Root Nationlajmlajme ITGoogle Pixel 8 do të përdorë çipin e ri Tensor 3 nga Samsung

Google Pixel 8 do të përdorë çipin e ri Tensor 3 nga Samsung

-

Pas publikimit të serialit Google Pixel 7, smartphone i ardhshëm i kompanisë do të jetë seria Google Pixel 8, për të cilën kompania tashmë është duke punuar. Së fundmi, në internet u shfaqën dy pajisje të reja të Google me emrat e koduar Shiba dhe Husky. Këto pajisje janë të pajisura me një procesor të ri, ndoshta Google Tensor 3. Megjithatë, nuk ka asnjë konfirmim se këto pajisje i përkasin serisë Google Pixel 8. Por së pari, dihet se këta smartfonë do të funksionojnë me Android 14 Upside Down Cake. Përveç kësaj, ata do të përdorin një procesor të ri, ndoshta Tensor 3, të prodhuar Samsung.

TENSOR

Tensor 3 i ri është i koduar Zuma dhe përdor të njëjtin modem si Google Tensor G2 (G201), d.m.th modemi 5G G5300 i zhvilluar nga kompania. Samsung. Nuk ka ende detaje specifike për sistemin. Megjithatë, dihet se Samsung kohët e fundit ka punuar në një çip tjetër - Exynos 2300. Është e mundur që Zuma të jetë një variant i personalizuar i bazuar në të. Sigurisht, do të ketë optimizime tipike të Google për mësimin e makinerive dhe inteligjencën artificiale.

Telefonat inteligjentë Google Pixel 8, Shiba dhe Husky janë të pajisur me deri në 12 GB RAM. Kjo do të thotë se dy pajisjet e reja të Google mund të jenë smartfonë premium. Rezolucioni i ekranit gjithashtu mbështet këtë supozim. Shiba vjen me një rezolucion Full HD prej 2268×1080 piksele, ndërsa Husky ka një rezolucion prej 2822×1344 piksele. Mund të shohim që Husky ka një ekran më të mirë dhe ka shumë të ngjarë të jetë modeli Pro. Faktorët e formës sugjerojnë se kemi të bëjmë me telefona inteligjentë në një dizajn klasik, dhe jo me goca goce apo tableta.

tensionues

Duke gjykuar nga të dhënat e një burimi tjetër, risia do të marrë një skaner të ri tejzanor të gjurmëve të gishtërinjve të prodhuar nga Qualcomm. Nëse lajmi është i vërtetë, ai mund të zgjidhë problemin kryesor me skanerët aktualë të gjurmëve të gishtërinjve në Pixel. Bëhet fjalë për një shpejtësi të ulët funksionimi.

Sot disa marka si p.sh Samsung і vivo, tashmë kanë kaluar te skanerët me ultratinguj, të cilët ofrojnë një përgjigje më të shpejtë. Për më tepër, ato ju lejojnë të zhbllokoni pajisjen edhe nëse gishti juaj është i lagur ose i yndyrshëm.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani