Root Nationlajmlajme ITAMD prezanton çipin e ri A620 për procesorët e serisë Ryzen 7000

AMD prezanton çipin e ri A620 për procesorët e serisë Ryzen 7000

-

Kompania AMD prezanton çipsetin e ri A620, i cili ju lejon të shfrytëzoni sa më shumë fuqinë e procesorëve të serisë Ryzen 7000 me mbështetje për funksionet dhe performancën e platformës AM5.

Çipi i ri A620 mbështet një platformë të besueshme të optimizuar me gjerësi bande të lartë dhe një numër të madh opsionesh lidhjeje. Në veçanti, ai mbështet memorien DDR5, aftësinë për të mbingarkuar kujtesën me një klik, si dhe mbështetjen për deri në 32 linja PCIe 4.0 për të përmbushur nevojat e përdoruesve në shtëpi dhe në zyra.

AMD prezanton çipin e ri A620 për procesorët e serisë Ryzen 7000

AMD A620 është një çip i nivelit fillestar për pllakat amë buxhetore dhe do të plotësojë seritë B650 dhe X670 për të ulur koston e përdoruesve për të kaluar në platformën AM5. Seria A620 nuk do të mbështesë pajisjet PCIe 5.0.

ASRock

Motherboards bazuar në chipset AMD A620 nuk do të mbështesin mbiclocking CPU, por do të mbështesin overclocking memorie. Pllakat amë do të kenë gjithashtu mbështetje të plotë të profilit AMD EXPO. Integrimi i harduerit PCIe Gen 5.0 është një investim i shtrenjtë, por shumica e lojtarëve të nivelit fillestar me një buxhet të kufizuar nuk kanë nevojë për teknologji premium dhe mund të përdorin me lehtësi harduerin 4.0 që është ende i fuqishëm. Më parë, në rrjedhjet u shfaqën informacione se seria e re A620 nuk është do të ketë i porteve USB 3.2 Gen 2x2 dhe numri i porteve USB 3.2 Gen 2 do të kufizohet në dy krahasuar me 6 në serinë B650.

Çipa të rinj A620 nga kompania AMD do të jetë në dispozicion nga 31 marsi, çmimi i artikujve të rinj do të fillojë nga 85 dollarë.

Lexoni gjithashtu:

BurimiAMD

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani