Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root NationLojëraLajme për lojërat

Lajme për lojërat

Valve njoftoi lëshimin e Counter-Strike 2 dhe nisi testimin e kufizuar beta

Valve sapo ka hequr perden e Counter-Strike 2 dhe ka njoftuar një test të kufizuar beta të disponueshëm për anëtarët e zgjedhur të komunitetit të lojës. Studio bën të ditur se në...

Ka filluar në Steam zbritja e parë sezonale e pranverës

Në të kaluarën, parashikimi i shitjeve të Steam ishte i ngjashëm me hamendje, por tani Valve po i shpall datat paraprakisht, kështu që lojtarët mund të përgatiten dhe të bëjnë një përafërsi…

Lojërat Google Play për PC do të zgjerohen në vendet evropiane

Google ka disa vite që po punon në një mënyrë zyrtare për të luajtur lojëra Android në PC. Rezultatet e para të zhvillimit u prezantuan më shumë se një vit më parë në formën e...

Zhvilluesit evropianë lëshojnë lojën Death From Above për një operator ukrainas drone

Një ekip zhvillimi ndërkombëtar po punon në lojën Death From Above, në të cilën lojtari merr rolin e një ushtaraku ukrainas, kontrollon një dron dhe lufton kundër rusëve...

Epic i lejoi zhvilluesit të publikonin vetë lojërat e tyre në Dyqanin e Lojërave

Tani është bërë shumë më e lehtë për studiot e lojërave të publikojnë veprat e tyre në Epic Games Store. Epic ka prezantuar mjetet e shumëpritura vetë-publikuese që lejojnë këdo të lëshojë…

RoboCop: Rogue City është shtyrë për në shtator

Të gjithë ata që prisnin publikimin e RoboCop: Rogue City në qershor janë në një zhgënjim të vogël. Loja, e cila po zhvillohet nga kompania polake Teyon, do të dalë në shtator 2023. Ajo...

Microsoft prezanton gamepadin Xbox Series S/X me një ngjyrë të re

Ngjyrat mund të ngjallin menjëherë asociacione të caktuara, dhe për lojtarët, një nga më ikonat dhe më të dallueshmet mund të jetë nuanca e gjelbër e ngrohtë që shihet në një dinosaur…

Publikimi i Hogwarts Legacy në PS4 dhe Xbox One është shtyrë për në maj

Hogwarts Legacy u lëshua në PC, PS5, Xbox Series S dhe Xbox Series X pothuajse një muaj më parë dhe u shit në dy javët e para në...

Thashethemet për PlayStation 6 po bëhen më të detajuara

Gjatë javëve të fundit, thashethemet janë qarkulluar në internet për një konsolë të re PlayStation 6 që është në punë. Edhe pse ishte vetëm së fundmi që Sony njoftoi se një PlayStation i përditësuar…

Ukraina i dërgoi një kërkesë Sony, Valve dhe Microsoft në lidhje me bllokimin e Zemrës Atomike

Skandali me lojën Atomic Heart, e cila pavarësisht atmosferës së scoop dhe parave të përgjakshme ruse mbetet shumë e njohur, po merr vrull. Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Transformimit Dixhital të Ukrainës...

Në Playstation Store, një shitje e çmendur e Mega Marsit ka filluar

PlayStation Store po kryen shitjen e tij të parë Mega Mars të vitit, duke ofruar zbritje në një gamë mbresëlënëse lojërash. Çmimet promocionale vlejnë për FIFA 23,...

Valve ka zbuluar datat për të gjitha shitjet e Steam për vitin 2023

Valve zakonisht zbulon datat e fillimit dhe të mbarimit të shitjeve të Steam pak para se të ndodhin. Por këtë herë kompania vendosi të prezantojë një kalendar të plotë...

Call of Duty do të jetë i disponueshëm në konzollat ​​Nintendo Switch

Në fund të vitit të kaluar, gjiganti i teknologjisë Microsoft njoftoi se do të angazhohej për të prodhuar lojëra Call of Duty për Nintendo për 10 vjet nëse rregullatori miraton…

Blizzard njoftoi testimin e hapur beta të Diablo IV

Për fansat e serisë së lojërave Diablo, ka një lajm të shkëlqyeshëm - pritja për Diablo IV nuk është aspak e gjatë. Blizzard së fundmi publikoi prezantimin e parë kinematografik të lojës dhe…

Frogwares vonon publikimin e Sherlock Holmes The Awakened

Zhvilluesi i pavarur ukrainas i lojërave Frogwares njoftoi se publikimi i kërkimit të aventurës së Sherlock Holmes The Awakened është vonuar për disa javë. Një video në të cilën përfaqësuesit e kompanisë tregojnë...

Në Ukrainë, ata propozojnë ndalimin e shitjes së lojës Zemra Atomike

Çfarë nuk shkon me Zemrën Atomike? Pothuajse gjithçka. Por nëse ka flamuj të kuq (si simbol) në formën e origjinës ruse të zhvilluesit, një foto e frymëzuar nga e kaluara sovjetike, ...

Festivali i lojës Indie Cup Celebration 2023 ka filluar në Steam

Organizatorët e konkursit online për zhvilluesit e lojërave të pavarura Indie Cup kanë nisur festivalin Steam Indie Cup Celebration 2023. Më shumë se 250 nga lojërat më të mira të sezoneve të këtij viti po marrin pjesë,...

Deep Silver's Dead Island 2 do të dalë më herët se sa pritej

Pas kaq shumë vonesash për Dead Island 2 sa është e vështirë të llogaritet pa një kalkulator, zhvilluesi Dambuster Studios dhe botuesi Deep Silver kanë njoftuar se data e publikimit të…

CS:GO ka vendosur një rekord të ri të Steam për numrin e lojtarëve të njëkohshëm

Duke marrë parasysh të gjithë vëmendjen dhe vlerësimet e favorshme që Hogwarts Legacy mori brenda pak ditësh (një pengesë e rëndësishme e së cilës është mungesa e lokalizimit ukrainas), ishte e mundur...

Indie Cup, një festival në internet për zhvilluesit e pavarur të lojërave, tani është i hapur për regjistrim

Indie Cup është një festival në internet ku mund të shihni të ardhmen e lojërave të pavarura. Në shtatë vitet e ekzistencës së tij, ajo është bërë një nga ngjarjet kryesore evropiane për zhvilluesit indie,...

Nintendo Switch u bë konsola e dytë më e shitur në histori

Shitjet e konzollës së lojërave Nintendo Switch kaluan shifrën e 122,55 milionë njësive, një rezultat më se i kënaqshëm, edhe pse më pak nga sa priste kompania...

Klasik Zelda: A Link to the Past mori një lëshim për PC

Një tjetër lojë që u bë një "viktimë" e inxhinierisë së kundërt është Nintendo's The Legend of Zelda: A Link to the Past. Loja tani ka përmirësime kryesore,…

Apex Legends Mobile po mbyllet pas më pak se një viti ekzistence

Xhiruesi i strategjisë në stilin Battle Royale Apex Legends Mobile u lançua majin e kaluar dhe bëri një punë të shkëlqyer për të sjellë përvojën e Apex...

Por në të vërtetë: loja ruse Atomic Heart mund t'i kalojë të dhënat tuaja FSB-së

Së fundmi, shumë skandale janë lidhur me studion ruse Mundfish. Ne kemi folur tashmë për faktin se pozicioni kryesor i kompanisë është, si të thuash, "jashtë politikës". Dhe...

Zhvilluesi i Metro Exodus flet për ndikimin e luftës dhe lëshimin e SDK për modalitetet

Që kur Rusia nisi një pushtim të plotë të Ukrainës vitin e kaluar, qytetarët e saj janë bërë objektiva të sulmeve të shpeshta dhe shkatërruese të pushtuesit ndaj infrastrukturës civile. Në mesin e atyre që...

Sony ka njoftuar 23 lojëra që do të dalin këtë vit

Sony ka ndarë një video shumëngjyrëshe të lojërave, shtesave kryesore, lojërave VR dhe projekteve indie që vijnë në PlayStation 4 dhe PS5 këtë vit. Ndër të priturat...