Root NationLojëraLajme për lojëratFushata Vdekja nga Mbi Kickstarter është pothuajse…

Fushata Vdekja nga Mbi Kickstarter është pothuajse e mbyllur

-

Kohët e fundit kemi shkruar për një lojë të re arcade indie Vdekja nga lart, në të cilin lojtari kontrollon një dron dhe kryen misione të ndryshme. Për të krijuar këtë lojë, zhvilluesit e saj, studio finlandeze Rockodile Games dhe botuesi gjerman Lesser Evil hapën një fond në Kickstarter. Dhe tani është mbyllur tashmë 95%.

Vdekja nga lart

Zhvilluesit bashkëpunojnë në mënyrë aktive me organizatat ushtarake dhe teknologjike ukrainase ("Aero-reconnaissance", GIS "ARTA") dhe me artistë ukrainas. Studioja Octobear Knight Games dhe muzikantë ukrainas gjithashtu iu bashkuan punës në lojë. “Ne duam të ndihmojmë njerëzit që kanë vuajtur nga agresioni rus. Prandaj, ne do të punojmë me artistë ukrainas dhe do të përdorim veprat e tyre në lojën tonë”, thotë Hendrik Lesser, kreu i zhvillimit të lojërave.

Vdekja nga lart

Kickstarter- Fushata e lojës filloi më 9 Mars, dhe fondet e mbledhura do të ndihmojnë Rockodile Games, zhvilluesit e lojës, për të shkallëzuar projektin. Përveç kësaj, ato do të përdoren për të paguar partnerët zhvillues ukrainas që ndihmojnë me stilin vizual të lojës, audion dhe historinë e saj.

Vdekja nga lart

Death From Above është një imitues arcade i kontrollit të një droni, ngjarjet e të cilit zhvillohen gjatë pushtimit rus të Ukrainës. Ju do të luani si një operator drone ushtarak ukrainas që lufton pushtuesit rusë, mbledh pajisje të vlefshme dhe rikthen linjat e komunikimit të dëmtuara nga lufta.

Vdekja nga lart

Death From Above do të vijë në Steam Early Access për PC në tremujorin e dytë. në vitin 2023. Pas publikimit, 30% e fitimit neto nga shitjet e lojës do t'i dhurohet nga autorët Fondit të Ndihmës së Ushtrisë "Kthimi i gjallë" dhe projektit Army of Drones. Pasi zhvillimi të shpërblehet, donacioni do të rritet në 70% të fitimit neto, me 30% të mbetur për zhvillimin e përmbajtjes së re për lojën.

Vdekja nga lart
Vdekja nga lart
zhvilluesi: Rockodil
Çmimi: $ 9.99

Lexoni gjithashtu:

Burimigtpmedia
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani