Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme IT5 produkte Transcend morën Çmimin e Përsosmërisë së Tajvanit 2023

5 produkte Transcend morën Çmimin e Përsosmërisë së Tajvanit 2023

-

Transcend mori Çmimin e 31-të të Përsosmërisë së Tajvanit për pesë produkte. Ky çmim prestigjioz organizohet nga Ministria e Ekonomisë dhe TAITRA (Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë së Jashtme të Tajvanit) posaçërisht për produktet inovative të prodhuara në Tajvan.

kapërcej

Transcend është nderuar me këtë çmim për 18 vjet.

Disk portativ në gjendje të ngurtë ESD380C

Disk portativ Transcend ESD380C ka një ndërfaqe USB 3.2 Gen 2×2 e aftë për të ofruar shpejtësi leximi/shkrimi deri në 2000 MB/s. Trupi i fortë i pajisjes është i vendosur në një këllëf silikoni të gjelbër që ofron mbrojtje që plotëson standardet ushtarake të SHBA-së për testin e lëshimit. Vetë kutia është bërë nga një aliazh i fortë alumini, i cili lejon shpërndarje më të mirë të nxehtësisë - kjo lejon që ESD380C të mos mbinxehet gjatë punës së shpejtë.

Tabela e zgjerimit të kujtesës JetDrive Lite 330 për Mac

Kapërceni kartën e zgjerimit të kujtesës JetDrive Lite 330 projektuar për modelet e reja MacBook Pro 2021. Ofron një shpejtësi të transferimit të të dhënave deri në 95 MB/s dhe është projektuar për integrim të plotë me laptopë Apple – JetDrive Lite 330 është futur plotësisht në folenë e kartës së kujtesës pa dalë.

JetDrive Lite 330

Në të njëjtën kohë, përdoruesit marrin një kapacitet shtesë deri në 1 TB.

Regjistrues video DrivePro 20 për motoçikleta

DrivePro 20 me sensorin e imazhit STARVIS ofron regjistrim Full HD 1080P me 60 korniza për sekondë, duke siguruar cilësinë më të lartë edhe për imazhet e shkrepura në dritë të ulët. Trupi i tij prej alumini ka një klasë mbrojtjeje IP68 dhe nuk ka frikë nga pluhuri apo lagështia. DVR ofron gjithashtu lidhje Wi-Fi për transmetim të drejtpërdrejtë ose shkarkim të shpejtë të videove të regjistruara në pajisjet celulare.

Klasa industriale SSD SSD452P

Makinë 2,5 inç në gjendje të ngurtë Kapërceni SSD452P, i pajisur me memorie flash 3D NAND dhe memorie cache DRAM, është në gjendje të sigurojë shpejtësi konkurruese të rastësishme leximi/shkrimi me një burim celular prej 3000 ciklesh P/E.

TRASCEND-TS2TSSD452P

Ky SSD krenohet me Mbrojtjen nga Humbja e Energjisë (PLP) për të parandaluar korrupsionin e të dhënave, gjë që është e rëndësishme kur përdoret në mjedise industriale kërkuese.

Shërbimi i Qendrës së Kontrollit

Qendra e Kontrollit është një zgjidhje SaaS (Softuer si Shërbim) i zhvilluar nga Transcend që mund të vendoset në cloud ose në një rrjet privat. Ky mjet u mundëson përdoruesve të kryejnë shërbimin dhe përmirësimin e shpejtë të një numri të madh SSD në të njëjtën kohë, duke reduktuar kohën e ndërprerjes së sistemit dhe duke ulur kostot e mirëmbajtjes.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Burimikapërcej

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani