Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITGazer ofron të hyjë në metaverse nga ekrani i televizorit

Gazer ofron të hyjë në metaverse nga ekrani i televizorit

-

Prodhuesi britanik i elektronikës së gjeneratës së re gazer njofton zhvillimin e tij të ri, i cili ju lejon të futeni me lehtësi dhe shpejt në metaverse, shkarko popullore NFT në ekranin e televizorit, si dhe shijoni artin modern nga galeria juaj e artit. Ky është TV METASMART.

Madhësia e tregut global të metauniversit në vitin 2022 ishte pothuajse 50 miliardë dollarë dhe ekspertët besojnë se do të rritet pothuajse 2030 herë deri në vitin 13! Pavarësisht pretendimeve të skeptikëve në lidhje me perspektivat projektet e biznesit metaversion, për të cilat kemi shkruar tashmë, interesi për metaversin në mbarë botën vazhdon të rritet me shpejtësi.

Gazer ofron të hyjë në metaverse nga ekrani i televizorit

Sipas statistikave të mbledhura nga PC Magazine, 52% e përdoruesve të internetit përdorin veçoritë metaunivers për punë, 48% për depozita monetare, 40% për mësim, 32% për takime dhe komunikim online dhe 29% për lojëra. Ekspertët pohojnë se në vitet e ardhshme, çdo i katërti banor i tokës do të jetojë njëkohësisht në universin virtual.

Kompania gazer vendos nevojat njerëzore dhe përmirësimin e përvojës së klientit në përdorimin e teknologjisë së gjeneratës së re në qendër të zgjidhjeve dixhitale. Kjo është arsyeja pse METASMART TV është një gjeneratë e re e televizorëve inteligjentë me akses në universin virtual. Më parë, ishte e mundur të lidheshim me realitetin dixhital vetëm duke përdorur një PC ose laptop, dhe me METASMART TV, realiteti virtual do të hapet në ekranin e televizorit, dhe lëvizja në të është e mundur duke përdorur një speciale. telekomandë telekomandë me shumë kontrolle që kthehet në një levë.

metaverse

Falë teknologjive cloud dhe aftësive të transmetimit, lidhja me metaverset në METASMART TV është e shpejtë dhe grafika shfaqet në cilësinë më të lartë të mundshme. Prodhuesi premton se nuk do të ketë "varje" as gjatë shikimit të përmbajtjes ose kur udhëtoni nëpër universin dixhital. Udhëzimet hap pas hapi janë shumë të thjeshta - ndizni televizorin, hapni aplikacionin e pronarit të krijuar posaçërisht për Gazer TV dhe ja ku jeni në metaverse.

Dhe, natyrisht, zhvilluesit parashikuan dëshirën e shikuesve të ardhshëm për të shijuar plotësisht përfitimet e metaverses dhe artit modern. Televizorët e rinj Gazer kanë një ekran unik multiverse që ruan shkëlqim dhe kontrast të lartë për shumë vite, edhe në kushtet e përdorimit të vazhdueshëm të televizorit.

Gazer TV
Gazer TV
zhvilluesi: Gazer Ltd.
Çmimi: Falas

Gjithashtu interesante:

Burimigazer

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani