Motoçikletë Edge 30 Neo

Lojëra

Ubisoft po vonon sërish Skull and Bones dhe anulon tre lojëra

Duket se perspektivat financiare të kompanisë franceze Ubisoft nuk duken shumë rozë. Botuesi ka anuluar tre lojëra të tjera, pas katër projekteve që braktisi më shumë...

Oreo lëshoi ​​biskota të stilit Xbox me kode për lëkurat në Halo, Forza dhe Sea of ​​Thieves

Microsoft është bashkuar edhe një herë me Oreo për të krijuar një cookie me temë Xbox. Janë gjithsej gjashtë modele speciale të biskotave Xbox, njëra prej të cilave përmban…

Epic po jep falas simulatorin hapësinor Kerbal Space Program

Nëse jeni në hapësirë, simulime dhe lojëra pa pagesë, atëherë Epic Games Store ka një dhuratë paksa të vonuar për Krishtlindje për ju....

The Witcher 3: Rishikimi i Wild Gin (Versioni i Gjeneratës tjetër)

Kthimi tek i treti "The Witcher" është i çuditshëm. Njëherë e një kohë, në vitin 2015, kjo lojë dukej si një kulm i paarritshëm i zhanrit dhe simbolizonte CD Projekt RED duke u bërë një zhvillues kryesor...

Është publikuar një traileri i lojës me 4K 60 fps për Corsairs Legacy

Studioja ukrainase Mauris, e cila zhvillon lojën Corsairs Legacy, ka lançuar një lojë në gjuhën ukrainase. Youtube-kanali i lojës, dhe sot publikoi një traileri të lojës 4K 60 fps të lojës. Ekipi planifikon të përgatisë...

STALKER 2 në Unreal Engine 5 mori një trailer të ri të lojës

Me afrimin e vitit të ri, zhvilluesi i serisë STALKER, GSC Game World, ka diçka për të ndarë me fansat. Kohët e fundit, zhvilluesi publikoi një trailer të ri të lojës "Shko te...

Cilat lojëra janë të disponueshme falas për abonentët e PS Plus në janar

Abonentët e PlayStation Plus marrin lojëra interesante çdo muaj pa kosto shtesë. Zakonisht ka tre pozicione për të zgjedhur, dhe mes tyre mund të ketë klasike të vjetër...

Është lëshuar një lojë ukrainase kundër stresit që lejon lojtarët të mposhtin Putinin

Lufta është stres. Nëse doni të fitoni, duhet të keni nerva çeliku. Në Ukrainë, zhvilluesit krijuan lojën kundër stresit Kick the Pu. I lejon lojtarët të spërkasin…

Në Steam ka filluar shitja dimërore dhe votimi për Steam Awards

Nëse tashmë keni një listë të lojërave të papërfunduara ose të pa luajtura në Steam për aq kohë sa Kryvyi Rih, na vjen shumë keq. Sepse, me sa duket, atij...

Rezultatet e The Game Awards 2022: Kush e fiton lojën e vitit?

Ceremonia e Game Awards solli shumë gjëra interesante - këtu u prezantuan shumë trailera dhe njoftime, u dhanë një mori çmimesh (në fund është një video e plotë e ngjarjes),...

Të nominuarit e konkursit u prezantuan në Indie Cup Ukraine'22

Organizatorët e festivalit online të lojërave të pavarura të Ukrainës Indie Cup Ukraine'22 prezantuan listën e të nominuarve të konkursit. Nga 60 projekte, juria e ekspertëve të Indie Cup zgjodhi listat e shkurtra për tre kategori:...

Rishikimi i Gotham Knights - A kemi nevojë për Batman?

Ndoshta asgjë nuk do të ndryshojë statusin e Batman-it si personazhi kryesor dhe më i njohur i komikeve. Sado përshtatje të jenë, ata gjithmonë do të kenë audiencën e tyre. Ajo...

Çfarë dihet aktualisht për pjesën tjetër të serisë GTA 6?

GTA 6 u njoftua zyrtarisht në fillim të vitit 2022, por në fakt, mesazhi thoshte vetëm se në të vërtetë po punohej në lojë.

Apex Legends Mobile ishte "Loja më e mirë e vitit" në Android dhe iOS

Që nga fillimi i tij, Apex Legends Mobile ka pushtuar tregun e lojërave celulare. Ishte loja më e re në zhanrin popullor Battle Royale që kishte një…

Mass Effect: Legendary Edition do të bëhet falas për abonentët e PS Plus në dhjetor

Një përzgjedhje mujore e lojërave falas është shfaqur në blogun e Playstation. Ai do të jetë i disponueshëm për abonentët e PS Plus Essential, Extra dhe Premium, të cilët do të mund të rimbushin...

Ka filluar ekspozita online e festivalit Indie Cup Ukraine'22

Indie Cup është një festival në internet ku mund të shihni të ardhmen e lojërave të pavarura. Për gjashtë vjet të ekzistencës së saj, ajo është kthyer në një nga ngjarjet kryesore evropiane për...

Rishikimi i Sonic Frontiers - Hedgehog i lirë

Seriali për Sonic është ndoshta më i çuditshmi dhe më i vështiri për mua. Prej kohësh ka një mendim mes gazetarëve dhe lojtarëve se këto lojëra nuk ishin të mira diku...

Ubisoft kthehet në Steam me Assassin's Creed Valhalla

Ubisoft nuk ka lëshuar lojëra të mëdha në Steam për disa vite tani, që nga viti 2019 kompania ka lançuar produktet e saj për PC në dyqanin e saj, Ubisoft Connect...

Factorio në Rishikimin e Nintendo Switch - Disi funksionon

Në edicionin e ri të serisë "Si funksionon përgjithësisht në Switch", kemi Factorio - një simulator... të gjitha nga studioja çeke Wube Software. Simulatori është shumë i lezetshëm ...

God of War Ragnarok dhe Elden Ring kryesojnë nominimet e Game Awards 2022

Viti 2022 po i vjen fundi, çka do të thotë se ceremonia e The Game Awards po afron. Drejtuesi dhe producenti i emisionit, Jeff Kaley, shpalli të nominuarit për ceremoninë e nëntë.