Root NationLojëraLajme për lojëratSportistët kibernetikë ukrainas Ageless Shooters u ftuan në ligën suedeze CS:GO

Sportistët kibernetikë ukrainas Ageless Shooters u ftuan në ligën suedeze CS:GO

-

Kohët e fundit u zhvillua një ngjarje e-sports Turneu CS:GO Ageless Shooters vs Suedisht Senior Counter Strike Series, ku skuadrat e të moshuarve garuan: Ekipi ukrainas prej 55+ lojtarësh Ageless Shooters dhe tre ekipe suedeze - ASS (Një Shoqëri Senior), Close (Klani i Seniorëve) dhe Jonsson Ligan.

Sipas rezultateve të konkursit, fitues u bë skuadra suedeze ASS. Megjithatë, për ekipin ukrainas, ky turne nuk ishte vetëm një garë e shumëpritur pas një pushimi të gjatë, por gjithashtu solli mundësi të reja - skuadra u ftua të luante në ligën suedeze CS (Counter Strike) për lojtarët më të vjetër.

Qitës pa moshë

Turneu filloi me Ageless Shooters vs. ASS, i cili u fitua nga suedezët me rezultatin 12:16 në hartën de_inferno. Humbja në ndeshjen e parë i dha motivim ekipit ukrainas, kështu që ndeshjen e dytë me Jonsson Ligan e përfundoi me fitore 16-0 në hartën e de_overpass. Dueli i tretë ishte gjithashtu i tensionuar - në ndeshjen kundër ekipit të Klanit të Seniors, e-atletëve ukrainas u mungonin vetëm disa pikë nga fitorja. Përballja përfundoi me rezultatin 13:16 në hartën de_inferno.

“Gjatë ndeshjes pati shenja emocioni dhe mungesë të gjatë të praktikës së lojës në ekip në turne të këtij formati. Por sipas rezultateve, ekipi u përpoq të fitonte në çdo raund dhe bëri përpjekje maksimale për ta bërë këtë, tha menaxheri i Ageless Shooters Denys Dobrovolskyi. - Ky ishte turneu i parë i Ageless Shooters pas një pushimi të gjatë, në përgatitje për të cilin ata rifilluan stërvitjen në format 4 herë në javë për 2 orë. Dhe para vetë turneut, për herë të parë në një vit, ata patën mundësinë të takoheshin ballë për ballë dhe të zhvillonin trajnime offline."

Qitës pa moshë

Tani skuadra është përballur me pyetjen nëse do t'i bashkohet sezonit aktual të ligës suedeze apo do të stërvitet dhe do të marrë pjesë në sezonin e ardhshëm. Pa dyshim, kjo është një fazë e re në zhvillimin e Ageless Shooters dhe fillimi i rrugës drejt fitoreve të reja.

Ageless Shooters është ekipi i parë ukrainas eSports me CS:GO të moshës 55+, i cili u krijua në 2019 nga kompania Lenovo dhe fondacioni bamirës "Zhyttelyub". Kompania Lenovo gjatë gjithë kohës duke mbështetur ekipin duke ndihmuar e-atletët me ambientet e stërvitjes dhe pajisjet e lojërave. Transmetimi në internet i turneut u drejtua nga komentatori ukrainas nga CS:GO dhe Valorant dhe talenti i studios Maincast — Kyrylo Slaxer Vernudin. Mund të ndiqni transmetimin e ngjarjes nga lidhja.

Lexoni gjithashtu:

BurimiLenovo
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani