Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
VeglatTabletatRishikimi i tabletave Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: A është shumë?

Rishikimi i tabletave Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: A është shumë?

-

Sot, tabletat janë një vend mjaft specifik. Nga njëra anë, ka gjigantë (ndonjëherë edhe të palosur) telefonat inteligjentë, nga ana tjetër - ultrabooks ultra të hollë me ekrane të mëdha. Prandaj, prodhuesit po përpiqen të krijojnë tableta të tillë, të cilët do të kenë diçka të veçantë në to dhe do të dalin në mënyrë të favorshme nga të gjithë konkurrentët e mundshëm. Subjekti ynë i sotëm i testit është një përfaqësues kaq i ndritshëm - Samsung Galaxy Tab S8 Ultra.

Samsung Tab S8 Ultra

Specifikimet

 • Ekrani: 14,6″, Super AMOLED, 120 Hz, 1848×2960 piksele, HDR10+, 16:10, Corning Gorilla Glass 5
 • Çipset: Qualcomm SM8450 Snapdragon 8 Gen 1, 4 nm, 8 bërthama, 1×Cortex-X2 me frekuencë 3,0 GHz dhe 3×Cortex-A710 me shpejtësi 2,5 GHz, 4×Cortex-A510 me shpejtësi 1,8 × XNUMX Hz.
 • Përshpejtuesi grafik: Adreno 730
 • RAM: 12 GB
 • Kujtesa e përhershme: 256 GB
 • Mbështetje për kartat e kujtesës microSD: deri në 1024 GB
 • Rrjetet me valë: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax 2,4/5/6 GHz, Bluetooth 5.2, GPS, Beidou, Galileo, QZSS, LTE
 • Kamera kryesore: 13 MP f/2.0 + me kënd të gjerë 6 MP f/2.2
 • Kamera e përparme: me kënd të gjerë dhe me kënd ultra të gjerë 12 + 12 MP
 • Bateria: 11 mAh
 • OS: Android 12 me One UI 4.1 skin
 • Përmasat: 208,6×326,4×5,5 mm
 • Pesha: 728 g

Set i kompletuar Samsung Galaxy Tab S8 Ultra dhe pozicionimi

Pajisjet këtu janë më shumë se minimaliste - vetëm kablloja USB-C, lapsi S Pen dhe gjilpëra për heqjen e kartës SIM dhe, drejtpërdrejt, tabletin. Është për të ardhur keq që, megjithë çmimin e lartë të pajisjes, ata nuk vendosën një furnizim të fuqishëm me energji këtu, sepse do t'ju duhet patjetër. Më mirë do të pranoja një kuti më të rëndë, por me pjata më të pasura.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Sa i përket pozicionimit, është e lehtë të kuptosh konkurrentin kryesor këtu - iPad Pro me një majë shkruese Apple Laps. Për sa i përket çmimit, ato janë mjaft afër, prandaj Samsung vendosi të jepte një breshëri - dhe paraqiti tre variacione S8, S8 +S8Ultra. Por pas përdorimit të tabletit për më shumë se një javë, kuptova se jo gjithçka është aq e thjeshtë me këtë çështje pozicionimi dhe konkurrence.

Modeli i përdorimit Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Unë dua të filloj rishikimin e pjesës funksionale me një bllok disi të pazakontë, sepse pajisja jonë është gjithashtu e jashtëzakonshme. Me telefonat inteligjentë dhe tabletët e zakonshëm, gjithçka është e thjeshtë, por për kë dhe pse keni nevojë për një gjigant të tillë?

Duke shikuar filma

Duket se është mirë këtu, sepse ekrani i madh dhe altoparlantët stereo, të cilët duket se janë krijuar për konsumimin e përmbajtjes audio-vizuale në cilësinë më të lartë. Sidoqoftë, ndryshe nga një laptop, ky ekran i mrekullueshëm do të duhet të mbështetet në diçka, sepse dyshoj shumë se do të dëshironi ta mbani tabletin në duar për një orë e gjysmë deri në dy orë. Prandaj, me kusht që të ketë një stendë - një ekran filmi me Samsung Galaxy Tab S8 Ultra do të jetë e shkëlqyer. Kështu që mund të porosisni menjëherë një mbulesë tastiere, e cila do të jetë e dobishme edhe për detyra të tjera.

Trajnim online

Më duket se ky është ndoshta skenari më interesant dhe më i përshtatshëm për këtë tabletë. Para së gjithash, ekrani i madh është i përshtatshëm - mund të filloni videokonferencën dhe të hapni tekstin shkollor në të njëjtën kohë. Nga rruga, për tekstet shkollore. Nëse është në format pdf, atëherë përsëri, këtu libri do të zgjerohet lehtësisht në të gjithë ekranin dhe do të mbetet i lexueshëm. Së dyti, ndryshe nga një laptop, i cili më së shumti heq dorë pas disa orësh punë, ky gjigant mund të përballojë një ditë të plotë shkolle plus kohë për të bërë detyrat e shtëpisë, dhe do të ketë tarifë të mjaftueshme edhe për filmat vizatimorë në mbrëmje. Së treti, falë njohjes së stilusit dhe shkrimit të dorës, fëmija juaj do të jetë në gjendje të praktikojë aftësitë e shkrimit të dorës edhe me mësimin online, gjë që përgjithësisht është shumë e dobishme për zhvillimin e trurit të fëmijës.

Lojra online

E pranoj, në një moment mendova se ndoshta do të ishte më interesante dhe më e përshtatshme për të luajtur PUBG në ekranin e madh si kjo. Dhe me të vërtetë duket e lezetshme, por në këtë rast definitivisht nuk mund të bësh pa kontrollues, sepse të kontrollosh diçka nga ekrani nuk është aspak komode. Por lojërat që nuk kërkojnë lëvizje të shpejta dhe të sakta, si p.sh. puzzles, ngjyrosje, lojëra kujtese ose kërkimi i objekteve - kjo është një përvojë vërtet interesante me një ekran të tillë.

Redaktimi i fotove dhe videove

Duhet të përmend se disa vite më parë më në fund kalova në redaktimin e të gjithë përmbajtjes vizuale në smartfonin tim dhe ndihem organik me ndërfaqet e redaktorëve celularë. Prandaj, mezi prisja mundësinë për të testuar aplikacionet e mia të preferuara në një diagonale të madhe. Duhet të them - është me të vërtetë shumë i përshtatshëm dhe mund të plotësojë plotësisht nevojat e SMMniki dhe blogerëve në një pajisje të fuqishme për punë dixhitale.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Leximi i librave, revistave dhe lajmeve

Një nga modelet praktike të përdorimit Samsung Galaxy Tab S8 Ultra shoqërohet me leximin, por edhe këtu nuk është pa nuanca. Në të vërtetë, një ekran i madh, shumë informacion në të njëjtën kohë, pa lëvizur... por në të njëjtën kohë, dimensionet janë të mëdha. Prandaj, ky opsion nuk është shumë i përshtatshëm, për shembull, për të lexuar në shtrat para se të flini, sepse asgjë nuk mund të zëvendësojë një libër të zakonshëm ose një libër të leximit atje. Në të njëjtën kohë, patjetër do t'ju pëlqejë Samsung Galaxy Tab S8 Ultra, kur lexoni revista, komike, faqe me shumë fotografi, ku një smartphone ose e-lexues thjesht humbet.

Furnizimet e rrjeteve sociale

Duket sikur duhet të ishte argëtuese, por jo. Aplikimet nuk shkallëzohen normalisht, lëvizja është shumë e gjatë dhe e papërshtatshme.

Punoni me programet e zyrës

Nëse është i përshtatshëm për të shtypur tekst në tastierën në ekran, është çështje shije, por komoditeti i kontrollit me prekje gjatë redaktimit të tabelave dhe krijimit të prezantimeve është i vështirë të mbivlerësohet. Puna ime u bë më e shpejtë një herë e gjysmë ose dy herë, dhe vetë procesi gjithashtu solli kënaqësi. Sigurisht, ky tablet është i shtrenjtë për një makinë zyre, por nëse kjo është vetëm një nga detyrat që planifikoni të mbyllni, atëherë tableti është i shkëlqyeshëm këtu.

Një ekran i dytë për një laptop

Që nga fillimi i karantinës, kam kaluar në formatin e punës nga shtëpia, kështu që çështja e organizimit të një vendi pune maksimalisht produktiv, por kompakt është bërë shumë i mprehtë. Nga njëra anë, nuk ka vend për të vendosur një monitor të zakonshëm, nga ana tjetër, ekrani i vogël i laptopit nuk mjafton qartë. Monitori portativ u bë një zgjidhje kompromisi për mua - dyfishoi zonën e sipërfaqes së punës plus funksionalitetin e përshtatshëm me shumë dritare. Një opsion ideal për ata që punojnë shumë me bazat e të dhënave ose sistemet CRM, prezantime ose kanë komunikim paralel në shumë mesazherë.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Tabletë grafike

Edhe pse në shikim të parë mund të duket se një tabletë e tillë është një zgjidhje për projektuesit, unë kam dyshime për realizueshmërinë absolute të një ideje të tillë. Së pari, shumica e stilistëve kanë tableta grafikë si Wacom, të cilat janë të mprehura posaçërisht për detyrat e stilistëve dhe i përballojnë ato në mënyrë të përsosur. Së dyti, çmimi i këtij tableti është shumë i lartë për t'u konsideruar thjesht si një tabletë grafik. Prandaj, nëse planifikoni ta përdorni këtë tabletë për të zbatuar idetë kreative të një plani vizual, atëherë në formatin e një hobi, dhe jo të punoni me kohë të plotë 5 ditë në javë.

Lexo më shumë: Rishikimi Samsung Galaxy Tab S7 FE: Një kompromis çuditërisht i zgjuar 

Dizajn Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Përshtypja ime e parë kur hapa kutinë dhe nxora tabletin ishte "wow!". Dhe kur ajo ndezi ekranin - atëherë "wow!" Fjalët e tjera erdhën pak më vonë. Sepse në të vërtetë, ju nuk shihni shpesh një tabletë të kësaj madhësie. Dhe kornizat super të holla rreth ekranit plotësojnë përshtypjen e një ekrani të pafund që thjesht e mbani në duar. Një përvojë shumë interesante, një pajisje shumë origjinale.

Pavarësisht diagonales së madhe, Samsung Galaxy Tab S8 Ultra është shumë i hollë, kështu që është çuditërisht i rehatshëm për t'u mbajtur. Ai peshon 728 g, që është mjaft thelbësore, por përsëri, ekrani është më i madh se një laptop, çfarë doje? Në mënyrë që një rast i tillë të mos përkulet ose kërcasin, është bërë prej alumini të përforcuar. Nga rruga, nuk ka ndryshime ngjyrash - vetëm kjo ngjyrë gri metalike e grafitit. Më pëlqen shumë - duket e shtrenjtë dhe e nënvlerësuar.

Në anën e djathtë të tabletit Samsung Galaxy Tab S8 Ultra do të gjeni dy nga katër altoparlantët dhe një lidhës Type-C. Dy altoparlantë të tjerë dhe një mikrofon janë vendosur në të majtë.

Në pjesën e sipërme të tabletit ka një buton energjie dhe një buton të dyfishtë të kontrollit të volumit, si dhe një vend për një kartë SIM dhe një kartë memorie. Në pjesën e poshtme ka një lidhës dhe magnet për ngjitjen e kapakut të tastierës.

Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve u montua drejtpërdrejt nën ekran, dhe ata gjithashtu nuk harruan opsionin e njohjes së fytyrës, por ne do të flasim për këtë më në detaje më vonë.

ekran Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Nëse në një smartphone ekrani mund të konkurrojë, për shembull, me kamerën për vendin e parë për nga rëndësia e karakteristikave, atëherë në rastin e një tableti një ekran i mirë është gjysma e suksesit. DHE Samsung Galaxy Tab S8 Ultra i tejkalon pritjet tuaja.

Ky tablet ju ofron një diagonale të jashtëzakonshme 14,6 inç për një festë absolute për sytë tuaj. E ndërtuar mbi bazën e teknologjisë Super AMOLED, ekrani transmeton të zezën sa më thellë, kështu që kur pashë për herë të parë mbrojtësin e ekranit, mendova se po përdorej një teknologji e re me holograme dhe projeksione. Imazhi është shumë voluminoz, kontrast dhe i ngopur.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Sa i përket dimensioneve, unë do të them këtë - vegla ime personale e punës është një laptop 13 inç. Kjo do të thotë, sipas madhësisë nominale të ekranit, ky tablet është MË I MADH se laptopi im.

Meqë ra fjala, nëse dëshironi, mund ta ktheni lehtësisht këtë tablet në laptop duke i bashkangjitur një mbulesë me tastierë. Por ju kujtoj se këtë aksesor do t'ju duhet ta blini veçmas.

rezolucioni Samsung Galaxy Tab S8 Ultra është 2960×1848 (WQXGA+) dhe shpejtësia e rifreskimit është 120 Hz, kështu që ne marrim një pamje të bukur si në aspektin statik ashtu edhe dinamik. Imazhi i qartë, kontrast dhe i ndritshëm plus lëvizje dhe funksionim i qetë i ndërfaqes - është e barabartë me dashurinë në shikimin e parë, të dytë dhe të të gjitha shikimeve pasuese të syve tuaj. Ju duhet vetëm të shikoni një video në këtë tablet një herë - dhe kjo është e gjitha, ju do të krahasoni të gjitha ekranet e tjera me këtë përvojë.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Meqë ra fjala, nëse kemi folur tashmë për shikimin e filmave, do të doja të përmendja se mund të gjeni katër altoparlantë të integruar në tablet dhe ato ndihmojnë për t'ju zhytur sa më plotësisht në atmosferën e asaj që po ndodh në ekran. . Një efekt i shkëlqyer stereo plus një gamë frekuencash të ekuilibruar mirë nuk do të lërë indiferentë edhe dëgjuesit kërkues.

Një veçori tjetër e këndshme e këtij ekrani është aftësia për të rregulluar modalitetin e ekranit me ngjyra dhe për të mundësuar mbrojtjen e syve. Teknologjia më e fundit sot mund të gjendet në shumë ekrane të prodhuesve të ndryshëm, thelbi, pavarësisht emrave të ndryshëm, zbret në një gjë - zvogëlimi i intensitetit të rrezatimit blu për të zvogëluar tendosjen e syve gjatë përdorimit të pajisjes.

Sigurisht, një ekran kaq i madh është krijuar thjesht për shumë detyra. Prandaj, është e mundur të ndahet ekrani dhe të punohet në disa dritare në të njëjtën kohë, ndërsa pothuajse të gjitha aplikacionet mund të hapen. Për ta bërë këtë, mjafton të tërhiqni panelin anësor dhe të tërhiqni shkurtoren e aplikacionit që ju intereson në ekran. Ju do të jeni në gjendje të ndryshoni me lehtësi madhësinë dhe përmasat e secilës dritare dhe nëse është e nevojshme, ta zgjeroni atë në formatin e ekranit të plotë.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Stylus stilolapsi S

Para së gjithash, gjëja interesante këtu është se nuk keni nevojë për një stacion të veçantë docking për të ngarkuar majë shkruese. E vendosën në tablet, u magnetizua me kujdes në sipërfaqe - dhe kaq, majë shkruese filloi të karikohej. I përshtatshëm, praktik dhe i besueshëm.

Në fakt, zbatimi i funksionalitetit të majë shkruese në Samsung, për mendimin tim, është thjesht më i miri në treg. Tregohet një përvojë e konsiderueshme në përdorimin e këtij aksesori si në telefonat inteligjentë ashtu edhe në tablet.

Me ndihmën e një majë shkruese dhe Samsung Shënimet ju lejojnë të ruani shpejt idetë tuaja si një shënim, vizatim, pamje nga ekrani me komente dhe më shumë. Ju shtypni butonin në majë shkruese - dhe arrini te një menu e madhe e përshtatshme, ku mund të zgjidhni veprimin tjetër.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Më pëlqeu një veçori e tillë si njohja - kur shkruani me dorë si në një fletore të zakonshme, dhe më pas ajo që keni shkruar njihet nga tableti dhe shndërrohet në tekst të zakonshëm. E njëjta gjë funksionon me forma gjeometrike, gjë që është shumë e përshtatshme kur vizatoni skema dhe algoritme të ndryshme - ju vizatoni një rreth të lakuar sipas nevojës dhe tableti e shndërron atë në një formë gjeometrike të rregullt dhe të kuptueshme.

Në aplikacionet e vizatimit, mund të rregulloni edhe parametra të tillë si injorimi i leximit të prekjes së dorës (i përshtatshëm kur ju, si unë, vizatoni bazuar në letër ose, në rastin tonë, në ekran) dhe në vend të kësaj të aktivizoni ose çaktivizoni vizatimin me gisht. e një majë shkruese.

butë Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Si një sistem operativ Samsung Galaxy Tab S8 Ultra përdor Android 12 me një lëkurë të pronarit Samsung Një ndërfaqe 4.1

Përveç softuerit të specializuar për majë shkruese që kam përmendur tashmë, ka shumë kuriozitete të tjera të dobishme që do të jenë të dobishme për përdoruesit. Ishte shumë e përshtatshme për mua të nisja aplikacionet nga shiriti anësor, pa pasur nevojë të kolapsoja gjithçka çdo herë dhe të shkoja te menyja me një listë të plotë të të gjitha aplikacioneve të instaluara. Gjithashtu, përdoruesi mund të personalizojë pamjen e panelit të kontrollit dhe të ekranit kryesor sipas nevojave dhe zakoneve të veta.

Zhbllokimi i tabletit mund të konfigurohet duke përdorur një skaner të gjurmëve të gishtërinjve ose njohjen e fytyrës. Të dy funksionet funksionuan saktë dhe shpejt, kështu që zgjidhni cilëndo metodë ju duket më e përshtatshme dhe e sigurt.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Duke folur për lehtësinë e menaxhimit, nuk mund të mos përmend BAZËRINË më të madhe që kam hasur. Zakoni për të marrë një pamje nga ekrani duke shtypur butonat e ndezjes dhe uljes së volumit pothuajse më bëri të belbëzoja, sepse shtypja vetëm e tastit të ndezjes aktivizon asistentin zanor. Herën e parë që kjo ndodhi rastësisht, sinqerisht më kapi paniku. Unë u përpoqa thjesht të fik ekranin - dhe mora një koment me një zë të këndshëm robotik femëror për veprimin tim. Ndez ekranin - dhe përsëri përshëndetje nga roboti. Me pak fjalë, derisa gjeta se si ta fik këtë lumturi - mendoj se arrita të zgjoj të gjithë fqinjët, sepse altoparlantët këtu janë me zë të lartë dhe më pëlqen të punoj natën. Pra, mbani në mend këtë veçori dhe ndoshta fikeni atë në cilësimet për të shmangur mëkatin, unë do të shtoj një pamje të ekranit se ku duhet ta bëj.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Në bord, subjekti ynë ka një grup standard mjetesh të transmetimit të të dhënave për sot: versioni i 6-të Wi-Fi (802.11 a/b/g/n/ac/6e), Bluetooth 5.2, GPS, NFC, madje edhe mbështetje për kartën SIM të sjellë Sigurisht, këtu nuk nevojitet aq shumë për thirrje, por për të siguruar lidhjen me internetin në çdo kohë dhe me shpejtësi të lartë.

Lexo më shumë: Rishikimi i Lenovo Yoga Tab 13 – Tableti apo TV? 

"Hekuri" dhe produktiviteti Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Në mënyrë që kjo makinë të funksionojë shpejt dhe pa vonesa, nuk u kursyen asnjë pjesë këmbimi. Brenda, do të gjeni çipin më të fundit Snapdragon 8 Gen 1. Ne jemi shumë të njohur me të në telefonat inteligjentë modernë, kështu që edhe me njohjen e tij në specifikime, mund ta parashikoni atë Samsung Galaxy Tab S8 Ultra nuk do të ketë probleme me performancën.

Ky çip u ofron përdoruesve 8 bërthama: 1 bërthama Cortex-X2 me një frekuencë ore prej 3,00 GHz dhe 3 bërthama Cortex-A710 me një frekuencë orësh prej 2,50 GHz, si dhe 4 bërthama Cortex-A510 me një frekuencë ore prej 1.80 GHz GHz. Në këtë mënyrë, si potenciali i tabletit ashtu edhe konsumi i energjisë në ngarkesa të ulëta përdoren në mënyrë sa më produktive.

Rezultatet e testeve sintetike konfirmuan supozimet tona:

 • GeekBench 5 (me shumë bërthama) tregon 3207 pikë, në GeekBench 5 (me një bërthamë) 1210 pikë,
 • 3DMark Wild Life – 2
 • PC Mark – 13

Sa i përket kujtesës, fotografia këtu është jashtëzakonisht tërheqëse. Këtu u sollën 12 GB RAM, domethënë edhe më afër laptopëve sesa smartfonëve dhe tabletëve. Pra, është e qartë se çdo detyrë komplekse do të zgjidhet shpejt dhe pa varje. E njëjta gjë vlen edhe për ndërrimin ndërmjet aplikacioneve, dhe është gjithashtu shumë e rëndësishme kur punoni me to paralelisht në modalitetin me shumë dritare.

Memoria e integruar prej 256 GB është gjithashtu e mjaftueshme për të ruajtur skedarët tuaj. Nëse mendoni se kjo nuk mjafton, tabletit i është shtuar mbështetje për kartat e memories deri në 1 TB dhe kjo duhet të mjaftojë patjetër! Dhe le të mos harrojmë për shumë shërbime të përshtatshme cloud.

Lexo më shumë: Rishikimi realme Pad Mini: Tabletë kompakte dhe e lirë 

Kamerat Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Është shumë e vështirë për mua të imagjinoj një skenar të jetës reale në të cilin do të bëni foto në një tabletë 15 inç, përveç nëse mund të përdoret si skaner për të bërë fotografi të dokumenteve. Për pjesën tjetër, kamera në çdo smartphone modern do të jetë një zgjidhje më e përshtatshme. Sidoqoftë, është e pamundur të imagjinohet një tabletë moderne pa një aparat fotografik Samsung Galaxy Tab S8 Ultra ka dy kamera kryesore dhe dy kamera të përparme.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

 • kryesore 13 MP f/2.0,
 • me kënd të gjerë 6 MP f/2.2
 • frontale: me kënd të gjerë dhe me kënd ultra të gjerë 12 + 12 MP

Për hir të drejtësisë, duhet të theksoj se vendosa të testoj hardcoren e kamerës - natën në një dhomë të errët me ndriçim të ulët. Dmth në kushtet kur pothuajse të gjitha kamerat kalojnë hapur. Çuditërisht, kamera në Samsung Galaxy Tab S8 Ultra e përballoi në mënyrë të përsosur një detyrë kaq të vështirë dhe prodhoi foto me cilësi të këndshme, pa zhurmë të tepërt dhe me detaje të denjë.

Në modalitetin pro, nga të gjitha cilësimet, ju merrni vetëm balancën e bardhë, ISO. Me pak fjalë, ka ende punë dhe punë për të vërtetë "pro" këtu, megjithëse siç e theksova më lart, do të habitem sinqerisht nëse dikush planifikon seriozisht të bëjë vazhdimisht foto të këtij gjiganti.

Sa i përket videos, mundësia e përdorimit të regjistrimit të kamerës kryesore në 4K me 30 fps mbetet edhe më iluzore për mua, sepse mbajtja e një tableti pothuajse 15 inç në mënyrë të qëndrueshme në duar dhe regjistrimi i videos nuk është vërtet zgjidhja më e përshtatshme. Ju as nuk mund ta vendosni rehat këtë makinë në një trekëmbësh. Me pak fjalë, për të qenë i sinqertë, thjesht nuk e shoh kuptimin në këtë, por një funksionalitet i tillë ofrohet.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Por ajo që është me të vërtetë një domosdoshmëri në kohët pas Covid është një frontalka me cilësi të lartë. Dhe gjithçka është në rregull këtu, për besueshmërinë, u sollën dy kamera të përparme - me kënd të gjerë dhe me kënd ultra të gjerë. Ai gjithashtu regjistron video në 4K. Pra, nëse dëshironi, mund të bëni turne virtuale në studion tuaj ose të regjistroni me lehtësi materiale edukative ose video për YouTube dhe TikTok. Më pëlqeu cilësia e regjistrimit të videos në të dy kamerat, kështu që nga ky opsion Samsung Galaxy Tab S8 Ultra gjithashtu merr një plus të papritur të yndyrshëm nga unë.

Autonomia Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Lajm i mirë për autonominë Samsung Galaxy Tab S8 Ultra - prodhuesi u sigurua që ky përbindësh të kishte diçka për të ngrënë. Vëllimi i baterisë së integruar këtu është 11 mAh. Lajmi i keq është se edhe me të gjitha ngarkimet super dhe ultra, do të duhen më shumë se 200 orë për të karikuar plotësisht tabletin. Në gjysmë ore, tableti fitoi vetëm 3 përqind të ngarkesës, pavarësisht nga fakti se njësia e furnizimit me energji përdorte një fuqi të fuqishme 20 W. Ndaj këtu do të na duhet të përmendim formatin “fute në karikim brenda natës”, siç ishte në fillimet e epokës së telefonave inteligjentë përpara shpikjes së karikuesve të ndryshëm me shpejtësi të lartë.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Lidhur me testet standarde të performancës, duhet ta vërej këtë Samsung Galaxy Tab S8 Ultra zgjati rreth 8 orë për detyra të ndryshme të ekranit, 8 orë shfletim në ueb dhe 14 orë riprodhim video me ndriçim mesatar.

konkluzione

A mund ta rekomandoj këtë tabletë? Sigurisht, nëse vërtet duhet të përdorni veçoritë e tij të veçanta. Përndryshe, do të jetë thjesht një humbje e madhe parash.

Funksionaliteti i majë shkruese përdoret këtu në nivelin më të lartë të mundshëm, por jo të gjithë kanë nevojë për të. Ekrani i madh krijon kushte të shkëlqyera për kryerjen e shumë detyrave me shumë dritare dhe ndërveprim të përshtatshëm me aplikacionet e njohura përmes ndërfaqes me prekje.

Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Një çip i fuqishëm zbulon plotësisht potencialin e komponentëve të tjerë të sistemit, në mënyrë që të merrni një përvojë vërtet të këndshme të përdorimit të tabletit - funksionimi i shpejtë dhe i qetë i ndërfaqes, duke nisur shumë aplikacione në të njëjtën kohë dhe duke kaluar lehtësisht midis tyre, duke përfunduar me shpejtësi edhe detyra komplekse .

Si një pajisje e lezetshme me performancën dhe funksionalitetin maksimal të sotëm Samsung Galaxy Tab S8 Ultra pati sukses plotësisht. Praktikisht nuk ka pika të dobëta në aspektin teknik, ka vetëm disa aspekte të ergonomisë dhe skenarëve të përdorimit për shkak të dimensioneve gjigante të këtij burri të pashëm. Epo, çmimi kujton edhe një herë se gjërat premium kushtojnë në përputhje me rrethanat.

Ku te blej Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

Gjithashtu interesante:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Rishikimi i tabletave Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: A është shumë?

RISHIKON VLERËSIMET

Dizajn
10
ekran
10
butë
9
Hekuri
10
Kamerat
9
Cuna
7
Si një pajisje e lezetshme me performancën dhe funksionalitetin maksimal të sotëm Samsung Galaxy Tab S8 Ultra pati sukses plotësisht. Praktikisht nuk ka pika të dobëta në aspektin teknik, ka vetëm disa aspekte të ergonomisë dhe skenarëve të përdorimit për shkak të dimensioneve gjigante të këtij burri të pashëm. Epo, çmimi kujton edhe një herë se gjërat premium kushtojnë në përputhje me rrethanat.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

4 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Si një pajisje e lezetshme me performancën dhe funksionalitetin maksimal të sotëm Samsung Galaxy Tab S8 Ultra pati sukses plotësisht. Praktikisht nuk ka pika të dobëta në aspektin teknik, ka vetëm disa aspekte të ergonomisë dhe skenarëve të përdorimit për shkak të dimensioneve gjigante të këtij burri të pashëm. Epo, çmimi kujton edhe një herë se gjërat premium kushtojnë në përputhje me rrethanat.Rishikimi i tabletave Samsung Galaxy Tab S8 Ultra: A është shumë?