Root NationLojëraLajme për lojëratE-sportistët ukrainas të moshës 55+ Ageless Shooters do të luajnë kundër suedezëve në CS:GO

E-sportistët ukrainas të moshës 55+ Ageless Shooters do të luajnë kundër suedezëve në CS:GO

-

Këtë të shtunë, më 25 mars, do të zhvillohet një turne eSports me CS: GO — Ageless Shooters vs Series Suedeze Senior Counter Strike. Ekipet e të moshuarve do të garojnë për fitoren: ekipi ukrainas i lojtarëve 55+ Ageless Shooters dhe ekipet suedeze ASS (A Senior Society), Close dhe Jonsson Gan.

Transmetimi në internet i ngjarjes do të drejtohet nga aktori ukrainas nga CS:GO dhe Valorant, si dhe talenti i studios Maincast - Kyrylo "Slaxer" Vernudin. "Turnetë mes ekipeve më të vjetra janë një mënyrë e mirë për të tërhequr vëmendjen te eSports si një mënyrë për t'u socializuar midis brezit të vjetër," tha Slaxer. - Shpresoj që ngjarje të tilla të frymëzojnë shikuesit të ftojnë prindërit ose gjyshërit e tyre për t'u njohur me botën emocionuese të lojës virtuale. Dhe si rezultat, ata do të kenë një rreth më të gjerë komunikimi dhe do të ndihen më të lumtur!”.

Ageless Shooters vs Suedisht Senior Counter Strike Series

Turneu do të fillojë në orën 12:00 dhe do të jetë i disponueshëm për t'u parë online në kanale SlaxerCastLenovua në Twitch. Programi i eventit duket mjaft i pasur:

 • 12:00-13:00 - katër ekipe luajnë në të njëjtën kohë
 • 14:00-15:00 — garojnë skuadrat fituese të raundit të parë dhe skuadrat humbëse.
 • 16:00-17:00 - skuadrat luajnë kundër kundërshtarëve që nuk i kanë takuar në raundet e mëparshme
 • 17:00-17:30 — Lojë 10 me 10 në format tifozësh, pra lojtarët do të zgjedhin në mënyrë të rastësishme skuadrat me të cilat do të garojnë.

Hera e fundit që skuadra ukrainase luajti kundër suedezëve ishte në tetor 2021, kur turneu u caktua në Ditën Ndërkombëtare të Mbrojtjes së të Moshuarve. Por tani, pas një pauze të gjatë, Ageless Shooters janë rikthyer në garë. Pjesëmarrësit rifilluan plotësisht stërvitjen në verën e vitit 2022 dhe ekipi tashmë po stërvitet 4 herë në javë. Gjatë javës së fundit, në përgatitje për ndeshjen, skuadra zhvilloi dy seanca stërvitore offline për herë të parë në një vit.

Qitës pa moshë

Ekipet suedeze kanë ligën e tyre për lojtarët më të vjetër të CS. Në të ardhmen, pas këtij turneu, ekipi ukrainas mund të ftohet në këtë ligë. Për Ageless Shooters, kjo mund të jetë një fazë e re e rëndësishme dhe një fillim për fitore të reja.

Si pjesë e ekipit ukrainas Ageless Shooters luajnë:

 • Tatyana "Taskor" Biryukova - 62 vjeç
 • Pavlo "ArCherP" Bondarchuk - 58 vjeç
 • Pavlo "Gjumi i heshtur" Hnedov - 58 vjeç
 • Viktor "Stailhammer" Zhdanov - 62 vjeç
 • Oleksandr "Iron Hammer" Lavrynenko - 60 vjeç
 • Oleh "UKR.OP" Peretyak - 63 vjeç
 • Tatyana "Valkyria" Silenko - 61 vjeç.

Përbërja e ekipit suedez të ASS:

 • Sven "Svante" Flink është 65 vjeç
 • Stefan "aceadde" Addemark - 56 vjeç
 • Jack "Sec-74" Ivarson - 49 vjeç
 • Jonas "Endoskelleton" Amna - 54 vjeç
 • Ka "Firebird" Hildenso - 51 vjeç
 • Mikael "Gissmo" Ghislen - 53 vjeç
 • Thomas "Julle" Markstom - 50 vjeç
 • Anna-Charlotte "Modesty Blace" - 67 vjeç.

Përbërja e ekipit suedez Mbylle:

 • Berndt "Dembele" Dowling - 67 vjeç
 • Thorsten "Gullefjun" Nilsson - 66 vjeç
 • Ronnie "Nalle Puh" - 68 vjeç
 • Eric "Bowtie" Swain është 61 vjeç
 • Mikael "Xman" - 61 vjeç
 • Magnus "Magnum" - 64 vjeç
 • Bjorn "Cyberacee" është 44 vjeç.

Përbërja e ekipit suedez Jonsson Gan:

 • Takoi "Vanheden" - 67 vjeç
 • Patrick "Rocky Blom" - 56 vjeç
 • Kristin "Mormor Jönsson" - 56 vjeç
 • Tommy "pxlTommy" është 55 vjeç
 • Ian "Dynamit Harry" është 71 vjeç
 • Intakto "Baltasar Aguirre" - 70 vjet.

Lexoni gjithashtu:

BurimiLenovo

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani