Root NationLojëraLajme për lojëratEpic po jep falas simulatorin hapësinor Kerbal Space Program

Epic po jep falas simulatorin hapësinor Kerbal Space Program

-

Nëse jeni në hapësirë, simulime dhe lojëra pa pagesë, Epic Games Store ka një dhuratë pak të vonuar për Krishtlindje për ju. Mund ta keni në dyqan deri më 12 janar Shkarko falas lojë indie Kerbal Space Program, e cila zakonisht kushton 176 UAH.

Kjo lojë është një vazhdim i simulatorit të famshëm të fluturimit hapësinor Kerbal Space Program. Këtu, zhvilluesi ofron për të "zbuluar një gjeneratë të re të aventurave hapësinore me detaje magjepsëse, pamje mahnitëse, një ndërfaqe të përditësuar të përdoruesit dhe pamje të hartës, si dhe mjedise të reja të pasura për t'u eksploruar."

Program Kerbal Space

Në lojë, ju ofrohet të krijoni programin tuaj hapësinor të racës së huaj të Kerbalëve, të cilët jetojnë në planetin Kerbin të ngjashëm me Tokën. Përdoruesi ka akses në shumë pjesë për të montuar një anije kozmike plotësisht funksionale që fluturon (ose nuk fluturon, është çështje fati). Anijet dhe raketat përbëhen nga pjesë individuale, të tilla si kabina, rezervuarët e karburantit, motorët, panairet, krahët, antenat dhe më shumë. Dizajni i raketës dhe fluturimit përfshin marrjen në konsideratë të shpejtësisë, rezistencës së ajrit dhe konsumit të karburantit. Kjo do të thotë, ligjet e fizikës dhe aerodinamikës funksionojnë këtu, megjithëse në një formë disi të thjeshtuar. Epo, nuk është NASA.

Program Kerbal Space

Kerbal Space Program përmban tre mënyra të lojës. Në modalitetin "Shkencë", lojtari mund të kryejë eksperimente për të zhbllokuar teknologjitë e reja dhe për të zgjeruar njohuritë e karbonnautëve (financat, nga rruga, janë të pakufizuara). Në modalitetin "Sandbox", përdoruesi në të vërtetë po ndërton një anije kozmike, dhe për këtë, loja paraqet një grup të plotë të pjesëve dhe teknologjive të nevojshme.

Mënyra e tretë është "Karriera", ku lojtari është përgjegjës për të gjitha aspektet e programit hapësinor, duke përfshirë ndërtimin, strategjinë, financimin dhe më shumë. Këtu është e rëndësishme të shqetësoheni për sigurimin dhe përmirësimin e qendrës hapësinore, sepse lëshimet e pasuksesshme ulin reputacionin, që do të thotë se kontratat do të bëhen më pak fitimprurëse. Fillimisht, ekziston vetëm një grup i caktuar detajesh, të tjerat duhet të zbulohen gjatë hulumtimit. Loja ka një sistem mjaft të madh dhe të zhvilluar yjor me një tufë trupash qiellorë ku mund të zbarkoni dhe të kryeni eksperimente.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani