Root NationLojëraLajme për lojëratNintendo do të shfaqë 10 minuta të The Legend of Zelda: Tears of the...

Nintendo do të shfaqë 10 minuta të lojës The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

-

Tashmë nesër, më 28 Mars, fansat e serisë së lojërave The Legend of Zelda do të shohin një pjesë të pjesës tjetër të The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Kjo është raportuar në llogarinë zyrtare të Nintendo of America në Twitter.

Pra, tani nëse jeni të interesuar të zbuloni se çfarë të prisni nga seria e ardhshme e aventurave aksionale, nuk keni pse të shikoni trailerat. Nesër, producenti i serive Nintendo dhe The Legend of Zelda, stilisti dhe regjisori japonez Eiji Aonuma do të prezantojë 10 minuta të lojës Tears of the Kingdom drejtpërdrejt në kanalin e kompanisë në YouTube.

Legjenda e Zelda: Lotët e Mbretërisë

Nuk dihet ende se çfarë saktësisht do të shohim gjatë transmetimit, por mund të thuhet me siguri se demo do të prezantojë mekanikë të reja të lojës dhe në të njëjtën kohë nuk do të ketë asnjë spoiler të komplotit.

Loja e re do të ruajë përvojën e botës së hapur që e bëri kronologjikisht pjesën e mëparshme Breath of the Wild një hit pas lansimit në Nintendo Switch (nga rruga, një përmbledhje e konzollës Nintendo Switch Lite nga Denis Koshelev është në faqen tonë të internetit nga lidhja), por do ta plotësojë këtë botë si me territore të reja (për shembull, ishujt lundrues mbi Hyrule) dhe me shumë mënyra të reja për të lëvizur nëpër to. Lojtarët do të jenë në gjendje të fluturojnë në një hoverboard gjigant, të kalojnë tokën në një karrocë të motorizuar dhe madje të shkelin në shinat e trenit.

edhe pse Nintendo nuk i ka zbuluar ende të gjitha detajet (përndryshe nuk do të ketë surpriza) që duhet të dini për Tears of the Kingdom, mund të presim shumë ndryshime të tjera të lojës.

Vazhdimi, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, debuton më 12 maj, por porositë paraprake janë të disponueshme tani. Në fakt, kjo pjesë bëhet nën një presion të caktuar, dhe shumë varet nga kjo. Paraardhësi i tij u bë loja më e njohur ndryshim dhe mund të ketë ndihmuar konsolën e Nintendo të bëhet një nga më të shiturit e saj. U deshën disa vite për të krijuar një pjesë të re, kështu që nuk është për t'u habitur që fansat e serialit kanë pritshmëri të mëdha prej tij.

Nintendo Switch

Lexoni gjithashtu:

Burimiengadget

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani