Root NationLojëraLajme për lojëratUbisoft njoftoi papritur Prince of Persia: The Lost Crown

Ubisoft njoftoi papritur Prince of Persia: The Lost Crown

-

Hapja surprizë e Ubisoft Summer Game Fest 2023 emocionoi fansat në mbarë botën. Ribërja e shumëpritur e Prince of Persia: Sands of Time mund të jetë ende në punë, por fansat mund të festojnë si Prince of Persia: The Lost Crown do të vijë së shpejti. Kjo lojë e re do të ofrojë një përvojë unike të lojërave, duke i bërë homazh sipërmarrjeve të hershme 2D të princit.

Loja është bërë më e shpejtë dhe më emocionuese se më parë, duke kombinuar beteja mahnitëse dhe kërcime me shpejtësi të lartë. Në këtë aventurë emocionuese, lojtarët marrin rolin e Sargon, një luftëtar i ri dhe i talentuar, i cili është anëtar i grupit prestigjioz të Immortals. Qëllimi i tij është të çlirojë Princin Hassan nga mali i rrezikshëm dhe legjendar Qaf. Vetë natyra e pabesë e kohës dhe nevoja urgjente për të rivendosur ekuilibrin në botë do t'i zbulohen Sargonit dhe shokëve të tij ndërsa ata bëjnë rrugën e tyre nëpër një terren dikur të bukur, tani të rrezikshëm. Prince of Persia: The Lost Crown është ndikuar shumë nga seria Metroid, duke krijuar një përvojë gjithëpërfshirëse dhe gjithëpërfshirëse.

Princi i Persisë: Kurora e Humbur

Zhvilluar nga Ubisoft Montpellier, i njohur për Rayman, ky platformues aksioni 2.5D ndjek stilin klasik të Metroid. Në zemër të lojës është një hero i shkathët, akrobatik, i cili ofron të eksplorojë një botë të gjerë, konfuze.

Princi i Persisë: Kurora e Humbur

Traileri i lojës u jep lojtarëve një shije të betejave të mrekullueshme, masive të shefit që i presin në të ardhmen. Gareth Coker, kompozitori i famshëm më i njohur për punën e tij në lojën Ori, krijoi muzikën e mahnitshme me temë për lojën. Ndërkohë, Mentrix, një muzikant i famshëm nga Irani, i shton muzikës së lojës instrumente tradicionale, duke zhytur lojtarët në Persinë e lashtë.

Shënoni kalendarët tuaj për të hënën, 12 qershor në orën 20:00 ET, kur Prince of Persia: The Lost Crown lançohet në platforma të shumta, duke përfshirë PC në Epic Games Store dhe Ubisoft Store, Amazon Luna, PlayStation 5 dhe 4, Xbox Series X/ S dhe Xbox One po ashtu Nintendo Switch.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani