Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITFlamurtar ASUS ROG Phone 6 do të marrë karikim të shpejtë 65 W

Flamurtar ASUS ROG Phone 6 do të marrë karikim të shpejtë 65 W

-

Flamurtar ASUS ROG Phone 6 premton të jetë një nga të parët që do të ofrojë çipin e ri Snapdragon 8+ Gen 1. Çipi përmban një bërthamë Kryo Prime me frekuencë deri në 3,2 GHz, tre bërthama Kryo Performance deri në 2,8 GHz dhe katër bërthama Kryo Efficiency me një frekuencë deri në 2,0 GHz. Produkti përfshin një përshpejtues produktiv grafik Adreno dhe një modem Snapdragon X65 5G.

Dhe megjithëse shpallja e tij do të bëhet pas një jave e gjysmë, dizajni u mbajt sekret me sukses. Ajo u zbulua nga një informator në TENAA, në postimin e të cilit pajisja u shfaq live. Imazhet tregojnë ROG Phone 6 në të bardhë, i cili është shumë i ngjashëm me prototipin e Qualcomm ASUS. Gjithashtu e dukshme në kapak është diçka që duket si një ekran i ngushtë i jashtëm.

Asus Telefoni ROG 6

Smartphone i atribuohet një ekran OLED 6,78 inç nga Samsung me rezolucion Full HD+ dhe një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz, sepse ky është një model lojrash.

ASUS ROG Phone 6 do të marrë një bateri të madhe 6000 mAh me mbështetje për karikim të shpejtë 65 vat. Kamera e pasme është e trefishtë me sensorin kryesor në 64 MP, pjesën e përparme në 12 MP. Skaneri i gjurmëve të gishtërinjve është i integruar në ekran. Si OS përdoret Android 12. Sasia e RAM-it LPDDR5 do të jetë 18 GB. Por është e mundur që versionet me 8, 12 dhe 16 GB RAM të dalin në shitje. Memoria flash premton 512 GB.

Asus Telefoni ROG 6

Risia do të peshojë 229 g, trashësia e saj do të jetë 1,039 cm dhe dimensionet e trupit: 172,83×77,25×10,39 mm. Data e pritur e premierës është 5 korriku. Familja supozohet se do të përfshijë tre versione - modifikimin bazë, si dhe modelet ROG Phone 6 Pro dhe ROG Phone 6 Ultimate.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani