Root NationLojëraLajme për lojëratNjë lojë AAA e bazuar në ekskluzivitetin e John Wick është në zhvillim e sipër

Një lojë AAA e bazuar në ekskluzivitetin e John Wick është në zhvillim e sipër

-

Një lojë John Wick AAA është konfirmuar se është në zhvillim së bashku me një film të pestë të John Wick për vrasës me pagesë. John Wick 5 i ardhshëm është me sa duket ende në fazat e hershme të zhvillimit, gjë që ka kuptim duke pasur parasysh faktin se pjesa e fundit e serisë, John Wick: Kapitulli 4, u shfaq premierë vetëm disa muaj më parë.

Konfirmimi i lojës dhe filmit John Wick u zbulua në raportin e fitimeve të tremujorit të katërt 2023 të Lionsgate, kur kryetari i Motion Picture Group Joe Drake diskutoi planet për media shtesë të lidhura me John Wick.

John Wick

“Tani ne jemi duke punuar në këtë ekskluzivitet jo vetëm në hapësirën e lojërave video AAA, por po shikojmë gjithashtu një kadencë të rregullt spin-off-sh, televizion që me të vërtetë e zhvillon atë univers për të siguruar një kadencë të qëndrueshme të një ekskluziviteti që ka një qartë oreksin e audiencës. Zyrtarisht, siç e dini, “Balerina” është spin-off i parë, i cili do të dalë vitin e ardhshëm. Ne jemi duke punuar për tre të tjerë, duke përfshirë [John Wick 5] dhe serialin televiziv Continental, i cili do të transmetohet së shpejti. Pra, ne po ndërtojmë një botë dhe kur të dalë filmi i pestë, ai do të jetë organik -- do të rritet organikisht nga mënyra se si ne fillojmë t'i tregojmë këto histori. Por mund të mbështeteni në një publikim të rregullt të "John Wick", thuhet në raport.

John Wick

Ne nuk dimë shumë për këtë titull të ardhshëm AAA, por duke pasur parasysh suksesin e John Wick si seri, do të jetë interesante të shihet se si do të dalë loja. Nëse thjesht mezi prisni të luani John Wick tani, ekziston në të vërtetë një lojë strategjike aksioni e quajtur John Wick Hex e disponueshme në PS4, Xbox One, Nintendo Switch dhe PC me pajtueshmëri prapa për PS5 dhe Xbox Series X|S.

Nga rruga, komuniteti TeaserPlay ka publikuar një trailer konceptual për filmin aksion John Wick, i krijuar duke përdorur teknologjitë më të fundit në Unreal Engine 5. Traileri u ofron lojtarëve një lojë imagjinare të botës së hapur. Kjo pasoi deklaratën e Lionsgate.

Traileri i konceptit një minutë e gjysmë tregon John Wick-un në situata të ndryshme, duke përfshirë drejtimin e Chevrolet Chevelle SS të tij të vitit 1970 nëpër shkretëtirë, përleshje me grushte me xhelatët e këqij dhe shkëmbime zjarri të tipit Max Payne. Një nga interpretimet më mbresëlënëse të trailerit është skena ku John Wick kalëron një kalë nëpër rrugët e Nju Jorkut gjatë natës. Është frymëzuar nga filmi më i fundit i John Wick.

Sipas TeaserPlay, traileri përdor teknologjinë më të avancuar të përdorur nga Unreal Engine 5 për të krijuar personazhe dhe mjedise realiste.

Lexoni gjithashtu:

Burimimp1
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani