Root Nationlajmlajme ITFunksioni i ri i sinkronizimit të Google Play e bën më të lehtë shkarkimin në Android

Funksioni i ri i sinkronizimit të Google Play e bën më të lehtë shkarkimin në Android

-

Duket se përdoruesit e Android do të kenë edhe më shumë komoditet si Google Luaj Store filloi testimi i sinkronizimit të aplikacioneve për telefonat inteligjentë. Ndërsa ky nuk është ende një rishikim i gjerë, ne tashmë po marrim një paraqitje të shkurtër të veçorisë falë përdoruesve që ndajnë komentet e tyre në mediat sociale. Me pak fjalë, nëse përdorni pajisje të shumta android, tani mund të sinkronizoni aplikacionet tuaja midis të gjitha pajisjeve të mbështetura Android, të cilat tani përfshijnë telefonat inteligjentë.

GoogleArtem Rusakovsky fillimisht e ndau lajmin përmes llogarisë së tij në Twitter. Tani, për shumicën e njerëzve kjo veçori nuk është shumë interesante, por ka avantazhet e saj. Për shembull, nëse përdorni një smartphone dhe shkarkoni një aplikacion të ri, sinkronizimi i përshtatshëm i tij me pajisjet e tjera Android që zotëroni kursen shumë kohë dhe siguron qëndrueshmëri kur bëhet fjalë për përdorimin. Siç mund ta imagjinoni, kjo funksionon gjithashtu nëse instaloni aplikacione në tabletin tuaj Android dhe i sinkronizoni ato me smartfonin tuaj.

GoogleTani, ata që merren me disa pajisje Android në punë ose në shtëpi çdo ditë do të vlerësojnë lehtësisht përfitimet e veçorisë së re të sinkronizimit, e cila ju lejon të shkarkoni lehtësisht aplikacione në pajisje të reja, duke minimizuar kohën për t'i konfiguruar ato. Ndoshta edhe më mirë, Play Store tani ka një seksion "Device Sync" që do t'i lejojë përdoruesit të sinkronizojnë lehtësisht pajisjet kur nevojitet. Përveç kësaj, kjo meny ofron gjithashtu menaxhim më të detajuar, si shtimi ose heqja e pajisjeve për t'u sinkronizuar.

E vetmja pengesë është se kjo veçori është aktualisht vetëm në testim, kështu që dritarja e lëshimit nuk është ende e disponueshme. Shpresojmë që kjo veçori të bëhet përgjithësisht e disponueshme, pasi sigurisht që mund të shtojë përfitime të mëdha, pavarësisht nëse jeni dikush me një koleksion të vogël pajisjesh Android ose një entuziast ose recensues me dhjetëra pajisje.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani