Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITAnalistët e Google pretendojnë se 60% e përmbajtjes në internet është e dyfishuar

Analistët e Google pretendojnë se 60% e përmbajtjes në internet është e dyfishuar

-

Interneti është falas për të gjithë dhe gjithçka është e mundur në internet. Dhe ka shumë përmbajtje të rreme në internet gjithashtu. Pavarësisht nëse po flasim për përmbajtje apo njerëz, ka shumë dublikatë në internet. Pyetja është se sa e madhe është pjesa e tyre. Si motori më i madh dhe më i popullarizuar i kërkimit, Google ka dhënë përgjigjen e tij.

Ngjarja e Google Search Central Live u zhvillua në Singapor. Analisti i Google Webmaster Trends Gary Illis deklaroi se 60% e përmbajtjes në ueb është përmbajtje e kopjuar. Sipas Google, "përmbajtja e kopjuar zakonisht i referohet blloqeve kuptimplote të përmbajtjes, brenda ose midis domeneve, që ose përputhen saktësisht ose janë qartësisht të ngjashme me përmbajtjet e tjera." Kështu, për qëllime të optimizimit të motorëve të kërkimit (SEO), një faqe interneti duhet të shmangë përdorimin e një përmbajtjeje të tillë. Në vend të kësaj, ata mund të ofrojnë përmbajtjen e tyre unike.

Google

Duke pasur parasysh këtë, Google ka konfirmuar se është duke punuar në një mjet që do t'i lejojë përdoruesit e Android të "arkivojnë" disa aplikacione. Kjo do t'i ndihmojë përdoruesit të lirojnë pak hapësirë ​​në pajisjen e tyre. Sipas Google, deri në 60% të memories së pajisjes mund të aksesohet thjesht duke përdorur arkivin e aplikacionit. Kur përdoruesit arkivojnë një aplikacion, të gjitha të dhënat e tyre në aplikacion qëndrojnë aty. Kjo veçori gjithashtu nuk do ta fshijë aplikacionin celular. Megjithatë, do të heqë disa pjesë të aplikacionit për të reduktuar burimet që konsumon.

Dyqani i Play mori së fundmi një përditësim të ri të Google v33.4. Në këtë përditësim, u shfaq veçoria "aplikacionet e arkivit". Kur arkivoni programin, ikona e tij nuk do të zhduket nga desktopi. Megjithatë, një tregues se është i arkivuar do të shfaqet në ikonën.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani