Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITGjetur një gabim që ju lejon të shikoni YouTube pa reklama - falas

Gjetur një gabim që ju lejon të shikoni YouTube pa reklama - falas

-

A e dini se çfarë është e mundur? shiko videon në YouTube pa reklamë dhe falas? Jo? Rezulton se mundesh dhe nuk ke nevojë të blesh asnjë "premium". Por për gjithçka në rregull.

Jam i sigurt se pothuajse të gjithë e kanë marrë këtë reklamë të bezdisshme YouTube. Unë thjesht do të shikoja një video interesante, dhe ja ku është - një reklamë. Unë dua të bërtas. Por rezulton se ju mund të hiqni reklamat me një pikë të vetme në URL. Po, nuk gaboheni, pikërisht një pikë!

shikojnë YouTube pa reklamë

Dështimet dhe shpimet ndodhin edhe në kompanitë më të mëdha dhe gjenden në YouTube bug është një shembull i shkëlqyer. Rezulton se një personazh në adresë mjafton që faqja të çmendet dhe të ndalojë shfaqjen e reklamave. Situata është mjaft e pazakontë dhe mendoj se duhet konsideruar si një gabim i përkohshëm që zhvilluesit do ta rregullojnë së shpejti.

Si të shikoni YouTube pa reklama pa pagesë?

Siç doli, gjithçka është e thjeshtë deri në banalitet. Aktiv Forumi Reddit një nga përdoruesit raportoi se ai gjeti një gabim interesant në shërbimin e transmetimit të videos YouTube. Ky gabim ju lejon të shikoni video pa reklama dhe pa paguar për një shërbim premium. Mjafton të shtoni... një pikë në adresën e videos - menjëherë pas com dhe para pushimit (/) dhe voila. Tani video nuk përmban reklama.

shikojnë YouTube pa reklamë

Në praktikë, kjo ndodh kështu. Ne marrim çdo video, për shembull, nga kanali ynë. Në shiritin e kërkimit, duket kështu:

https://www.youtube.com/watch?v=SKB_YacSJWY

Sidoqoftë, kur shtoni një personazh më shumë të padukshëm në adresë, platforma çmendet dhe nuk shfaq reklama as para dhe as brenda përmbajtjes:

https://www.youtube.com./watch?v=SKB_YacSJWY

Më pas mund të lundroni nëpër versionin në ueb si zakonisht YouTube – pika mbetet në URL dhe reklama nuk shfaqet askund! E vetmja pengesë e kësaj metode që kemi vënë re është se komentet në asnjë video nuk ngarkohen. Ndoshta për faktin se autorizimi në sit thjesht "hiqet".

BurimiReddit

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani