E mërkurë, 21 shkurt 2024

desktop v4.2.1

Root NationLojëraArtikuj për lojëra

Artikuj për lojëra

Zoti i Unazës: Embracer duke pritur për shkurtime, por duke u përgatitur për të fituar para nga Tolkienists

Në botën e videolojërave, gjithçka rrotullohet rreth markave dhe pronës intelektuale. Me gjithë ndryshimet e shumta në vitet e fundit, ne ende nuk shkojmë me emra...

Kapiteni i ekipit të Natus Vincere: Roli dhe ndikimi i Danylo "Zeus" Teslenka në suksesin e ekipit

Danylo Teslenko, i njohur me pseudonimin Zeus, është një e-sportist i suksesshëm ukrainas nga Counter-Strike. Ky është personaliteti më popullor në botën e eSports. Ai është katër herë kampion bote me...

Hogwarts Legacy u bë loja më e mirë për botën e Harry Potter, por ende nuk i përmbushi pritjet

Është java e dytë e majit dhe bota e videolojërave është në pritje të publikimit të The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, që padyshim do të jetë...

Apple Arcade: Lojërat dhe përditësimet e prillit

Unë do t'ju them sinqerisht, nuk preferoj të luaj lojëra celulare. Këtu ka pak snobizëm dhe thjesht një përvojë e pakëndshme. Po, për telefonat inteligjentë dhe telefonat inteligjentë në përgjithësi...

Lojërat më të mira të vitit 2022 [po, vetëm tani]

Kohët e fundit, bubulluan çmimet BAFTA, në të cilat lojërat dhe filmat më të mirë të vitit të kaluar morën çmimet e tyre. Pasi shikuam rezultatet e saj, kuptuam se kishim harruar...

World of Tanks në 2023: sekretet e popullaritetit të lojës dhe perspektivat e zhvillimit

Në verën e vitit 2023, loja legjendare World of Tanks do të mbushë 13 vjet. Dhe gjatë kësaj kohe, projekti kaloi nëpër shumë faza zhvillimi pa planifikuar heqjen dorë nga pozicionet...

Nostalgji për vitin 2015, ose mendimet tona për zgjerimin e parë të Splatoon 3

Çfarë është Splatoon 3? Ndoshta qitësi më i mirë në internet i viteve të fundit. Kjo ekskluzive e ndritshme e Nintendo Switch tashmë ka arritur të thyejë të gjitha rekordet e mundshme të shitjeve, kështu që...

Ju mungojnë lojërat flash? Dhe ata janë kthyer shumë kohë më parë... Por ka një problem...

Njerëzit që kanë ardhur së fundmi nuk e kuptojnë fare mirë pse ne gjyshërit psherëtijmë me nostalgji kur bëhet fjalë për The Flash. Kjo duket të jetë një teknologji e vjetëruar prej kohësh që...

Puppey humbi përsëri në finalet e The International, por ai është ende lojtari më i mirë në historinë e Dota 2

Puppey është një nga lojtarët më të njohur në historinë e Dota 2. Tifozët e duan atë për një nivel të mirë loje për gati një dekadë rresht, dhe…

PlayStation: Çfarë, nuk do të ketë më lojëra të reja?

Fati i lojtarëve është i vështirë: çdo vit sjell një tragjedi të re. Kompanitë mashtrohen, hitet e reklamuara shkojnë keq dhe vazhdimet e shumëpritura shtyhen. Gjithmonë do të ketë arsye për të dhënë alarmin,...

Shkarkoni teksturat për minecraft 1.20.0 dhe 1.20

Shkarkoni Textures për Minecraft 1.20.0 dhe 1.20: merrni mundësinë për të parë natën ose përmes blloqeve dhe provoni imazhet e personazheve të famshëm. Teksturat më të mira për...

Gamescom 2022: shfaqen lojërat më të pritura të së ardhmes

Ditën e djeshme nisi ekspozita më e madhe e lojërave Gamescom 2022. Ceremonia e hapjes së Gamescom Opening Night u shoqërua me një spektakël solemn. Gamescom është ngjarja më e madhe në botë e videolojërave për sa i përket...

Shërbimi i resë përforcuese: Si të luani me të në maksimum?

Ndoshta është në gjakun tonë. Nëse një pajisje ka një ekran, njerëzit gjithmonë do të përpiqen të shikojnë pornografi në të ose të luajnë lojëra në të. Sepse...

Shërbimi i resë kompjuterike GeForce Now – një kompjuter lojrash për çdo shtëpi?

Ideja e lojërave në cloud na ka ndjekur, do të doja të thoja, dhjetë vjet - një kohë e gjatë, domethënë. Shumë kompani digjen para se të nisin, ndërsa të tjera…

Pesë modalitetet më të mira të Minecraft bazuar në filma dhe shfaqje televizive të njohura

Mendoj se nuk ka kuptim të tregosh se çfarë është Minecraft - pavarësisht nëse je lojtar apo jo, ndoshta e ke dëgjuar këtë emër. Sandbox i famshëm voxel që i jep lojtarit pothuajse të pakufizuar...

Lojërat më të mira të vitit 2021

Viti i kaluar ishte i vështirë, por fansat e lojërave video nuk kishin asgjë për t'u ankuar: jo vetëm që dolën një numër lojërash të jashtëzakonshme, por kishte edhe…

Rishikimi i Lego Super Mario Question Mark Block 71395 - Dhurata e fundit për një dashnor të lojërave video

Madje është për t'u habitur që kompanitë Lego dhe Nintendo filluan të bashkëpunojnë vetëm kohët e fundit. Në sytë e mi ky bashkim është më i logjikshmi dhe viti i fundit i ka dhënë fansave të dyja...

Nesër: lojëra për të ardhmen e njerëzimit

"Mund të ndodhë që dikush një ditë të vendosë se fiksioni është lloji i ushqimit shpirtëror që shkencëtarët që projektojnë raketa dhe pajisje të tjera të tilla kanë nevojë si lëndë djegëse, dhe...

Mini-lojëra në videolojëra - kur edhe heronjtë duan të pushojnë

Tani fjala "lojëra" nuk lidhet me letra apo shah, por me videolojëra. Pse? Është e thjeshtë: popullariteti i kësaj forme argëtimi po rritet me...

Kontrollorët DualSense me ngjyra të reja: prekni, provoni, admironi

Ju nuk e keni idenë se çfarë problemesh ka në botë. Epo, ndoshta mund ta imagjinoni. Gjithmonë diçka po ndodh në botë dhe vëllai ynë ka gjithmonë diçka për të bërë...