interesante. Pavarësisht se zhvillohet shumë ngadalë, çdo vit del diçka interesante. Dhe është veçanërisht interesante kur...

Tableti i desktopit: Rishikimi i Lenovo Yoga Tab 11

Midis dhjetëra tabletave identike drejtkëndëshe - tabletat e sotëm - ekziston vetëm një seri që nuk mund të ngatërrohet me asnjë model tjetër. Ky është Lenovo Yoga Tab,...

Rishikimi Samsung Galaxy Tab S7 FE: Një kompromis çuditërisht i zgjuar

Samsung Galaxy Tab S7 FE u konceptua nga prodhuesi si një tabletë e klasit të lartë, por me kompromise të vogla. A pati sukses kompania koreane? Pajisjet Samsung e shënuar Fan Edition,...

Rishikimi Xiaomi Pad 5: Një tabletë e shkëlqyer multimediale

Në gusht të këtij viti, së bashku me smartfonin kryesor Mix 4, kompania Xiaomi prezantoi tableta të rinj në Kinë: Pad 5 dhe Pad 5 Pro. Risi...

Rishikimi Huawei MatePad 11: testimi i tabletit të parë të bazuar në HarmonyOS

Redaktorët tanë arritën të njiheshin me tabletin Huawei MatePad 11 nuk ka shumë kohë përpara nisjes së tij zyrtare, ndaj jemi gati të ndajmë përshtypjet dhe nga...

Rishikimi i Lenovo Tab P11: Një tablet me potencial?

Në ditët e sotme, është e vështirë të gjesh një klasë pajisjesh më të mërzitshme se tabletët Android, të cilët duken dhe funksionojnë të pandryshuara për tetë vjet. Kjo çoi në...
00: 03: 43

Video: Rishikimi i Pixus Blast - Tabletë lojrash për fëmijë

Përshëndetje të gjithëve! Edhe pse tregu i tabletave nuk është aq aktiv sa tregu i smartfonëve, ka ende opsione interesante këtu që nuk mund të...
00: 03: 45

Video: Rishikimi i Pixus Joker - Një tabletë 10 inçësh e përballueshme

Përshëndetje të gjithëve! U bë një kohë e gjatë që nuk folëm për tabletët, ndaj sot kemi për shqyrtim një tablet Pixus Joker. Le të shohim se çfarë...

Rishikimi Apple iPad 8 10.2″ 2020 është një njohje e re e vjetër

Sot kemi një të re 10,2 inç për rishikim Apple iPad 8 2020. Ky është modeli fillestar i linjës iPad, i cili për nga karakteristikat është inferior ndaj Air më të avancuar...

Rishikimi Huawei MatePad T8 është një tablet 8 inç i përballueshëm

Huawei është një nga kompanitë e pakta të mëdha që ende prodhon tableta. Në asortimentin aktual të prodhuesit, ekziston një anije e shtrenjtë  Huawei MatePad Pro,...
00: 05: 30

Video: Përmbledhje Huawei MatePad T8 – Tableti më i lirë Android 10

Përshëndetje të gjithëve! Unë mendoj se ju mund të shihni se tregu i tabletave është shumë i ngadaltë tani. Janë tre prodhues në treg që të paktën prodhojnë tableta të rinj,...

Rishikimi Huawei MatePad Pro është një nga tabletët më të mirë për punë dhe argëtim

Pa dyshim, Huawei MatePad Pro është tableti më i mirë ndonjëherë Huawei dhe në të njëjtën kohë një pretendent për titullin e një prej pajisjeve më të mira të klasit të tij në treg. Ose...

Rishikimi i Lenovo Yoga Smart Tab: një tablet me një funksion ekrani "të zgjuar".

Tabletat po humbasin gradualisht popullaritetin e tyre. Por ndonjëherë prodhuesit prodhojnë modele shumë interesante që me të vërtetë meritojnë vëmendjen tonë. Sot bëhet fjalë vetëm për një pajisje të tillë...

Rishikimi i tabletit Lenovo Tab M10 FHD Plus

Tabletat në Android tani prodhohen nga jo shumë prodhues të njohur, por duke gjykuar se cilat janë këto risi nga pikëpamja teknike, përdoruesit janë më interesantët...
00: 08: 38

Rishikimi Samsung Galaxy Tab S5e është një konkurrent i vërtetë Apple iPad Pro?

Përshëndetje të gjithëve! Sot do të shikojmë një tabletë nga kompania Samsung, domethënë - në model Samsung Galaxy Tab S5e është tableti i parë që...

Rishikimi Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019) është një tabletë e thjeshtë multimediale

Kompania Samsung përditësoi së fundmi linjën e saj të tabletave. Ne kemi testuar tashmë një model shumë interesant, në një farë kuptimi, madje edhe një model flamuri - Samsung Galaxy T...

Rishikimi Samsung Galaxy Tab S5e është një tabletë e hollë dhe produktive

Samsung — një nga kompanitë e pakta që nuk ka braktisur ende një segment kaq të çuditshëm si tabletët Android. Vitin e kaluar ne kemi parë edhe…
00: 07: 54

Video: Përmbledhje Huawei MediaPad M5 Lite 10 – Tableti më i mirë?

Përshëndetje të gjithëve, sot do të shikojmë një tabletë nga kompania Huawei, përkatësisht modelin Huawei MediaPad M5 Lite 10. Ky tablet mund t'i ofrojë konsumatorit një trup metalik,...

Rishikim për tablet-laptop Lenovo Miix 520. Pothuajse gjithçka në një

Që kur iPad-i për herë të parë shkoi në Olimpin e pajisjeve të nivelit të lartë, bota nuk ka qëndruar ende. Dhe këtu para meje është Lenovo Miix...