Root Nationlajmlajme ITHuami prezantoi orën e re inteligjente Amazfit Bip 3

Huami prezantoi orën e re inteligjente Amazfit Bip 3

-

Publikimi i sotëm i një ore të re inteligjente ishte një surprizë për shumë njerëz amazon Bip 3 në tregun brazilian. Nisja ishte e qetë, pajisja nuk është shfaqur ende në tregjet e tjera të Azisë dhe Evropës. Por, siç thonë ata, është çështje kohe.

Amazfit Beep 3

Amazfit Bip 3 mori një ekran AMOLED 1,69 inç me xham 2,5D të temperuar. Përveç kësaj, sipas kompanisë, ekrani me prekje i pajisjes ka një shtresë të veçantë që parandalon shfaqjen e gjurmëve të gishtërinjve. Paneli është shumë më i madh se brenda Amazfit Beep S, dhe si rezultat, përdoruesi do të jetë në gjendje t'i shikojë të dhënat me qartësi më të madhe.

Pajisja vjen me disa funksione që ndihmojnë në monitorimin e shëndetit. Ora inteligjente është e pajisur me sensorë që regjistrojnë rrahjet e zemrës, nivelin e stresit dhe cilësinë e gjumit. Ekziston një "shkollë" e veçantë për audiencën femërore - do të ndihmojë në gjurmimin e cikleve menstruale. Një veçori tjetër është një sensor që mat nivelin e oksigjenit në gjak (SpO2).

Amazfit Beep 3

Përveç kësaj, Amazfit Bip 3 mund të gjurmojë deri në 60 lloje të aktivitetit fizik. Kjo listë përfshin ecjen, vrapimin, çiklizmin, jogën dhe notin. Dhe funksioni Target Pace do t'ju ndihmojë të vendosni qëllimet dhe objektivat e trajnimit. Tipari PAI Health, i zakonshëm në orët Amazfit, merr pjesë në vlerësimin e shëndetit dhe fitnesit bazuar në aktivitetet e përditshme. Më pas, algoritmet analizojnë të dhënat dhe i shndërrojnë ato në pikë.

Ora ka një modul të integruar GPS që gjurmon çdo lëvizje të përdoruesit. Ky dhe informacione të tjera më pas mund të transmetohen te aplikacionet e shëndetit dhe fitnesit në smartphone tuaj nëpërmjet një lidhjeje Bluetooth.

Pajisja ka një kasë të përforcuar dhe një rezistencë presioni deri në 5 ATM, që do të thotë se mund të përballojë zhytjen në një thellësi prej 50 metrash. Bip 3 peshon 120 g, kapaciteti i baterisë është 280 mAh, kështu që mund të funksionojë deri në 14 ditë me një karikim të vetëm. Amazfit Bip 3 është në dispozicion në të zezë, rozë dhe blu.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina
Artikuj të tjerë
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Regjistrohu për përditësime
Popullore tani