Root Nationlajmlajme ITNjë seri telefonash inteligjentë ASUS ROG Phone 7 do të prezantohet në prill

Një seri telefonash inteligjentë ASUS ROG Phone 7 do të prezantohet në prill

-

Një linjë e telefonave inteligjentë të lojërave ASUS ROG Phone ka ekzistuar që nga viti 2018. Këto pajisje ofrojnë performancë të shkëlqyeshme, softuer të fuqishëm të përqendruar në lojëra dhe aktivizues ergonomikë. Tani marka tajvaneze ka konfirmuar se gjenerata e ardhshme e telefonave, ROG Phone 7, së shpejti do të dalë në treg.

ASUS raportuar në llogarinë zyrtare të Twitter, se telefonat inteligjentë ROG Phone 7 do të prezantohen në një event më 13 prill në orën 15:00 me kohën e Kievit. Fatkeqësisht, posteri me të cilin kompania ilustroi lajmin nuk jep më asnjë informacion.

ASUS Telefoni ROG 7

Përkundër faktit se nisja është shumë shpejt, prodhuesi nuk po nxiton të bëjë ndonjë deklaratë zyrtare në lidhje me karakteristikat teknike të pajisjeve të ardhshme dhe funksionet dhe aftësitë e tyre. Megjithatë, mund të parashikohet që telefoni i ri i lojrave do të funksionojë me procesorin më të fuqishëm Snapdragon 8 Gen 2 për momentin. Ekziston gjithashtu një mundësi, dhe mjaft e lartë, që prodhuesi të shtojë edhe një herë shkas në anën e smartfonëve, e cila do t'u japë përdoruesve opsione shtesë kontrolli në lojëra.

У ASUS ka një tendencë të caktuar për të ofruar më shumë se një model për secilin brezi, kështu që nuk do të jetë befasuese nëse kompania lëshon dy ose tre variante të ROG Phone 7 në konfigurime të ndryshme në të njëjtën ditë. Lidhur me këtë, ka rrjedhje - të brendshëm thanë se seria do të përbëhet nga tre pajisje: modeli bazë ASUS ROG Phone 7, ROG Phone 7 Ultimate dhe ROG Phone 7D.

ROG Phone 7D

Më lejoni t'ju kujtoj, së fundmi kemi shkruar se versioni ROG Phone 7D është tashmë i disponueshëm ndezur në faqen e krahasimit të Geekbench dhe tregoi rezultate mbresëlënëse. Sipas listës së shërbimit, telefoni inteligjent do të jetë i pajisur me Snapdragon 8 Gen 2 dhe do të ketë deri në 16 GB RAM. Në pjesën e përparme të softuerit, pajisja do të dërgohet me Android 13 jashtë kutisë. Sipas rezultateve të testit Geekbench, telefoni shënoi 2012 dhe 5697 pikë në testet me një bërthamë dhe me shumë bërthama, respektivisht.

Një raport nga The Tech Outlook raportoi më parë se ROG Phone 7 bazë do të ketë 16 GB RAM dhe 256 GB hapësirë ​​ruajtëse, ndërsa ROG Phone 7 Ultimate do të vijë me 512 GB hapësirë. Përveç kësaj, kishte zëra se të tre telefonat do të pajisen me një ekran AMOLED me një shpejtësi rifreskimi prej 165 Hz.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani