Root Nationlajmlajme ITKontrolluesi DualSense Edge për PS5 tani punon me pajisje Apple

Kontrolluesi DualSense Edge për PS5 tani punon me pajisje Apple

-

Nëse ju pëlqen të luani video lojëra dhe keni disa pajisje në të njëjtën kohë Apple, ky lajm mund t'ju pëlqejë. Në fund të fundit, Sony fillon bashkëpunimin me Apple, për të siguruar përputhshmërinë e lojës midis pajisjeve të tyre. Kjo nuk do të thotë që ju mund të ekzekutoni lojëra të plota PS5 në pajisjen tuaj Apple tani, por teorikisht mund të bëhet e mundur në të ardhmen ndërsa teknologjia vazhdon të evoluojë. Dhe tani për tani, përdoruesit do të jenë në gjendje të luajnë lojëra në të gjitha pajisjet e tyre Apple, duke përdorur një kontrollues PS5 DualSense Edge i Sony.

Sony DualSense Edge

Apple aktivizoi zyrtarisht mbështetjen për të renë Dual Sense Edge në të gjitha pajisjet tuaja. Kjo do të thotë se tani pajisja juaj Apple mund të shërbejë si një tastierë e vogël më vete ndërsa ju kënaqeni me lojërat tuaja.

Sony lëshoi ​​një kontrollues të ri të nivelit të lartë DualSense Edge në janar të këtij viti, dhe ai ka disa përmirësime të dukshme. Dhe kështu duhet të ishte, nëse merrni parasysh çmimin mjaft të lartë të pajisjes. Për shembull, pronarët e kontrolluesit DualSense Edge për PS5 kanë akses në veçori të tilla si udhëtimi i rregullueshëm i këmbëzës, reagime të përmirësuara, rritja e ndjeshmërisë së levës dhe shumë më tepër.

Që nga lansimi i kontrolluesit DualSense Edge, shumë përdorues Apple i kërkoi prodhuesit të aktivizonte mbështetjen Bluetooth për kontrolluesin. Epo, më në fund kërkesat e tyre janë dëgjuar dhe tani të gjithë përdoruesit Apple do të jenë në gjendje të luajnë lojëra me valë pa pasur nevojë të marrin pajisjet e tyre.

Sony DualSense Edge

Shtimi i mbështetjes për kontrolluesin pa tel DualSense Edge të Sony do të thotë se tani është koha më e mirë për të provuar PS Remote Play në pajisje Apple. Lojërat në distancë janë përmirësuar ndjeshëm vitet e fundit. Ato ju lejojnë të përdorni fuqinë dhe aftësitë e tastierës origjinale në çdo pajisje. Për sa kohë që keni një lidhje interneti të shpejtë dhe të qëndrueshme, mund të shijoni lojëra në kohë reale, ashtu si të kishit një tastierë lokale.

Sony DualSense Edge tani mbështet pajisje të tilla Apple, si iPhone, iMac, iPad etj. Mund të kontrollojë plotësisht pajisjen tuaj Apple, që do të thotë gjithashtu se mund të luani lojëra të tjera si lojërat Xbox ose ndonjë tjetër.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Alex
Alex
2 muaj më parë

Kontrollues për të gjitha paratë në botë :(

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani