VeglatwearablesRishikimi Huawei Shikoni GT 3 SE: një orë inteligjente... jo vetëm për luftëtarët sumo

Rishikimi Huawei Shikoni GT 3 SE: një orë inteligjente… jo vetëm për mundësit sumo

-

Një ditë tjetër morëm një produkt të ri për testim nga Huawei - një orë inteligjente Shikoni GT 3 SE. Ky është pasardhësi i modeleve Watch GT 3 (më saktë, një version alternativ dhe më i përballueshëm), rishikimet e të cilave kemi publikuar tashmë:

Huawei Shikoni GT 3 SE

Huawei nuk specifikon se çfarë do të thotë SE, por dyshoj se është diçka si Botimi i Dytë. Produktet e reja kanë një dizajn të përditësuar, por përveç kësaj, gjithçka tjetër mbeti praktikisht e pandryshuar (me një thjeshtim të lehtë).

Huawei Shikoni GT 3 SE

Aseti i pajisjes është HarmonyOS, një ekran i shkëlqyer, shumë funksione. Sa i përket kostos, nuk ka asnjë informacion për çmimin fillestar në Ukrainë, por në Poloni është 799 zlotys (rreth 170 dollarë), që është relativisht i lirë. Aktualisht, modeli është në dispozicion për para-shitje (dorëzimi pas datës 11.10.2022), kështu që çmimi është ulur me 100 PLN. Karakteristikat Huawei Shikoni GT 3 SE:

 • Përmasat: 46,4×46,4×11,0 mm
 • Ekrani: AMOLED 1,43 inç, 466×466 piksele (326 PPI)
 • Pesha (pa rrip): ~ 35,6 g
 • Materiali: Fibër polimer
 • Rrip: Silikoni
 • Koha maksimale e punës: 14 ditë me përdorim standard
 • Karikimi: me valë
 • Navigimi: GPS / GLONASS / BeiDou / Galileo / QZSS
 • Altoparlanti: +
 • Sensorët: Akselerometër, xhiroskop, magnetometër, sensor optik i rrahjeve të zemrës, barometër
 • Më shumë se 100 mënyra sportive: Po
 • Pozicionimi GPS: me pesë sistem
 • Trajnim i bazuar në kërkimin shkencor: Po
 • Asistenti profesional i AI: Po
 • Monitorimi i rrahjeve të zemrës: Po
 • Ndjekja e gjumit: Po
 • Monitorimi i stresit: Po
 • Monitorimi i SpO2 (niveli i oksigjenit në gjak): Po
 • Monitorimi i ciklit menstrual: Po
 • Jetëgjatësia e baterisë: deri në 14 ditë
 • Marrja e telefonatave nëpërmjet Bluetooth: Po
 • Dial Shop: Po

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i laptopit Huawei MateBook D16

Set i kompletuar

Seti i dorëzimit është si më poshtë: një orë, një manual i shkurtër, një karikues me valë. Përshtatësi i rrjetit nuk është i përfshirë, por mund të përdorni ndonjë tjetër.

Dizajn

Për të qenë i sinqertë, përshtypja e parë nuk ishte më e mira. Nuk prisja të shihja një orë plastike në kuti! Edhe me një unazë të madhe, masive rreth ekranit.

Me sa duket, fibra polimer është përdorur këtu për ta bërë modelin më të lirë. E njëjta Huawei Shiko GT 3 vlejnë 40-80 dollarë më e shtrenjtë në varësi të versionit. Nuk mund të them që plastika është e keqe. Duket e fortë, gjithashtu do të jetë mjaft e vështirë të gërvishtet.

Huawei Shikoni GT 3

Kam një version gri të orës për testim (në dyqane quhej jeshile, sepse shiriti dhe korniza e ekranit kanë një nuancë të gjelbër). Sipas mendimit tim, opsioni i dytë - i zi - duket më mirë. Plastika gri të jep përshtypjen se është e lirë. Por ky është vetëm mendimi im, ju mund të keni një mendim tjetër.

Huawei Shikoni GT 3

Diametri është i madh - 46 mm. Por ora është shumë e lehtë (35,6 g pa rrip). Falë kutisë plastike për këtë. Megjithatë, unë besoj se ky është një opsion për burra të ashpër si luftëtarët sumo.

Sumo

Ato gjithashtu mund të varen në murin e stacionit - do të jetë e dobishme për të gjithë! Po bëj shaka, sigurisht, por kjo nuk është padyshim një modele femër. Këtu është ora në dore së bashku me Apple Shikojnë 40 mm për krahasim.

Huawei Shikoni GT 3 SE vs Apple Shikojnë

Në dorën e një burri Huawei Watch GT 3 SE duket mirë, kështu që është çështje shije dhe zgjedhje personale.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Rripi nga kompleti është gjithashtu polimer, i butë dhe i këndshëm në prekje. Është i përshtatshëm për kyçet e dorës 140 - 210 mm.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Rripi është i lëvizshëm, është i lidhur me ndihmën e "teleskopëve", kështu që nuk do të ketë probleme me zëvendësimin. Ju mund të përdorni çdo rrip me gjerësi 22 mm (për shembull, nga i njëjti AliExpress).

Ekrani i madh 1,43 inç është i mbuluar me xham me transparencë të lartë. Huawei pretendon se ka një shtresë rezistente ndaj gërvishtjeve. Edhe pse do të jetë mjaft e vështirë për të kapur ndonjë gërvishtje për shkak të veçorive të dizajnit me një unazë të lartë. Ekrani mbledh gjurmët e gishtërinjve, por ato nuk janë shumë të dukshme.

Ka dy butona kontrolli. Pjesa e sipërme është e rrumbullakët, mbi të cilën mund të klikoni vetëm, lëvizni për të kontrolluar vegël, si në rastin e Huawei Shikoni GT 3, nuk mundet. Një shtypje e shkurtër në "kurorë" është përgjegjëse për kthimin në ekranin fillestar. Nëse jeni tashmë në ekranin kryesor, butoni do të hapë menunë. Një shtypje e gjatë sjell opsionet e fikjes ose të rivendosjes së energjisë.

Huawei Shikoni GT 3 SEButoni i dytë është i sheshtë, shtypja është më pak e theksuar. Kur shtypet, parazgjedhja hap menynë e trajnimit, por komanda mund të personalizohet sipas dëshirës tuaj.

Pjesa e poshtme është gjithashtu prej plastike, këtë herë e ashpër. Në qendër të panelit është një monitor i përmirësuar i rrahjeve të zemrës.

Midis butonave ka një vrimë për një altoparlant (me cilësi të lartë dhe me zë të lartë, natyrisht jo për të dëgjuar muzikë, por për thirrje), në anën tjetër është një vrimë për një mikrofon (dy të tjera janë në panelin e pasmë).

Ora është rezistente ndaj ujit deri në 5ATM, që do të thotë se ju mund të notoni dhe zhyteni me të në një thellësi prej 50 metrash.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Lexoni gjithashtu: Rishikimi Huawei MateBook X Pro 2022: i njëjti vrasës i MacBook?

Ekrani Huawei Shikoni GT 3 SE

E përmenda tashmë se nuk më pëlqeu ora në fillim. Por përshtypja ndryshoi plotësisht kur e ndeza! Ekrani është po aq i mirë sa në flamurët Huawei Watch 3. Kornizat janë minimale. Matrica është AMOLED. Diagonalja është 1,43 inç, rezolucioni është 466x466 piksele. Shkëlqimi është i lartë - deri në 800 nits, kështu që imazhi në orë është i dukshëm në diell. Rregullimi automatik i ndriçimit funksionon shkëlqyeshëm.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Cilësia e imazhit Huawei Shikoni GT 3 SE në lartësinë e tij. Ngjyrat janë të ndritshme, të interpretuara në mënyrë perfekte, ngjyra e zezë është e thellë dhe e pasur. Fotografia është shumë e qartë, ekspresive, madje edhe fontet më të vogla. Të shikosh një ekran të tillë është kënaqësi. Është mjaft i madh, kështu që është i përshtatshëm për të përdorur menunë, për të analizuar trajnimin dhe për të lexuar mesazhe.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Shkëlqimi rregullohet automatikisht pa gabime.

Huawei Shikoni GT 3 SESi në Huawei Shikoni 3 GT/Watch 3, ekziston një modalitet i menduar dhe i bukur Always-on-Display (AoD).

Në të njëjtën kohë, numrat përshtaten me ekranin aktiv. Ketu jane disa shembuj:

Lexoni gjithashtu: Shikoni rishikimin Huawei Watch Fit 2: Teknologjikisht dhe estetikisht

Hardware dhe veçori shtesë

Fatkeqësisht, nuk kemi informacione për procesorin dhe sasinë e RAM-it. Ndërsa ora prodhohet vetëm në Poloni, askush nuk e ka shkëputur ende. Por unë mendoj se është një çip ARM Cortex-M si modeli i mëparshëm. Ora funksionon shpejt dhe pa probleme, kjo më pëlqen.

Huawei Shikoni GT 3 SEMemorie e përhershme 2 GB (për krahasim në Huawei Orë 3 GT - 4 GB). Nuk ka rëndësi për mua, unë nuk ruaj muzikë në orën time inteligjente, por mund të ketë rëndësi për dikë. Kujtesa është e mjaftueshme për 200-300 këngë, ato mund të shkarkohen duke përdorur aplikacionin e duhur.

Falë sensorit të avancuar TruSeen 5+, është e mundur të monitorohet SpO2 (përmbajtja e oksigjenit në gjak) gjatë gjithë ditës. Ndryshe nga Huawei Ora 3 GT, ora nuk ka sensor per matjen e temperatures se lekures, por per mendimin tim ka pak perdorim.

Huawei Watch GT 3 SE mbështet Bluetooth 5.2, por jo Wi-Fi. Nuk ka gjithashtu eSIM, kështu që ora nuk mund të përdoret si një vegël e pavarur. Por ka një mundësi për t'iu përgjigjur thirrjeve telefonike. Altoparlanti është i mirë, mikrofoni me cilësi të lartë, kontaktet dhe lista e telefonatave janë të disponueshme direkt nga pajisja.

Mund të lidhni gjithashtu kufje me valë me orën për të folur ose dëgjuar muzikë.

Ekziston NFC, por, për fat të keq, nuk ka asnjë përfitim prej tij - duhet të përdoret për pagesa pa kontakt Huawei Watch nuk është e mundur.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i kufjeve TWS HUAWEI FreeBuds Pro 2: Dashuria në prekjen e parë

Aplikacion Huawei shëndetësor

Ora mund të lidhet duke përdorur programin Huawei Shëndeti. Kjo ju lejon të përditësoni vegël tuaj, të instaloni softuer shtesë, të ndryshoni fytyrat e orës, të aktivizoni gjurmimin e gjumit, të aktivizoni monitorimin e vazhdueshëm të rrahjeve të zemrës / SpO2, të vendosni një alarm ose të aktivizoni njoftimet për aplikacione të caktuara, etj. Sigurisht, Health është menduar kryesisht për ndjekjen e aktivitetit .

Huawei shëndetësor
Huawei shëndetësor
zhvilluesi: Huawei Software Technologies Co., Ltd.
Çmimi: Falas

Moment i rëndësishëm, shkarkoni aplikacionin nga faqja Huawei, versioni në Google Play është i vjetëruar për shkak të sanksioneve. Në rastin tim, Watch GT 3 SE nuk ishte renditur si pajisje, por skanova kodin QR nga ekrani i orës dhe gjithçka shkoi mirë, aplikacioni e njohu pajisjen.

Kam përdorur një smartphone gjatë testimit Realme GT. Nuk kishte probleme me njoftimet dhe sinkronizimin e numërimit të hapave.

Cilësimet në aplikacion janë modeste. Ndër pluset është aftësia për të personalizuar mesazhet për secilin program, si dhe një përzgjedhje e madhe numrash.

Lexoni gjithashtu: Pasqyrë e altoparlantit Bluetooth Huawei Sound Joy - basi "këmbë"!

Softuer dhe numra

E cila Huawei Ora 3 GT, modeli SE përdor sistemin operativ HarmonyOS, këtë herë në versionin më të ri 3.0. Sistemi është i thjeshtë. Edhe për një person që blen një orë inteligjente për herë të parë Huawei, nuk do të ketë vështirësi.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Për të ndryshuar fytyrën e orës, shtypni dhe mbani gishtin në ekranin bazë. Një rrëshqitje në të djathtë hap ekranin e motit dhe lëshuesin e aplikacionit Music.

Rrëshqitja në të majtë zbulon informacione rreth rrahjeve të zemrës, nivelit të oksigjenit në gjak, grafikut të aktivitetit, motit, fazave të hënës, informacionit për cilësinë e gjumit.

 

Këto ekrane mund të rikonfigurohen - hiqni ato shtesë, shtoni të tjera.

Një rrëshqitje poshtë në ekranin bazë do të hapë perden e cilësimeve. Ka 8 ikona: cilësimet e fillimit, pastrimi i altoparlantit nga uji, kërkimi i telefonit, kyçja e ekranit nga shtypjet aksidentale, elektrik dore (rritje e ndriçimit të ekranit, mjaft efektive), aktivizimi i modalitetit "mos shqetëso", aktivizimi i orës së alarmit, aktivizimi i opsionit "Ekrani i ndezur".

Një rrëshqitje në ekranin bazë hap një listë njoftimesh.

Huawei Shikoni GT 3 SEMenyja thirret duke shtypur kurorën. Si parazgjedhje, ikonat janë rregulluar si një listë, por gjithashtu mund të aktivizoni modalitetin e rrjetit, si në Apple Shikojnë.

HarmonyOS është një sistem operativ i plotë, i barabartë me WearOS nga Google ose WatchOS nga Apple. Por deri më tani nuk është aq i zhvilluar. Për shembull, ndërveprimi me njoftimet është i kufizuar. Për disa programe, mund të lexoni pothuajse tekstin e plotë të njoftimeve (maksimumi 460 karaktere), për të tjerët (për shembull, Gmail) - jo. Mund t'i përgjigjeni vetëm SMS. Por emoticons ose tekstet janë të disponueshme si përgjigje (ju lutemi vini re, vetëm kur përdorni një smartphone Android). Është e rëndësishme që përgjigjet e gatshme të mund të fshihen ose ndryshohen nga aplikacioni. Ora inteligjente nuk shfaq emoji në mesazhe.

Një veçori tjetër e një ore inteligjente të plotë është aftësia për të instaluar aplikacione shtesë. Po, ekziston një AppGallery, megjithëse jo në vetë orën, por në aplikacion Huawei Shëndeti. Por ka pak programe. Më poshtë do të shtoj një listë të plotë. Në kohën e provës, Watch GT 3 kishte 4 ekrane, tani kemi "aq sa" 6.

Mendoj se situata do të përmirësohet më vonë.

Menyja e aplikacionit përmban aplikacione për trajnime dhe analiza të aktivitetit, përveç kësaj ka opsionet e mëposhtme: telefon, kontakte, muzikë, rrahje zemre, gjumë, matje SpO2, nivel stresi, ushtrime të frymëmarrjes, mot, kërkim në telefon, kronometër, kohëmatës, busull, barometri, bllok shënimesh, elektrik dore, cilësimet, hartat e petaleve.

З Huawei Ora GT 3 ka një aplikacion të ri Healthy Living, gjithashtu ka kaluar në versionin SE. Është një asistent personal që kujton rregullisht zakonet e shëndetshme dhe aktivitetet e dobishme - pirja e ujit, marrja e ilaçeve, sporti. Për të filluar, ju duhet të zgjidhni problemin me të cilin dëshironi të punoni (stres i rëndë, peshë e tepërt, pagjumësi, ftohje të shpeshta dhe "asgjë, vetëm dua të shoh"). Bazuar në këtë, programi do të përpilojë një listë veprimesh për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme. Do të merrni përkujtues dhe madje mund të konkurroni me pjesëmarrësit e tjerë për shpërblime.

Vetë ora ka 10 numra. Shumë të reja që nuk i kam parë ende. Elegancë, e lezetshme, me informacione të ndryshme dhe dizajn minimalist. Disa prej tyre janë të personalizueshme (elementet mund të ndryshohen), të tjerët jo. Fytyrat e orës mund të jenë gjithashtu të animuara dhe ndërvepruese.

Mund të shtoni fytyra të reja të orës duke përdorur aplikacionin Health. Ata janë të dy me pagesë dhe falas, zgjedhja është e madhe.

Ekziston gjithashtu një opsion "Ekrani i ndezur". Në cilësimet, mund të zgjidhni kohëzgjatjen (nga 5 në 20 minuta). Pas aktivizimit të opsionit, ekrani mbetet i ndezur pa ulur ndriçimin. Ky nuk është alternativa më e mirë për autonomi. Mund ta çaktivizoni këtë modalitet me një gjest duke mbyllur ekranin me dorën tuaj.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Lexoni gjithashtu: Rishikimi Huawei P50 Pro është një flamurtar super i lezetshëm… që pak do ta blejnë?

Si sillen Huawei Shikoni GT 3 SE gjatë funksionimit

Monitorimi i aktivitetit

Ora GT 3 SE përmban më shumë se 100 mënyra trajnimi: 18 profesionale dhe më shumë se 85 të tjera. Kjo perfshin:

 • 11 sporte në natyrë: ski, snowboard, ski ndër-vend, vrapim, ecje, alpinizëm, vrapim në vend, çiklizëm, not në ujë të hapur, triatlon
 • 7 disiplina të brendshme: ecje dhe vrapim në rutine, biçikletë stërvitore, not në pishinë, stërvitje falas, pista orbite, ergometër

Është e mundur të krijohen plane trajnimi personal në aplikacion Huawei Shëndeti. Ekziston edhe një trajner i zgjuar vrapimi.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Njohja automatike funksionon për 6 lloje ushtrimesh: ecje në ambiente të mbyllura, ecje në natyrë, vrapim në ambiente të mbyllura, vrapim në natyrë, pista orbite dhe makinë me kanotazh.

Për çdo stërvitje, mund të vendosni një qëllim që dëshironi të arrini (kohëzgjatja, kaloritë e djegura). Trajneri elektronik do të japë udhëzime me një zë të këndshëm mashkullor. Ora inteligjente nuk ka probleme me numërimin e hapave, matjen e rrahjeve të zemrës dhe ndjekjen e stërvitjes në përgjithësi.

Huawei Ora GT 3 SE është e pajisur me GPS me bandë të dyfishtë. Mund të instaloni Petal Maps në vegël (vetëm për telefonat inteligjentë Android) dhe të gjurmoni rrugën e kthimit gjatë vrapimit - nëse vraponi shumë larg, ora do t'ju ndihmojë të ktheheni.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Për stërvitje në natyrë, Watch GT 3 SE ofron një gamë të gjerë të dhënash: ritmin, distancën, kohëzgjatjen, hapat, ritmin, kaloritë, lartësinë, ngarkesën e stërvitjes dhe në rastin e stërvitjes së vrapimit, madje mund të konkurroni me një partner virtual sparring . Një zgjidhje shumë e dobishme që gjendet edhe në orët e tjera Huawei, është një unazë rreth numrit që shfaq ngjyrat e zonave të arritura të rrahjeve të zemrës - zonat e ngrohjes, nxehtësisë, oksigjenit, anaerobe dhe ekstreme. Ka edhe disa ekrane përmbledhëse në fund të stërvitjes.

Monitorimi i përgjithshëm i shëndetit

Orë e zgjuar Huawei të pajisura me funksione të ndryshme të monitorimit të shëndetit. Sensori i rrahjeve të zemrës siguron monitorim të vazhdueshëm të rrahjeve të zemrës, gjithashtu mund të aktivizoni matjen e vazhdueshme të ngopjes së gjakut - këto parametra janë të dukshëm në miniaplikacionet, dhe ora gjithashtu vizaton grafikë për të analizuar ndryshimet.

Përveç kësaj, në Huawei Watch GT 3 siguron matjen automatike të parametrave të gjumit (fazat, etj. - ky është një sistem i përmirësuar TruSleep 3.0) dhe niveli i stresit, i cili përcaktohet në bazë të karakteristikave të rrahjeve të zemrës.

Matja e rrahjeve të zemrës funksionon mirë si në pushim ashtu edhe gjatë stërvitjes. Por monitorimi i vazhdueshëm i ngopjes së oksigjenit është më pak efektiv. Lëvizjet e duarve i bëjnë rezultatet të pasakta. Kështu që unë do t'ju këshilloja ta matni këtë tregues me dorë. Duhet të jeni të qetë dhe ora duhet të jetë e kthyer lart. Rezultatet duken mjaft të besueshme, por sigurisht duhet kuptuar që një orë inteligjente nuk është një pajisje mjekësore.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i laptopit Huawei MateBook 14s - 90 Hz dhe dizajn premium

Jetëgjatësia e baterisë

Huawei jep të dhënat e mëposhtme: deri në 14 ditë përdorim normal, 8 ditë përdorim intensiv. Faqja e specifikave thotë në fund se çfarë do të thotë kjo:
Huawei Shikoni GT 3 SE

Në fakt, gjithçka varet nga numri i stërvitjeve, lloji i tyre (me ose pa GPS), shpeshtësia e përdorimit të ekranit aktiv, numri i njoftimeve, ndriçimi i ekranit, aktiviteti i sensorit (konstant ose jo), gjurmimi i gjumit, etj.

une e perdora Huawei Ora GT 3 SE nuk është mjaft e gjatë për të nxjerrë përfundime, por modeli GT 3 funksionoi mirë dhe zgjati 12-14 ditë. Dhe ky është me të vërtetë një rezultat shumë i mirë për një orë inteligjente. Për krahasim, do të them që unë e ngarkoj timen Apple Shikoni çdo ditë, nuk mund të jetë ndryshe.

Huawei Shikoni GT 3 SEKarikimi bëhet duke përdorur karikuesin pa tel të përfshirë dhe zgjat rreth 40 minuta. Është gjithashtu e mundur të karikoni orën inteligjente duke përdorur një smartphone që mbështet karikimin e kundërt me valë.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi Huawei Shiko 3 Pro: Ora premium në HarmonyOS

Rezultatet

Huawei Shikoni GT 3 SE është një orë inteligjente funksionale, me funksione të plota për njerëzit që përdorin telefonat inteligjentë Android. Aplikacion Huawei Shëndeti ekziston edhe për iOS, por aftësitë janë të kufizuara, dhe është më mirë të blini, për shembull, të vjetra Apple Shikoni. Megjithatë, për pronarët e Android, ora nga Huawei - zgjedhje e mire.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Versioni Watch GT 3 SE është pak më i thjeshtë se ai i mëparshmi Shikoni GT 3 – trupi është plastik (por i lehtë), ka më pak memorie, nuk ka sensor të temperaturës (por ky nuk është problem), "kurora" nuk ju lejon të lëvizni nëpër menu (gjë që është një problem, për fat të keq, është më pak i përshtatshëm për të kontrolluar orën).

Përndryshe, është një orë inteligjente e mirë që ka një ekran të bukur të madh, sensorë të avancuar për ndjekjen e aktivitetit, mënyra inteligjente të trajnimit, ndihmon në gjurmimin e niveleve të SpO2, gjurmimin e gjumit të mirë, ju lejon t'u përgjigjeni thirrjeve dhe ka përgjigjet standarde të shkurtra për mesazhet. Në të njëjtën kohë, nuk ka probleme me marrjen e njoftimeve nga asnjë program, dhe koha e punës nga një karikim është deri në dy javë, që është më se e kënaqshme. Sigurisht që ka të meta “software”, por siç mund ta shihni, me çdo orë të re dhe me çdo version të softuerit, ka më pak të tilla. Një pengesë e rëndësishme e Watch GT 3/GT 3 SE është mungesa e pagesave pa kontakt.

Huawei Shikoni GT 3 SE

Çmimi është gjithashtu shumë i arsyeshëm, veçanërisht kur mendoni se kompanitë e tjera kërkojnë jo më pak për gjurmues fitnesi me karakteristika të kufizuara. Është më mirë të paguani pak më shumë dhe të merrni orën inteligjente të dëshiruar me një sistem operativ të përshtatshëm dhe të plotë.

Është e nevojshme të kuptohet se Huawei Ora GT 3 SE është një orë me të vërtetë e madhe që përshtatet në një dore "normale" mashkullore. Dallohet nga një stil i theksuar sportiv. Nëse ju pëlqen gjithçka - ju rekomandojmë!

Huawei Shikoni GT 3 SE

Rishikimi Huawei Shikoni GT 3 SE: një orë inteligjente... jo vetëm për luftëtarët sumo

Gjithashtu interesante:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

RISHIKON VLERËSIMET

Dizajn
9
Materiale
7
Mbledhja
10
Ekrani
10
bateri
10
Software
8
Aplikimi në telefon
10
Funksione
10
Ergonomia
8
Huawei Ora GT 3 SE është një orë inteligjente me të vërtetë e madhe, tipike sportive për meshkuj. Shumë i shkathët, ka shumë funksione të avancuara të padisponueshme për gjurmuesit e zakonshëm të fitnesit, madje edhe ata të shtrenjtë - falë sistemit HarmonyOS. Plus, ata kanë një ekran të madh të madh. Kundër – kuti plastike, pa mbështetje për pagesat pa kontakt. Një tjetër plus është një çmim adekuat.
Olga Akukina
Olga Akukina
Gazetare dhe redaktor IT me mbi 15 vite përvojë. Unë jam veçanërisht i interesuar për temën e telefonave inteligjentë dhe pajisjeve të tjera, testoj të gjitha risitë më të fundit, më pëlqen të provoj gjëra të reja dhe të ndaj përvojën time.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Vladyslav Surkov
Admin
Vladyslav Surkov
6 muaj më parë

SE është një botim mjaft i thjeshtë ose i thjeshtuar.
Sepse në Huawei kështu janë shënuar të gjitha modelet e thjeshtuara të pajisjeve.

Popullore tani

Huawei Ora GT 3 SE është një orë inteligjente me të vërtetë e madhe, tipike sportive për meshkuj. Shumë i shkathët, ka shumë funksione të avancuara të padisponueshme për gjurmuesit e zakonshëm të fitnesit, madje edhe ata të shtrenjtë - falë sistemit HarmonyOS. Plus, ata kanë një ekran të madh të madh. Kundër – kuti plastike, pa mbështetje për pagesat pa kontakt. Një tjetër plus është një çmim adekuat.Rishikimi Huawei Shikoni GT 3 SE: një orë inteligjente... jo vetëm për luftëtarët sumo