Aksesorë celularëSi të rregulloni Zhiyun Smooth Combo 5? 5 idetë e mia për softuerin

Si të rregulloni Zhiyun Smooth Combo 5? 5 idetë e mia për softuerin

-

Duke mos gjetur një vend për rastin Kombinim Zhiyun Smooth 5, një stabilizues celular me pajisje të pabesueshme dhe, mirë, softuer jo të jashtëzakonshëm, vendosa të ofroj opsionet e mia.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Gjërat që, nga këndvështrimi i softuerit, mund të bëjnë vërtet ndryshim dhe ta bëjnë Zhiyun pothuajse mbretin e fotografisë celulare në përgjithësi. Për më tepër, të gjitha sugjerimet e mia mund të zbatohen tashmë në këtë model, me përditësime të thjeshta të programit. Shkojme.

Video për përmirësimin e kombinimit të Zhiyun Smooth 5

Nuk ka StaCam dhe ZY Cami

Programi duhet të jetë i vetmi që ju lejon të përdorni TË GJITHA veçoritë, si efekti vertigo, me cilësimet profesionale të videos, duke përfshirë ndryshimin e loots.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Dhe kur them "të gjitha patate të skuqura menjëherë", nënkuptoj efektin e paracaktimit të zbukurimit, marramendjes dhe lëvizjes së stabilizuesit, pavarësisht nga modaliteti i xhirimit pro.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Sepse ju kujtoj, nëse nuk mund t'i përdorni çipat e stabilizatorit për 300 dollarë në të njëjtën kohë me njëri-tjetrin, atëherë nuk do t'i përdorni fare këto çipa, domethënë janë para të humbura.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Ose, si opsion, bëni dy programe - një ekskluzivisht social, një ekskluzivisht dhomë, dhe!

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i stabilizatorit të telefonit inteligjent Zhiyun Smooth 5 Combo

Për instalimin social, pas hyrjes, jepni një javë premium falas. Ende kushton një qindarkë, dhe ju mund të jepni menjëherë shijen e patate të skuqura premium.

Paracaktimet e cilësisë së videos

Një kërkesë e vogël, por e rëndësishme. Sa mirë punoni me pamjet në redaktues varet nga shpejtësia e biteve. Prandaj, paracaktimi i cilësisë më të lartë është të paktën 80 Mb/s. Oferta ime është 200 Mb/s për abonentët ZY Premium, dhe 80 Mb/s, 50 Mb/s dhe 25 Mb/s pa pagesë. Më pak se 25 - megjithatë, cilësia e filmimit do të jetë e keqe, mos e humbni kohën tuaj për të.

Lexoni gjithashtu: Rishikimi i kamerës Blackmagic Pocket Cinema 4K: Jo vetëm një aparat fotografik!

Dhe po, telefonat inteligjentë eksportojnë 200 megabit. Edhe disa me buxhet të mesëm.

Aftësia për të ricaktuar funksionet e butonit

Më saktësisht, për të transferuar funksione shtesë në timonin anësor, i cili aktualisht përdoret vetëm për, dhe nuk po e ekzagjeroj, NO ZOOM, i cili, ju kujtoj, është dixhital dhe e bën gjuajtjen tuaj MË MË KAQ.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Një stabilizues për 300 dollarë, kontrolli i zmadhimit dixhital është përgjithësisht funksioni i fundit që nevojitet. Për çfarë mund të ndani një rrotë? Për kontroll tepër të saktë të boshtit. Nuk është se leva është e vështirë për t'u përdorur, por rrota është luksoze në përmasa dhe precize.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Ose fokusohu. Njerëzit e kamerës filmike paguajnë MË SHUMË se 300 dollarë për një sistem të tillë kontrolli të rrotave dhe zmadhimit. SmallRig, Tilta, i njëjti DJI, ata kanë sisteme të kontrollit të fokusit të jashtëm me një rrotë të këtij formati. 

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Thjesht bëni një çelës funksioni në program. Dhe nëse e keni bërë tashmë, atëherë...

Jepni një zgjedhje të ndjeshmërisë sa më shpesh të jetë e mundur

Dhe në boshllëqe të paktën tre herë më të gjera se sa mendoni. Kështu që e njëjta rrjedhë mund, të themi, të rrotullojë stabilizuesin me një shpejtësi prej 2 deri në 90 gradë në sekondë.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Sa më i saktë, aq më mirë. Dhe - çelësi i kurbës së shpejtësisë për fillimin dhe fundin do të jetë shumë i dobishëm.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Kombinimet e butonave

Kjo nuk është aq kritike sa gjithçka e përshkruar më sipër, por me këto aftësi, ju mund të tërhiqni natyrshëm disa pronarë kamerash tek ju, sepse komoditeti i kontrollit të telefonit inteligjent do të jetë më i lartë se cilësia e imazhit të kamerës.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Lejoni të ndryshoni cilësimet ose efektin e rrotullimit dhe të paktën të rrotullimit të rrotave, në rastin e shtypjes së butonit të rrotës ose këmbëzës. Fokusimi, marrja e fokusit, rrotullimi përgjatë njërit prej akseve mund të varen në timon, madje edhe në të majtë, madje edhe në qendër.

Kombinim Zhiyun Smooth 5

Rrotat mund të rrotullohen në mënyrë të pavarur nga njëra-tjetra, butonat mund të shtypen në lëvizje dhe do të keni akses të shpejtë në veçori që nuk ndërhyjnë në cilësinë e fotografisë, por që janë ose të pamundura edhe në kamerat filmike, ose kërkojnë një komplet i shtrenjtë.

Përmbledhje e përmirësimeve në kombinimin Zhiyun Smooth 5

Dhe në fakt kjo është e gjitha. Unë e di që sugjerimet e mia mund të zbatohen sepse unë po propozoj diçka që tashmë ekziston, thjesht funksionon ndryshe. Kështu që unë me të vërtetë do të doja të shihja Zhiyun Smooth Combo 5 si një mjet dhe softuer tepër profesional gjithashtu. Sepse hardueri është, e përsëris, një gjë e pabesueshme.

Ku te blej

Lexoni gjithashtu:

Abonohuni në faqet tona në TwitterFacebook.

Nëse dëshironi të ndihmoni Ukrainën të luftojë pushtuesit rusë, mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Denis Zaychenko
Denis Zaychenko
Unë shkruaj shumë, ndonjëherë për biznes. Unë jam i interesuar për lojëra kompjuterike dhe ndonjëherë në celular, si dhe për ndërtime PC. Pothuajse një estet, më pëlqen të lavdëroj më shumë sesa të kritikoj.

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Popullore tani