Root NationLojëraLajme për lojëratNë Steam ka filluar shitja dimërore dhe votimi për Steam Awards

Në Steam ka filluar shitja dimërore dhe votimi për Steam Awards

-

Nëse tashmë keni një listë të lojërave të papërfunduara ose të pa luajtura Avull tashmë për aq kohë sa Kryvyi Rih, na vjen shumë keq. Sepse duket se tani do t'i shtohen edhe disa artikuj të tjerë, sepse në Steam ka nisur shitjet dimërore, që solli me vete një sërë lojërash me zbritje.

Shitje vjetore dimërore Steam nga Valvul do të zgjasë deri në orën 20:00 të 5 janarit me orën e Kievit. E përveç shitjes, përdoruesit e Steam mund të marrin pjesë edhe në votimin për Steam Awards, i cili do të zgjasë deri në orën 19:00 të datës 3 janar.

Shitje me avull

Sa i përket vetë lojërave, oferta më e shijshme ndoshta shpërndahet në Elden Ring. Pavarësisht gjithë lavdërimeve dhe çmimeve që loja ka marrë këtë vit, jo të gjithë janë të gatshëm të paguajnë çmimin e plotë për të. Dhe për herë të parë që nga lirimi, kostoja Elden Ring është 30% ulje në Steam, kështu që mund ta bëjë atë pak më tërheqës. Veprim i madh Perëndia e Luftës mund të blihet me një zbritje prej 40%, dhe çfarë kohe më të mirë për t'u njohur Mbetje: Nga Hiri mos hezitoni ta kërkoni - çmimi i tij është ulur me 60%.

Ju gjithashtu mund të blini një komplet gjatë shitjes Divinity: Original Sin Enhanced Edition dhe Original Sin II – Definitive Edition me një zbritje prej 74%. Loja më e mirë e të gjitha kohërave nga PC Gamer, Disco Elysium - Prerja përfundimtare, i disponueshëm me 75% ulje, ashtu siç është Eksodi i MetroDhe Ferr ofrohet për gjysmë çmimi.

Lojë Gardianët e Galaktikës e nënvlerësuar kriminalisht, kështu që ndoshta 65% ulje do ta bëjë atë pak më popullor. Meqë ra fjala, i shoqëruar me Marvel's Avengers Deluxe Edition do të jetë edhe më fitimprurës. Lojëra të famshme Cyberpunk 2077 (vlerësimi i saj nga Denis Koshelev mund te gjendet mu ketu) dhe Fshati Resident Evil gjatë shitjes janë në dispozicion për gjysmë çmimi, dhe Creed vrasësin ValhallaHorizon Zero Dawn u bë më e lirë me 67%.

Nëse keni ende energji për të votuar në Steam Awards pas blerjeve, këtu janë kategoritë e çmimeve dhe të nominuarit:

Lojë e Vitit

 • Dying Light 2: Qëndroni Njerëz
 • Elden Ring
 • i humbur
 • Perëndia e Luftës
 • Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)

Loja VR e Vitit

 • bonelab
 • Hitman 3
 • Green Hell VR
 • Mes nesh VR
 • Brenda dhomave të pasme

Punë e dashurisë

 • Dota 2
 • Project Zomboid
 • Sky Askujt
 • Deep Rock Galactic
 • Cyberpunk 2077

Më mirë me miqtë

 • trap
 • Je gati, apo jo
 • Gjuetar përbindësh Ngritja
 • Multiverse
 • Call of Duty: Modern Warfare 2 (2022)

Stili vizual i jashtëzakonshëm

 • përçmim
 • Bendy dhe Rilindja e Errët
 • Kulti i Qengjit
 • Spider-Man: Miles Morales
 • Kena: Ura e Spirits

Lojë më inovative

 • Mali dhe Blade 2: Bannerlord
 • Teardown
 • i humbur
 • Neoni e bardhë
 • Mbajtësi i kupolës

Loja më e mirë që ju thithni

 • GTFO
 • Fitorja 3
 • Total War: Warhammer 3
 • Elden Ring
 • FIFA 23

Soundtrack më i mirë

 • Metal Hellsinger
 • Kufijtë e zërit
 • Final Fantasy 7 Remake Intergrade
 • Persona 5 Royal
 • Hatsune Miku: Projekti DIVA Mega Mix+

Lojë e jashtëzakonshme e pasur me histori

 • Një përrallë e murtajës: Requiem
 • Perëndia e Luftës
 • Koleksioni i Paeksploruar: Legacy of Thieves
 • Shëmbëlltyra e Stanley Ultra Deluxe
 • Spider-Man Remastered

Uluni dhe relaksohuni

 • Star Wars: The Skywalker Saga
 • Simulator i larjes së energjisë
 • lugina e dritës së ëndrrave të disney-t
 • Dorf Romantik
 • Slime Rancher 2.

Loja më e mirë në lëvizje

 • Yu-Gi-Oh!Mjeshtër Duel
 • Vampir Survivors
 • Prerja e Drejtorit të Death Stranding
 • mbin
 • Marvel Snap.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

2 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Julia Alexandrova
Redaktori
Julia Alexandrova
5 muaj më parë

është padyshim për listën time të palexuar))

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani