VeglatwearablesRishikimi Canyon Semifreddo SW-61: Një orë inteligjente elegante dhe e përballueshme

Rishikimi Canyon Semifreddo SW-61: Një orë inteligjente elegante dhe e përballueshme

-

Unë tashmë mund të shoh komente paraprakisht nëse ka Canyon Semifredo SW-61 një orë inteligjente, ose thjesht një byzylyk fitnesi elegant, elegant dhe autonom për personin aktiv modern. Dhe gjëja qesharake është se çdo pozicion ka grupin e vet të argumenteve.

Canyon Semifredo SW-61

Pozicionimi në treg dhe pajisjet

Le të fillojmë me çmimin, i cili është 3 hryvnia, ose rreth 000 dollarë. Ju vetë e kuptoni që është larg nga orët inteligjente të plota të kategorisë së flamurit, por të gjitha llojet e brezave inteligjentë janë pothuajse gjithmonë më të lirë.

Paketa përfshin vetë orën, si dhe një manual udhëzimi dhe një platformë karikimi - të pronarit, për fat të keq. Por magnetike, dhe faleminderit për këtë.

Dizajn

Nga jashtë, orët janë të shkëlqyera, mendoj se nuk ka pyetje këtu. Natyrisht, nuk mund t'i quash as modele unisex, disa elementë të dizajnit këtu janë absolutisht femëror... dhe femëror. Sidomos ngjyra rozë-qershi. Nga rruga, ka edhe nenexhik bruz dhe Silver-Lavander vjollcë.

Canyon Semifredo SW-61

Paletat e ngjyrave në rastin e Cherry dhe Lavender janë të dyfishta. Ngjyra, pjesa qendrore e rripit dhe aksesorët janë të së njëjtës nuancë - edhe pse në Cherri është më shumë si flori, jo vishnje, dhe në Lavander është plotësisht e argjendtë. Në Mint, bruzja dominon mbi thekset e argjendta.

Të gjitha modelet kanë një rrotë kontrolli në të djathtë dhe një buzë të zezë të dukshme rreth ekranit. Rripi në vetvete është silikoni klasik hipoallergjik, 261 mm i gjatë, 18 mm i gjerë dhe i pronarit, megjithëse lëshohet shpejt.

Canyon Semifredo SW-61

Më poshtë kemi sensorë dhe kontakte për karikim magnetik. Dimensionet e vetë orës janë 42,5 mm në diametër dhe 11,4 mm në lartësi, pesha është pak më pak se 38 g. Një plus i veçantë është mbrojtja nga lagështia IP68, domethënë e plotë. Oh, dhe para se të harroj - garancia për orën është 1 vit.

Karakteristikat e

Ekrani është i rrumbullakët, 1,19 inç, rezolucion 390×390 piksele. Dhe është absolutisht luksoze, sepse AMOLED. E ndritshme, me lëng, me një shtresë oleofobike dhe pothuajse nuk vuan nga nuanca për të cilën do të flas në fund. Spoiler - ka të bëjë me ndërfaqen.

Canyon Semifredo SW-61

Falë teknologjisë së ekranit, autonomia është gjithashtu një plus, premtohet deri në 45 ditë në modalitetin e gatishmërisë. Epo, domethënë, në modalitetin e vetëm një ore, pa një veçori inteligjente. Me këtë të fundit do të kemi deri në 6 ditë me sensorë të fikur dhe deri në 3 ditë me të gjithë ata që punojnë vazhdimisht. E cila është shumë interesante duke marrë parasysh baterinë litium-jon 190 mAh. Ngarkimi Canyon Semifreddo SW-61 me një shpejtësi prej jo më shumë se 5 W në 3,5 orë.

Canyon Semifredo SW-61

mbushje

Gjithçka është interesante me sistemin-në-një-çip. Ky nuk është një model pa emër, por për një moment Realtek 8762DT, një platformë super-energjetike dhe e përditësuar ARM Cortex-M4 me një frekuencë deri në 90 MHz, 192 KB RAM dhe mbështetje për Bluetooth 5.1 Energji e ulët. Nuk tingëllon mbresëlënëse, dhe luan me grupin e fitnesit në vend të argumentit të orës inteligjente.

Canyon Semifredo SW-61

Sidoqoftë, kjo është e mjaftueshme për të përpunuar ndërfaqen përmendësh. Ora nuk mbështet një kartë memorie, kështu që nuk mund të përdoret si një aksesor i pavarur mediatik. Si një aksesor në përgjithësi, është i mundur, por jo si një lojtar apo navigator GPS.

Canyon Semifredo SW-61

Mundësitë

Përsëri, një argument ndaj grupeve të fitnesit, megjithëse edhe disa grupe GPS e mbështesin atë. Nga ana tjetër, sensorët në Canyon Semifreddo SW-61 është absolutisht i mjaftueshëm - edhe pa marrë parasysh sinkronizimin me Apple Fitness dhe Google Fit. Monitorimi i rrahjeve të zemrës, monitorimi i presionit të gjakut, niveli i ngopjes me oksigjen në gjak - gjithçka është në vend.

Canyon Semifredo SW-61

Vibrimi gjithashtu mbështetet, mos u shqetësoni. Epo, këtu kalojmë pa probleme në softuer. I cili, në fakt, është faktori vendimtar. Dhe do ta kuptoni pse.

Canyon Semifredo SW-61

Do të filloj me të mirat. Predha është absolutisht e përshtatshme për t'u menaxhuar. Nuk ka prekje të dyfishta, ka shtypje të butonit anësor dhe rrëshqitje, mirë, duke shtypur ekranin. U befasova shumë që Rrotullimi i butonit të kontrollit nuk bëri asgjë. Edhe pse butoni rrotullohet, Zoti na ruajt. Por nuk është e nevojshme - rrëshqitjet funksionojnë në mënyrë perfekte.

Canyon Semifredo SW-61

Rrëshqitni poshtë hap qasjen te mesazhet, rrëshqitni lart - cilësime të shpejta, ku mund të ndryshoni ndriçimin, të vendosni modalitetin "Në kinema", të kontrolloni motin, statusin e baterisë, të kaloni modalitetin "Afisho gjithmonë aktiv" dhe kursimin e energjisë.

Canyon Semifredo SW-61

Rrëshqitja djathtas hap skedat e informacionit dhe aksesin e shpejtë për të matur të gjitha statistikat jetike dhe shumicën e veçorive interesante, të cilat diskutohen më poshtë. Rrëshqitja në të majtë hap një meny që mund të konfigurohet si një rreth ose një listë.

Canyon Semifredo SW-61

Përveç veçorive standarde dhe të pritshme si kohëmatës, kronometër, matës hapash, matje presioni, ngopje gjaku, rrahje të zemrës, ekziston një modalitet ushtrimesh (në total ka rreth 30 lloje), një ekran moti dhe një monitor gjumi. Ekziston edhe një kalendar për femra.

Canyon Semifredo SW-61

Por kjo është e gjitha plus ose minus i pritur. Ka edhe dy lojëra - Flappy Bird dhe 2048. Ekziston kontrolli i lojtarit, dhe universal. Ekziston një mënyrë e frymëmarrjes së thellë. Ekziston edhe një mënyrë funksionimi krejtësisht bazë, por ende gjithsesi, si një shkas për kamerën brenda programit të pronarit Canyon Jeta

Software

Ky i fundit shkarkohet përmes një kodi QR direkt në ndërfaqen e orës, ka mbështetje si për Android ashtu edhe për iOS. Pas ndryshimit të opsioneve të trupit dhe gjinisë, na jepet akses në një grup funksionesh relativisht të mira, ku shumica janë të disponueshme vetëm përmes aplikacionit. Dhe nuk po flas, të themi, për përditësimin e firmuerit ose ndryshimin e mbrojtësit të ekranit, duke përfshirë ato me porosi.

Canyon jetë
Canyon jetë
zhvilluesi: canyon. Unë
Çmimi: Falas
‎Canyon jetë
‎Canyon jetë
zhvilluesi: Maksym Nabok
Çmimi: Falas

Canyon Semifredo SW-61

Canyon Semifreddo SW-61 pa sinkronizim me një smartphone nuk do të tregojë motin ose kohën e duhur. Mund të aktivizoni gjithashtu rikujtues për nevojën për të pirë ujë, për të ecur, ekziston një modalitet "Mos shqetëso", ka alarme, sinkronizim me Google Fit dhe cilësimet e njoftimeve. Epo, ka edhe një ndryshim të njësive matëse.

Në lidhje me përvojën e përdorimit. Gjëja e parë që duhet të dini është se Semifreddo nuk shkëputet automatikisht nga një pajisje e lidhur më parë. Kjo do të thotë, nëse e keni testuar këtë orë përpara se t'ia jepni një gruaje, atëherë nuk ju rekomandoj të qëndroni zgjuar natën për të punuar dhe të kaloni luajtësin në smartphone tuaj. Sepse ora do të dridhet në të njëjtën kohë. Në dorën e një gruaje. Kush është duke fjetur

Më pas, autonomia e orës është në fakt maksimumi rreth 3-4 ditë. Mund të merrni më shumë vetëm nëse çaktivizoni TË GJITHA çipat inteligjentë të pajisjes. Dhe këtu mund të them se në këtë rast duhet të blini vetëm një orë të zakonshme - por një orë e zakonshme nuk do të jetë e zgjuar kur të keni nevojë, por Semifreddo do të jetë.

Fontet

Unë gjithashtu premtova t'ju them pse mendoj se guaska është diçka që mund t'ju zhgënjejë. Dhe ky është dizajn. Dizajni i sistemit qëndron në kufirin midis cilësisë së lartë dhe "të improvizuarit kinez". Kjo është më qartë e dukshme në fontet cirilike.

Po, ora mbështet shfaqjen e mesazheve me tekst - dhe mos kini frikë, y Canyon Jeta ka një pikë të veçantë se ku do të fluturojnë mesazhet tek ajo. Fakti që ka vetëm Viber si parazgjedhje nuk është i frikshëm - lista do të plotësohet me gjithçka që përpiqet të dërgojë një mesazh.

Canyon Semifredo SW-61

Dhe mesazhet duken mirë në anglisht. Por në gjuhën ukrainase... Jo aq shumë. Siç e kuptoj unë, kjo është për shkak se fonti aktual është ai Canyon përdor, nuk e mbështet cirilikën dhe shfaqen disa parazgjedhje.

Canyon Semifredo SW-61

Sa i përket argumentit nëse është një orë inteligjente... Duke pasur parasysh që nuk kam parë asnjë grup fitnesi me aftësi për të luajtur lojëra, ju e dini se ku po shkoj. Sigurisht, Semifreddo nuk do të zëvendësojë orët premium me GPS dhe karta SIM. Por çmimi është i përshtatshëm. Prandaj, le të shkojmë te rezultatet.

Rezultatet nga Canyon Semifredo SW-61

Duke marrë parasysh çmimin mesatar, dizajnin absolutisht luksoz, funksionalitetin e shkëlqyer dhe një guaskë adekuate, Canyon Semifredo SW-61 padyshim që meriton vëmendje. Prisja autonomi më të mirë dhe do të hiqja veçori të tilla si lojërat ose një shkas për kamerën. Por ky është një numër shumë i vogël i disavantazheve në krahasim me numrin e avantazheve. Pra, po, unë e rekomandoj atë.

Video rreth Canyon Semifredo SW-61

Lexoni gjithashtu:

Ku te blej

Rishikimi Canyon Semifreddo SW-61: Një orë inteligjente elegante dhe e përballueshme

RISHIKON VLERËSIMET

Përmbajtja e paketës
8
Pamja e jashtme
10
Shkathtësi
8
Cilësia e ndërtimit
9
Specifikimet
8
Cuna
8
Duke marrë parasysh çmimin mesatar, dizajnin absolutisht luksoz, funksionalitetin e shkëlqyer dhe një guaskë adekuate, Canyon Semifreddo SW-61 meriton qartë vëmendje.
Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Duke marrë parasysh çmimin mesatar, dizajnin absolutisht luksoz, funksionalitetin e shkëlqyer dhe një guaskë adekuate, Canyon Semifreddo SW-61 meriton qartë vëmendje.Rishikimi Canyon Semifreddo SW-61: Një orë inteligjente elegante dhe e përballueshme