Root Nationlajmlajme ITAcer njoftoi biçikletën elektrike ebii

Acer njoftoi biçikletën elektrike ebii

-

Acer po bën një ndryshim të madh në ofertën e produkteve të saj duke njoftuar sot e-bike ebii. Kompania tajvaneze, e njohur zakonisht për PC-të, laptopët dhe aksesorët e saj, po e pozicionon ebii-në si një biçikletë të krijuar për qytetin, me veçori të inteligjencës artificiale që përdoren për të mësuar preferencat personale të kalorësve dhe për të ndërruar marshin bazuar në kushtet e rrugës. Ebii peshon rreth 16 kg, duke e bërë atë më të lehtë se shumica e biçikletave elektronike. Acer pretendon se ka një shpejtësi maksimale prej 32 km/h dhe mund të udhëtojë 112 kilometra me një karikim të vetëm.

AcerBiçikleta karikohet për rreth 2,5 orë. Këtu Acer kthehet në rrënjët e tij, pasi moduli i karikimit mund të përdoret gjithashtu si për laptop ashtu edhe për telefon. Çiklistët duhet të shkarkojnë aplikacionin ebiiGO për informacion mbi jetëgjatësinë e baterisë, rrugët e rekomanduara, kontrollet e shpejtësisë dhe për të kyçur dhe zhbllokuar biçikletën. Megjithatë, ebii gjithashtu bllokon automatikisht biçikletën kur telefoni i lidhur largohet nga diapazoni i aplikacionit. Përveç kësaj, ka një sistem alarmi.

https://youtu.be/LVGcvDXst60

Karakteristikat shtesë të ebii përfshijnë sensorë të zbulimit të përplasjeve, dritat në çdo drejtim dhe goma pa ajër për të shmangur gomat e rrahura. Kompania nuk ka njoftuar ende se sa do të kushtojë ebii ose kur do të dalë në treg.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
pavlo
pavlo
2 muaj më parë

Acer di të zgjedhë emrat)

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani