Root NationLojëraVlerësimet e lojës

Vlerësimet e lojës

Rishikimi i Qendrës Entropy - Vazhdimi i shumëpritur i Portalit

A ju pëlqejnë enigmat? Une nuk jam. Nuk më pëlqen fare. Siç e dini, ne rrallë na pëlqejnë gjërat që janë të këqija për ne. Por unë dua ...

Rishikimi i Warpips – Miniaturë dhe problematik

Pse fillova një rishikim të Warpips? Çfarë thotë kjo për mua? Nuk e di. Ka shumë lojëra, nuk mund të marrësh gjithçka, dhe këtu me radhë...

Rishikimi i Kampusit me Dy Pika - Simulatori më i mirë ekonomik këtë vit

Two Point Studios është një zhvillues i respektuar, pavarësisht se studioja është themeluar vetëm në vitin 2016. Në fakt, rrënjët e saj shkojnë në vitin 1987, kur në...

Rishikimi i Splatoon 3 - Ende gjuajtësi më i mirë në internet ndonjëherë

Seito Inoue dhe Shintaro Sato nuk janë për t'u pasur zili: dy drejtorët krijues u përballën me detyrën e vështirë për të marrë reperin e rrjetit arcade dhe për ta bërë atë edhe më të mirë.

Rishikimi i Destroy All Humans! 2 Reprobed - Loja më e mirë e kriptove?

Edhe në vitin 2022, shumë refuzojnë të kuptojnë se çfarë janë "remaster" dhe "remake". Duket se gjithçka është e thjeshtë, por për disa arsye pas publikimit të Destroy All Humans! 2...

Rishikimi i Kirby's Dream Buffet - Kopjet e Nintendo, Fansat duartrokasin

Shfaqja e një loje "unike" apo edhe disi origjinale është një ngjarje jashtëzakonisht e rrallë dhe shpesh e diskutueshme. Çfarë e bën një lojë origjinale? Ideja? Zbatimi? Është e vështirë të thuhet. Por çfarë...

Rishikimi Xenoblade Kronikat 3 - Barriera gjuhësore

Sa herë që është koha për të folur për një Xeno të riblade, Nuk di ku të filloj sepse asnjë lojë në seri nuk ka pasur një ndikim të caktuar tek unë...

Live A Live Review - Një kapsulë kohore me një thesar të vërtetë

RPG-të japoneze kanë mbajtur gjithmonë vendin e tyre të veçantë në botën e videolojërave, dhe mes botuesve dhe zhvilluesve, pak mund të mburren me një bibliotekë kaq të spikatur sa Square...

Matchpoint: Rishikimi i Kampionatit të Tenisit - Tenis i freskët

Nuk e di pse tifozët e tenisit janë kaq të pafat. Sigurisht, një nga sportet më të ndritura dhe më të njohura në botë mbetet pa një përshtatje cilësore të videolojërave...

Fire Emblem Warriors: Three Hopes Rishikimi - Dhuratë për fansat

Disa gjëra në botën e videolojërave janë të vështira për t'u kuptuar, por nëse funksionojnë, askush nuk ankohet. Një nga fenomenet e tilla të çuditshme janë spin-off-et nga...

SpellForce III Përforcohet në Xbox Series X - Një port i denjë?

Sa herë që fillojmë të flasim për një lojë jo shumë të re, mund të jeni të sigurt se një edicion i ri është lëshuar ose konsolat kanë marrë…

Mario Strikers: Battle League Football Rishikimi - "Battle League Football" si një kundërhelm për futsimet rutinë

Pse njerëzit blejnë Nintendo Switch? Kjo pyetje më është bërë më shumë se një herë, duke u ankuar për hekurin e dobët, pastaj për çmimet, pastaj në përgjithësi për diçka të veçantë ...

Shëmbëlltyra e Stanley: Rishikimi Ultra Deluxe - Më shumë përmbajtje, më shumë platforma, më shumë surpriza

Ju ndoshta keni dëgjuar për Shëmbëlltyrën Stanley. Në vitin 2013, si shtypi ashtu edhe lojtarët e quajtën me entuziazëm këtë krijim Galactic Cafe, i cili fillimisht ekzistonte...

Rishikimi i Gran Turismo 7 – Simulatori më i mirë i garave?

Dihet se situata në tregun e simulatorëve të garave ka ndryshuar shumë në 20 vjet. Njëherë e një kohë, Gran Turismo ishte lideri i padiskutueshëm, loja që ishte në…

Rishikimi i Nintendo Switch për Assassin's Creed The Ezio Collection - Një pajisje dore e ngadaltë që ia vlen të shikoni

Seriali Assassin's Creed ka qenë me ne për kaq shumë kohë sa është e vështirë të kujtohet se ku filloi gjithçka. Pjesët moderne të serialit janë epikë monumentale me...

Rishikimi i Horizon Forbidden West - Një botë e hapur si asnjë tjetër

Një vazhdim nuk është gjithmonë një temë e lehtë për mua. Shumicën e herëve preferoj diçka të re, sesa të vjetrën e njohur, sepse pavarësisht sa përmirësime ka loja...

Rishikimi i Taktikave të Reverie Knights - E frikshme, por jo pa potencial

“Nuk ka shumë strategji me turn-based” – thonë ata... adhurues të strategjive me turn-based, ndoshta. Dhe tani ata ishin përsëri të kënaqur me publikimin e Reverie Knights Tactics - pothuajse pa u vënë re...

OlliOlli World Review - Një evolucion fantazmagorik i serisë ikonike të skateboarding

Ka kohë që ekziston një lidhje magjike midis skateboarding dhe videolojërave: edhe nëse sporti i vërtetë ka humbur pak nga popullariteti, përshtatjet e tij virtuale vazhdojnë të shfaqen. Ashtu si golfi,...

Dying Light 2: Stay Human Review - Combat Parkour

Duket se me çdo vit të ri është gjithnjë e më e vështirë të rishikosh lojërat. Jo, mos mendoni se po ankohem - lojërat janë lojëra, dhe ndërsa...

Pokémon Legends: Arceus Review - Outstanding Common

Të shkruash për lojërat Pokemon është shumë e vështirë. Pse? Fakti është se jemi mësuar t'i krahasojmë të gjitha lojërat me njëra-tjetrën, por sapo nis biseda...