Root Nationlajmlajme ITGoogle, OPPO, Vivo і Xiaomi do të nxjerrë telefona të palosshëm në vitin 2021

Google, OPPO, Vivo і Xiaomi do të nxjerrë telefona të palosshëm në vitin 2021

-

Tregu i smartfonëve të palosshëm do të jetë shumë më i madh vitin e ardhshëm nëse raporti i fundit rezulton i vërtetë. Deri më tani, lojtarët kryesorë në tregun e smartfonëve të palosshëm kanë qenë Samsung, Motorola, royole і Huawei, por sipas një rrjedhjeje të re, listës do t'i bashkohen edhe prodhues të tjerë, duke përfshirë Google.

Informacioni i siguruar nga Ross Young, themelues dhe analist kryesor në Display Search dhe DSCC. Në postimin e tij në Twitter, ai tha se gjysma e dytë e vitit të ardhshëm do të jetë emocionuese për tregun e smartfonëve të palosshëm. Ai tha se Samsung shpall të paktën tre modele, OPPO, Vivo і Xiaomi katër secila dhe Google - një

Ne tashmë e dimë atë Samsung prezanton Galaxy Z Fold 3 dhe Galaxy Z Flip 3 në tremujorin e tretë 2021 nga rrjedhjet gjatë dy javëve të fundit, por cicërimi i Ross thotë se do të ketë të paktën tre modele. Galaxy Z Fold Lite thuhet se është planifikuar të dalë në tremujorin e parë të 1. Një version lite i Galaxy Z Flip u përfol gjithashtu muajin e kaluar.

Tre lojtarë të mëdhenj kinezë, OPPO, Vivo і Xiaomi, gjithashtu do të nxjerrin smartfonët e tyre të parë të palosshëm vitin e ardhshëm. Ajo që e bën këtë raund edhe më emocionues është se njëri prej tyre do të nxjerrë dy modele. Vetëm nga të tre Xiaomi demonstruan një prototip pune, por të gjithë ata regjistruan patenta për dizajne të ndryshme të telefonave inteligjentë të palosshëm. Kohët e fundit në patentë OPPO Është parë një telefon me një dizajn të ngjashëm me Galaxy Z Flip.

rrokullisje

Google është gjithashtu në listën e prodhuesve që shpallin një smartphone të palosshëm në 2021. Më shumë se një vit më parë, Google konfirmoi se ishte duke punuar në prototipet e smartfonëve të palosshëm dhe në gusht të këtij viti, një dokument i brendshëm zbuloi se një telefon i palosshëm i koduar "pasaportë" mund të ishte ndër pajisjet Pixel të lëshuara vitin e ardhshëm.

Me të gjitha këto pajisje të vendosura në lançim, viti 2021 do të jetë një vit emocionues për kategorinë e smartfonëve të palosshëm dhe teknologjinë celulare në tërësi.

Lexoni gjithashtu:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani