Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITParaja nuk ka erë: Xiaomi dhe Nderi kthehen në Rusi

Paraja nuk ka erë: Xiaomi dhe Nderi kthehen në Rusi

-

kompanitë kineze Xiaomi dhe Honor duket se kanë vendosur të largohen nga parimet e budizmit se jeta është plot vuajtje, por mund të ndalet dhe gradualisht po kthehen në Rusi. Natyrisht, lidhja emocionale me gjërat që prishen, si paraja, që shkakton të njëjtat vuajtje, nuk i lejon kompanitë të braktisin tregun rus ende të tretshëm.

Shumë botime ruse, të cilave nuk iu referohet Comilfo, deklaruan se kompanitë kanë hapur vende të reja pune në Moskë dhe pak - në Minsk.

Xiaomi Logoja e Mi

Nder kerkon specialist HR, testues, analist produkti, menaxher pune me partnere dhe specialist ne logjistike. Natyrisht, kompania do të përpiqet disi të kthehet në tregun rus, të negociojë me partnerët dhe të krijojë komunikim në fushën e informacionit.

NDERIT

E njëjta gjë vlen edhe për Xiaomi. Në grumbulluesin popullor rus të punës, ka shumë pozicione nga kompania, e cila shet produkte të markave të njohura në dyqane të specializuara, duke përfshirë Xiaomi.

nder

https://iz.ru/1459409/ivan-chernousov/vozvrat-postupatelno-xiaomi-i-honor-vozobnovliaiut-aktivnost-v-rossii

Në pranverën e vitit të kaluar, pothuajse menjëherë pas pushtimit në shkallë të plotë të Rusisë në Ukrainë, markat e njohura që vlerësonin reputacionin e tyre filluan të largoheshin në mënyrë aktive nga vendi agresor. Nderi nuk ishte përjashtim, megjithëse kjo nuk do të thoshte se pajisjet e këtij prodhuesi, si dhe mallrat Xiaomi, u zhduk menjëherë nga raftet ruse. Kompania duket se ka shpallur "modalitetin e heshtjes", por ka një nuancë. Produktet e prodhuesit arritën edhe te rusët falë magjisë magjike "parallenicus importus" përmes ndërmjetësve të ndryshëm që nuk i kushtojnë vëmendje erës së parave. Dhe pjesa e kompanisë në tregun rus është afërsisht 40%.

Tani edhe iluzioni i duarve të pastra është shembur, në fund të fundit Xiaomi dhe Honor do të fillojë të punojë në tregun rus plotësisht dhe zyrtarisht. Në fakt, Xiaomi, sipas të njëjtave media ruse, më vjen keq, masive, ndjen konkurrencë dhe presion nga prodhues të tjerë kinezë që operojnë në të njëjtin segment çmimesh në të njëjtin treg. Prandaj, marka ka nevojë për specialistë që do të angazhohen në komunikim me drejtuesit e opinionit (kushdo qofshin ata në Rusi) dhe kompanitë e reklamave.

https://rozetked.me/news/27430-rossiyskie-ofisy-xiaomi-i-honor-vozobnovili-nabor-sotrudnikov-i-marketingovye-aktivnosti

Çfarë thoni ju miq?

Gjithashtu interesante:

Burimilajm

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

9 Comments
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani