Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Aksesorë celularëKarikues me valë COOMOOY 3-në-1: Rishikim i karikimit me valë me MagSafe

Karikues me valë COOMOOY 3-në-1: Rishikim i karikimit me valë me MagSafe

-

Në rishikimin e sotëm, do të flasim për pajisjen e re nga COOMOOY. Ky është një karikues kompakt 3-në-1 që do të jetë i dobishëm për pronarët e iPhone, Apple Orë, si dhe disa kufje me valë. Karakteristika e tij është mbështetja e teknologjisë magnetike MagSafe, e cila u shfaq relativisht kohët e fundit - duke filluar me iPhone 13. Pajisja mund të porositet në faqen zyrtare të markës, çmimi me zbritje tani është 44,50 dollarë.

Karikues pa tela magnetik 3-në-1 COOMOOY

Karakteristikat teknike të karikuesit magnetik me valë COOMOOY 3-në-1

  • Përputhshmëria: pajisje me mbështetje për standardin Qi (deri në 15 W)
  • Lidhës: Type-C
  • Numri i pajisjeve të karikimit të njëkohshëm: 3
  • Hyrja: 9V/2A, 12V/1,5A
  • Fuqia e orës: 2 W (maksimumi)
  • Dalja për kufje ose pajisje të tjera: 3 W (maksimumi)
  • Fuqia e telefonit: 5 / 7,5 / 10 / 15 W
  • Përmasat: 127×117×71 mm

Комплект

Kutia përmban një stacion karikimi, një kabllo të tipit C 1 metër të gjatë dhe një manual udhëzimi. Ka gjithçka që ju nevojitet, përveç njësisë së karikimit. Pajisjet e tilla zakonisht nuk furnizohen me ZP me valë, mund të përdorni, për shembull, atë që ishte përfshirë me smartphone (dhe nëse nuk ishte, atëherë padyshim që keni blerë tashmë një).

Ju lutemi vini re se fuqia e karikuesit duhet të jetë e përshtatshme. Nëse ngarkoni tre pajisje në të njëjtën kohë, kërkohet një minimum prej 30 W. Ngarkuesit prej 30-60 W ose më shumë janë përfshirë tani me telefonat inteligjentë, madje edhe ata të lirë, në dyqanet në internet ose në AliExpress, përshtatësit përkatës janë të lirë, kështu që nuk do të ketë probleme me kërkimin.

Pak X4 Pro

Gjatë provës, përdora një furnizim me energji Baseus 45 W. Vetë prodhuesi rekomandon çdo furnizim me energji QC 3.0.

Dizajn

Shumë nga të njohurit e mi dhe unë vetë, pasi e pamë këtë akuzë, thamë – “po bënim një satisfir, dhe doli akuza”! Dhe me të vërtetë, ka shoqata të caktuara. Nëse nuk e dini se çfarë është "Kënaqësi", Google-it ... ose më mirë akoma, nuk ka rëndësi. Të mos shpërqendrohemi, sot po flasim për diçka tjetër.

Duke hedhur poshtë shoqatat, karikuesi mund të quhet tërheqës në pamje dhe ergonomik. Avantazhi i tij kryesor është se është i vogël. Shpesh pajisjet 3-në-1 për iPhone dhe Apple Orët janë aq monstruoze sa zënë shumë hapësirë ​​në tavolinën e punës ose pengojnë komodinën. Por karikuesi me valë COOMOOY 3-në-1 përshtatet në dorën tuaj dhe nuk zë pothuajse asnjë hapësirë ​​në tavolinë. Në të njëjtën kohë, ai përshtat tre pajisje në të pa asnjë problem.

Trupi i ZP wireless është bërë prej plastike me prekje të butë që është e këndshme në prekje. Ndryshe nga materialet e tjera të ngjashme, nuk mbledh gjurmë gishtash dhe pluhuri pothuajse nuk ngjitet në të (kam një model në një kuti të zezë, mbi të cilën pluhuri do të dukej menjëherë).

Pajisja qëndron mirë në tre "këmbë" që nuk rrëshqasin - një gjysmërrethore e madhe dhe dy më të vogla. Në fillim, në dy këmbët e vogla u ngjitën filma mbrojtës. Në vend të tij, karikuesi me valë COOMOOY 3-në-1 qëndron si një dorezë, nuk mund të lëvizet aksidentalisht, pavarësisht nga trupi i lehtë.

Në pjesën e përparme të pajisjes ndodhet "krenaria" kryesore - platforma MagSafe, e prirur në një kënd prej 60 gradë. Tjetra është një zonë e vogël karikimi Apple Shikoni. Nën të, në pjesën e poshtme, ka një vend ku mund të vendosni kufje apo edhe një smartphone tjetër.

Karikuesi me valë COOMOOY 3-në-1 ka një tregues të energjisë, ndodhet në fund të gjysmërrethit të lakuar dhe ndizet kur ngarkohet. Shkëlqen me një dritë të butë blu që nuk ndërhyn gjatë natës, edhe nëse karikuesi është afër shtratit (si i imi).

Karikues pa tela magnetik 3-në-1 COOMOOY

Në anën e pasme të pajisjes ka një lidhës USB-C për t'u lidhur me rrjetin.

Karikues pa tela magnetik 3-në-1 COOMOOY

Modeli është i disponueshëm në kuti klasike të bardha dhe të zeza, ka shumë për të zgjedhur për t'iu përshtatur interierit tuaj.

Karikues pa tela magnetik 3-në-1 COOMOOY

Lexoni gjithashtu: Cilin stacion karikimi portativ të zgjidhni: një përmbledhje e prodhuesve më të mirë

Përputhshmëria, funksionaliteti

Stacioni funksionon sipas standardit përgjithësisht të pranuar të karikimit me valë Qi. Ai mbështetet nga modelet më të mira Samsung, iPhone, Pixel, Huawei, Xiaomi e kështu me radhë. Por ndonjëherë edhe vajzat e moshës së mesme marrin karikim me valë, për shembull, Motorola Edge 30 Neo. Sidoqoftë, ne ende kemi një model për iPhone, kështu që ekziston një nuancë, e cila do të diskutohet pak më poshtë.

Pajisja kryesore me mbështetje MagSafe siguron një shpejtësi të lartë (për teknologjinë me valë) prej 15 W. Duhen rreth 14 orë për të karikuar plotësisht iPhone 1,5 Pro Max. Po, nuk është i shpejtë, por karikimi me valë sipas definicionit nuk ka të bëjë me super-shpejtësi, ka të bëjë me komoditetin. Mund ta lini telefonin në të gjatë natës (dhe funksionin e ri Gjithmonë aktiv iPhone 14 Pro do të jetë i dobishëm këtu - pajisja do të veprojë si orë) ose vetëm gjatë ditës gjatë punës - dhe telefoni inteligjent do të jetë gjithmonë i karikuar. Në fakt, iPhone dhe karikimi vërtet i shpejtë janë koncepte të papajtueshme, madje edhe modelet më të reja karikohen me një shpejtësi maksimale prej 27 W.

Karikimi pa tel i iPhone

Vlen të përmendet këtu se për të përdorur karikimin magnetik MagSafe, iPhone 13 ose 14 juaj duhet të jetë ose pa kasë ose në një kasë të veçantë me një magnet MagSafe të integruar. Dhe ky NUK është një gabim i një ZP të veçantë, por një standard. Apple prodhon kuti me MagSafe për përdorim me aksesorët e karikimit.

kuti magsafe

Sqarim: iPhone juaj do të jetë për të karikuar në rast nëse e vendosni në bllokun e karikimit, sepse për induksion magnetik pengesat 5 mm nuk janë problem. Por për një magnet që magnetizon, tashmë ka një problem.

Nga rruga, COOMOOY shet dhe aksesorë të tjerë për pajisjet "mollë", në veçanti, kuti me mbështetje MagSafe.

COOMOOY

Për ta përmbledhur: nëse dëshironi që iPhone të qëndrojë në karikues ashtu siç është derdhur, përdorni 1) pa kasë; 2) në një rast të veçantë; ose 3) siç bëra, duke mos dashur të ndryshoj kopertinën time të preferuar, porosisni magnet të lirë, e cila mund të ngjitet në anën e pasme të kutisë. Dhe kjo është e gjitha - pajisja do të ngjitet në mënyrë të përsosur dhe nuk do të bjerë, edhe nëse e ktheni karikuesin me kokë poshtë dhe e tundni atë. Unë përdor magnet nga ESR.

Modelet kryesore të kufjeve pa tel (më saktë, rastet e tyre) ngarkohen gjithashtu sipas standardit Qi (2 AirPods і pro, Huawei Buds Falas 4, Galaxy Buds dhe të tjera). Për shembull, unë kam FreeBuds 4 të mrekullueshëm (rishikimi ynë).

Epo, platforma për Apple Ora mund të përdoret për të karikuar çdo gjeneratë Apple Shikojnë. Ora është e magnetizuar dhe mbahet mirë.

apple karikues i orës

Ora të tjera inteligjente nuk do të mund të karikohen, edhe nëse ato ngarkohen gjithashtu me valë (si Huawei Shikoni GT 3 abo Galaxy Watch4, për shembull), sepse çdo prodhues modifikon protokollin Qi për orët. Për shembull, kur e vendos orën poshtë Huawei Shikoni GT 3 SE në platformën për Apple Shiko - tregoi se ka filluar karikimi. Por nuk fitoi një përqindje të vetme - thjesht u shkarkua me kalimin e kohës. Por mund ta vendosni orën në platformën e poshtme të kufjeve - ajo ka një fuqi më të lartë dhe, me sa duket, kjo është ajo që i duhej orës Huaweib — karikohet pa probleme. Sidoqoftë, nuk ka asnjë opsion magnetizimi, kështu që është i papërshtatshëm për t'u përdorur. Por ti mundesh!

karikues pa tel 3 në 1

Nga rruga, platforma e poshtme, e cila është e destinuar për kufje, mund të përdoret gjithashtu për karikimin e telefonave inteligjentë. Por mbani në mend: ofron një maksimum prej 3 W, domethënë, karikimi do të jetë jashtëzakonisht i ngadaltë - rreth 5% karikim në 30 minuta.

Dhe, nëse kemi folur tashmë për mënyra jo të parëndësishme të përdorimit të pajisjes, mund të vendosni jo vetëm iPhone, por edhe çdo telefon tjetër që mbështet karikimin me valë. Por nuk do të qëndrojë, duke pasur parasysh këndin e prirjes, natyrisht, përveç nëse përdorni një ngjitës magnetik në kasë - duhet të funksionojë, por unë nuk e kam provuar.

pixel magsafe

Për sigurinë, karikuesi me valë COOMOOY 3-në-1 është në gjendje të bllokojë funksionimin nëse objekte të huaja metalike - për shembull, çelësa ose monedha - bien mbi të. Sigurohet gjithashtu mbrojtje kundër mbinxehjes.

Ngarkues magnetik COOMOOY

Lexoni gjithashtu:

Përshtypjet dhe përfundimet

Para së gjithash, do të them që karikimi i iPhone me MagSafe është super i lezetshëm! Para kësaj, kam përdorur një karikues të rregullt pa tel dhe shpesh rezultonte që telefoni inteligjent ishte shkarkuar në mëngjes sepse e vendosa gabimisht, ose e vendosa me sukses, dhe më pas e preka aksidentalisht dhe nuk e vura re. Me një kontakt të fortë magnetik, nuk do të ketë surpriza dhe të jeni të sigurt që telefoni juaj do të jetë 100% i karikuar në mëngjes!

Gjatë karikimit, vetë stacioni nuk nxehet, ora/telefoni/kufjet mund të nxehen, por jo në mënyrë të konsiderueshme, në procesin e "ringarkimit" të baterisë, kjo është absolutisht normale.

Karikuesi me valë COOMOOY 3-në-1 ka një pamje të bukur, megjithëse jo të parëndësishme, zë shumë pak hapësirë ​​në tavolinë dhe në të njëjtën kohë mban tre pajisje në të që mbahen në mënyrë të sigurt dhe karikohen me shpejtësinë maksimale të mundshme . Nëse keni një iPhone dhe Apple Shikoni, kjo është vegël e përsosur për ju (megjithatë, telefonat e tjerë me mbështetje për teknologjinë Qi mund të karikohen, por me nuanca). Dhe nëse përdorni AirPods ose kufje të tjera me mundësinë e karikimit pa tel të kasës, atëherë do të ketë edhe më pak probleme dhe tela të panevojshëm dhe akoma më shumë komoditet.

Pajisja nuk ka disavantazhe, nëse i përmbaheni - një lidhës USB (mundësisht tip-C, duke pasur parasysh trupin kompakt) nuk do të ishte problem për përdorimin e stacionit si "jastëk" për karikimin me tela. Por edhe pa këtë, gjithçka është në të njëjtin nivel. Ne rekomandojme!

Ku mund të blini ngarkues magnetik me valë COOMOOY 3-në-1

Lexoni gjithashtu:

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

RISHIKON VLERËSIMET

Dizajn
9
Mbledhja
10
Funksionaliteti
10
Shpejtësia e karikimit
10
Shkathtësi
10
Cuna
8
Karikuesi me valë COOMOOY 3-në-1 duket i bukur, zë pak hapësirë ​​në tavolinë, strehon tre pajisje që karikojnë me shpejtësi maksimale. Nëse jeni pronar i iPhone dhe Apple Ora, si dhe kufjet me karikim me valë, kjo është pajisja perfekte për ju. Më vete, unë lavdëroj MagSafe - mund të jeni 100% i sigurt që telefoni do të ngarkohet dhe nuk do të humbasë kontaktin nëse e prekni aksidentalisht.
Olga Akukina
Olga Akukina
Gazetare dhe redaktor IT me mbi 15 vite përvojë. Unë jam veçanërisht i interesuar për temën e telefonave inteligjentë dhe pajisjeve të tjera, testoj të gjitha risitë më të fundit, më pëlqen të provoj gjëra të reja dhe të ndaj përvojën time.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani

Karikuesi me valë COOMOOY 3-në-1 duket i bukur, zë pak hapësirë ​​në tavolinë, strehon tre pajisje që karikojnë me shpejtësi maksimale. Nëse jeni pronar i iPhone dhe Apple Ora, si dhe kufjet me karikim me valë, kjo është pajisja perfekte për ju. Më vete, unë lavdëroj MagSafe - mund të jeni 100% i sigurt që telefoni do të ngarkohet dhe nuk do të humbasë kontaktin nëse e prekni aksidentalisht.Karikues me valë COOMOOY 3-në-1: Rishikim i karikimit me valë me MagSafe