Root NationLojëraLajme për lojëratMass Effect: Legendary Edition do të bëhet falas për abonentët e PS Plus në dhjetor

Mass Effect: Legendary Edition do të bëhet falas për abonentët e PS Plus në dhjetor

-

Në blogun në faqen e internetit Playstation është shfaqur një përzgjedhje mujore e lojërave falas. Ai do të jetë i disponueshëm për abonentët e PS Plus Essential, Extra dhe Premium, të cilët do të jenë në gjendje të rimbushin bibliotekën e tyre të lojërave nga 6 dhjetori deri më 2 janar. Përzgjedhja përbëhet nga tre pozicione - Mass Effect: Edition Legendary, Divine Knockout: Founder's Edition dhe Biomutant.

Mass Effect: Legendary Edition (rishikim i kësaj loje nga Denis Koshelev ju do të gjeni mu ketu) është një ribotim i ribotuar i trilogjisë klasike që abonentët e PS Plus do të mund ta luajnë në dhjetor pa asnjë kosto shtesë. Koleksioni përfshin Mass Effect, Mass Effect 2 dhe Mass Effect 3 me grafikë të përmirësuar 4K dhe lojë më të ngushtë.

PS Plus

Versioni i rregullt do të ishte i vështirë për t'u luajtur tani, por remaster është më i përshtatshëm dhe më i rehatshëm për lojtarët modernë falë armëve më të qëndrueshme, kontrollit më të mirë të kamerës dhe opsioneve më të qarta luftarake. BioWare ndryshoi gjithashtu mënyrën se si u trajtuan përfundimet e trilogjisë, duke braktisur qasjen origjinale të kërkesës që ju të shkarkoni skedarë shtesë për të marrë një përfundim më të mirë. Në versionin e ri, rezultati përfundimtar i lojës do të varet vetëm nga vendimet dhe veprimet e lojtarit.

Edicioni "përfshin përmbajtjen bazë për lojën e vetme dhe më shumë se 40 DLC (përmbajtje të shkarkueshme) nga lojërat Mass Effect, Mass Effect 2 dhe Mass Effect 3, duke përfshirë armët promovuese, forca të blinduara dhe pako. Ky është një remastering i optimizuar për 4K Ultra HD", thuhet në blogun e Sony Playstation. Loja është në dispozicion në PS4.

Gjithashtu ndër lojërat falas të disponueshme në PS4 dhe PS5, do të jetë Divine Knockout: Founder's Edition. Kjo është një lojë luftarake e personit të tretë ku lojtarët zgjedhin një nga 10 perënditë chibi dhe luftojnë në arena të ndryshme duke përdorur fuqitë e qenësishme të personazheve. Ekziston një modalitet arcade 3v3 dhe duele. Ky botim përfshin gjithashtu disa përmbajtje bonus.

Më e fundit në përzgjedhje është Aksion-RPG me një Biomutant me botë të hapur për PS4 dhe PS5 (nga rruga, një përmbledhje e kësaj loje nga Denis Zaychenko ju do të gjeni mu ketu). Ngjarjet zhvillohen në një botë post-apokaliptike dhe lojtarët duhet të përshtatin karakterin e tyre gjitar për të, duke ndryshuar gjenomin, parametrat dhe stilin e lojës. Sistemi luftarak, i bazuar në artet marciale, siguron lirinë e lëvizjes dhe aftësinë për të kombinuar teknikat e luftimeve të gjata dhe të ngushta. Ekziston gjithashtu një mundësi për të krijuar një armë unike falë kombinimit të elementeve të ndryshëm.

Përveç lojërave të reja falas që shfaqen çdo muaj dhe ruhen në bibliotekë për kohëzgjatjen e abonimit, PlayStation Plus Essential jep akses në bërjen e ndeshjeve në internet në lojërat me pagesë. Shërbimi kushton 9,99 dollarë në muaj ose 59,99 dollarë në vit.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Burimiengadget

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani