Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITFurnizimi i pajisjeve të palosshme u rrit me 571% në tremujorin e parë, Samsung po udhëheq

Furnizimi i pajisjeve të palosshme u rrit me 571% në tremujorin e parë, Samsung po udhëheq

-

Tregu i smartfonëve të palosshëm pa rritje të konsiderueshme në dërgesat për tremujorin e tretë radhazi, sipas një raporti të fundit nga Display Supply Chain Consultants (DSCC). Tremujori i parë i 2022 nuk theu rekordin e tremujorit të fundit të vitit të kaluar, por dërgesat arritën në 2,22 milionë telefona inteligjentë, që është 571% më shumë se tremujori i parë i 2021. Sipas DSCC, tremujori i parë i këtij viti ishte i treti tremujori më i mirë për telefonat inteligjentë të palosshëm.

Samsung Galaxy Z Rrokullisje3
Samsung Galaxy Z Rrokullisje3

Librat e palosshëm vazhdojnë të dominojnë - vetëm në Samsung Galaxy Z Rrokullisje3 përbën 51% të të gjitha pajisjeve të palosshme të shitura. Galaxy Z Fold3 ishte pajisja e dytë më e popullarizuar e palosshme në tremujorin e parë. Siç mund ta kuptoni tashmë, Samsung mbetet lider në treg me një diferencë të gjerë, ajo kontrollonte 74% të tregut në krahasim me Huawei.

Furnizimi i pajisjeve të palosshme u rrit me 571% në tremujorin e parë.

Megjithatë, pjesa e tregut Huawei në fakt po rritet dhe kompania përbënte 20% të pajisjeve të palosshme të dërguara në tre muajt e parë të këtij viti. Pothuajse i gjithë çmimi i takon Huawei Xhep P50. Përsëri, gocat e moluskut janë shumë të njohura.

Furnizimi i pajisjeve të palosshme u rrit me 571% në tremujorin e parë.

DSCC raporton se Samsung ka shpresa të mëdha për Galaxy Z Flip4 dhe Z Fold4 këtë vit. Kjo e fundit është interesante – analistët besojnë se ky është një sinjal për një çmim më të përballueshëm (d.m.th., më pak se 1800 dollarë me të cilin u lançua Z Fold 3).

Furnizimi i pajisjeve të palosshme u rrit me 571% në tremujorin e parë.

Për sa i përket tregut në tërësi, ai pritet të dyfishohet në 16 milionë dërgesa deri në fund të vitit. Pajisjet e shtrenjta të palosshme me një gjurmë relativisht të vogël nuk do të vuajnë nga mungesa e komponentëve aq shumë sa faktorët e formës konvencionale.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigsmarena

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani