E diel, 25 shkurt 2024

desktop v4.2.1

Lojëra

Nintendo Switch 2 mund të mos shfaqet para vitit 2025

Ndërsa shumë prisnin dhe shpresonin që konsola e re Nintendo Switch 2 të mbërrinte më vonë këtë vit, thashethemet e reja sugjerojnë se do të duhet të…

Autoblogger ndan përshtypjet e tij për Forza Motorsport

Jo shumë kohë më parë, ne kemi shkruar për testin përfundimtar, i cili u organizua nga botimi argëtues në internet PlayUA, ku shoferët profesionistë dhe blogerët luajtën Forza Motorsport për herë të parë. Sot...

Shqyrtim i shprehur i lojës Like A Dragon: Pasuria e Pafund - Dhe unë jam në det

Aktivizoj Like A Dragon: Infinite Wealth dhe menjëherë transportohem në një botë të njohur që duket se nuk e kam lënë kurrë. Është e njëjta Yokohama, ato...

Rishikimi TEKKEN 8 — Mbreti i lojërave luftarake

Muajt ​​e fundit na kanë dhënë një numër përfaqësuesish të bukur të zhanrit të lojërave luftarake. Këtu vjen Street Fighter 6, i përmirësuar si kurrë më parë dhe ende po aq brutal,…

Shitjet e Metro Exodus kaluan 10 milionë kopje

Dje, në përvjetorin e pestë të lançimit të Metro Exodus, 4A Games njoftoi se kësti më i fundit i madh në ekskluzivitet ka shitur 10 milionë njësi, që mesatarisht...

Alan Wake 2 u bë loja më e shitur në historinë e Remedy

Nëse ju ka pëlqyer vërtet Alan Wake 2, nuk jeni aspak vetëm. Siç raportuan përfaqësuesit e Remedy Entertainment, Alan Wake 2 shiti 1,3 milionë...

Xbox konfirmon se katër nga lojërat e tij do të shfaqen në konzolla të tjera

Kohët po ndryshojnë për Xbox. Drejtuesit e markës njoftuan planet për të sjellë më shumë lojëra Xbox në platforma të tjera - ndoshta në PlayStation 5 dhe Nintendo...

Sony dëshiron të zvogëlojë kohën midis lëshimit të ekskluziviteteve PlayStation dhe një port në një PC

Sony mund të mbyllë hendekun midis lëshimit të ekskluziviteteve të tij për PlayStation dhe portet e PC. Presidenti i kompanisë Hiroki Totoki tha se ai dëshiron PlayStation...

Një koleksion i remasterëve të Tomb Raider u lëshua në konzola dhe PC

Crystal Dynamics dhe Aspyr prezantuan koleksionin Tomb Raider I-III Remastered, i cili përfshin remaster të tre lojërave të para të serisë legjendare për PC, PlayStation, Nintendo Switch dhe...

Aksioni Zombie Dead Island 2 do të publikohet në Steam ne prill

Sipas një mesazhi të ri nga Steam, Dead Island 2 do të dalë zyrtarisht në platformë më 22 Prill. Më parë, loja ishte e disponueshme vetëm në Epic Games...

Baldur's Gate 3 ka kaluar shifrën e 500 komenteve Steam

Themeluesi i Larian, Sven Vinke nuk po i kushton vetëm vëmendje, ai madje po lexon komente për Baldur's Gate 3 në Steam. Dhe në këtë drejtim, ai ka...

Helldivers 2 u bë publikimi më i suksesshëm Sony në PC

Helldivers 2 nuk ishte vetëm publikimi më i suksesshëm PlayStation për PC, por gjithashtu dyfishoi rekordin e hitit të mëparshëm God of War. Këtë fundjavë, numri i njëkohshëm...

Lenovo njoftoi fillimin e turneut gjithë-ukrainas Valorant Winter Cup 2024

Kompania Lenovo njoftoi fillimin e turneut gjithë-ukrainas Valorant Winter Cup 2024 me një fond çmimesh prej 100 UAH. Ky është kampionati zyrtar nga Federata e Sporteve të Ukrainës...

Lëshimi i lojës Homeworld 3 është shtyrë për në maj 2024

Homeworld 3, vazhdimi i shumëpritur i strategjisë 20-vjeçare në kohë reale Homeworld 2, është shtyrë sërish, kanë njoftuar Gearbox Publishing dhe Blackbird Interactive. Lëshimi i lojës është planifikuar për 13...

World of Tanks Modern Armor feston 10 vjetorin e saj me ngjarje dhe çmime tematike

Zhvillues dhe botues i lojërave në internet Wargaming feston 10-vjetorin e hitit të konsolës World of Tanks Modern Armor. Në 2014, World of Tanks: Xbox 360 Edition...

Modaliteti i ri Game+ në Marvel's Spider-Man 2 do të dalë në mars

Vitin e kaluar, Insomniac Games premtoi se në "fillim" të vitit 2024, loja hit superhero Marvel's Spider-Man 2 do të ketë një modalitet New Game+. Dhe në fund...

Lokalizimi ukrainas mund të shfaqet në lojërat Capcom

Capcom ka dëgjuar kërkesat e ukrainasve për të shtuar lokalizimin ukrainas në lojërat e tyre. Edhe pse aktualisht nuk ka një konfirmim zyrtar, hapi i parë tashmë është hedhur. https://twitter.com/CapcomL10N/status/1755128384680783929 Capcom së fundmi mbajti një...

Ne dyqan Steam Festivali i Risive ka filluar

Ne dyqan Steam Festivali i parë i Risive për këtë vit ka filluar. Ngjarja që Valve mbahet disa herë në vit, u ofron lojtarëve një shans për të luajtur një gamë të tërë lojrash falas,...

Microsoft planifikon të transferojë disa lojëra ekskluzive Xbox në PS5

Në fund të vitit 2023, pati zëra për plane Microsoft për disa lojëra ekskluzive të konsolës. Në atë kohë, u raportua se kompania tashmë po zhvillonte porte për konzollat...

Activision ka zbuluar Sezonin 2 të Call of Duty: Modern Warfare III dhe Warzone

Activision's Call of Duty: Modern Warfare III mund të mos ketë marrë vlerësimet më të mira kur u publikua në nëntor 2023. Dhe tani në faqe ...