Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITLenovo njoftoi lëshimin e laptopëve të rinj Legion dhe Legion Slim

Lenovo njoftoi lëshimin e laptopëve të rinj Legion dhe Legion Slim

-

Lenovo prezantoi një gjeneratë të re të laptopëve të lojërave elegant dhe të fuqishëm Legion dhe Legion Slim.

Lenovo Legion 7i dhe 7

Laptopët më të fuqishëm të lojrave 16 inç në botë, Lenovo Legion 7i dhe 7 janë ndërtuar nga alumini dhe magnezi i shkallës së hapësirës ajrore në një trup një copë dhe kanë një kornizë metalike të përpunuar duke përdorur kontrollin numerik kompjuterik (CNC). Tastiera Lenovo Legion TrueStrike ka taste të lakuar me një goditje më të thellë se gjenerata e mëparshme. Teknologjia e re WASD Force Sensor me butona shtesë të ndryshueshëm i lejon lojtarët të përshpejtojnë karakterin e lojës së tyre në varësi të forcës së shtypjes së tasteve.

Legjioni Lenovo 7i

Lenovo Legion 7i dhe 7 i ri janë bërë vizualisht më të hollë se gjenerata e mëparshme - trashësia e tyre është vetëm 19 mm dhe pesha 2,5 kg, kapaciteti i baterisë është 99,99 Wh - bateria më e madhe në botë në një laptop lojrash 16 inç - dhe karikim i shpejtë USB Lloji-C deri në 135 Wh.

Lenovo Legion 7i dhe 7 janë laptopët e parë të lojrave në botë me një ekran WQXGA 16 inç, raport 16:10, ndriçim maksimal deri në 1250 nits, mbulim të plotë të hapësirës së ngjyrave DCI-P3, gamë të zgjeruar dinamike dhe certifikim sigurie TÜV për sytë Laptopët e rinj Lenovo Legion 7i dhe Legion 7 janë gjithashtu të pajisur me softuerin Tobii Horizon, i cili garanton një përvojë gjithëpërfshirëse për lojtarët, dhe Tobii Aware, i cili përdor teknologjinë inteligjente të sensorëve për të përmirësuar sigurinë dhe privatësinë e pronarëve.

Legjioni Lenovo 7i

Lenovo Legion 7i dhe 7 janë të pajisura me procesorë të gjeneratës së 12-të Intel Core HX Series ose AMD Ryzen 9 6900HX, procesor grafik NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti (deri në 175 W të fuqisë totale grafike — TGP) ose AMD Radeon RXMT 6850 memorie memorie DDR5 dhe ruajtja e gjeneratës së katërt PCIe9 SSD sipas zgjedhjes së përdoruesit. Të gjithë komponentët janë akorduar për performancë maksimale me teknologjinë Lenovo Legion AI Engne 2.0.

Lenovo Legion Slim 7i dhe 7

Laptopët e rinj Lenovo Legion Slim 7i dhe 7, laptopët më të hollë dhe më të lehtë të lojrave 16 inç të Lenovo Legion, janë krijuar për lojëra të fuqishme dhe krijimin e përmbajtjes në një dizajn elegant dhe minimalist. Pajisjet janë në dispozicion në ngjyrat gri të errët (Storm Grey) dhe gri të lehta (Onyx Grey). Fletoret janë të lehta dhe të holla - 2 kg dhe 16 mm - falë trupit metalik të aluminit dhe magnezit të përdorur në industrinë e hapësirës ajrore.

Lenovo Legion Slim 7i

Seria e re e laptopëve Lenovo Legion Slim 7 mori serinë më të fundit të gjeneratës së 12-të Intel Core H ose procesorët AMD Ryzen 9 6900HX. Pajisjet kanë një panel të përmirësuar të pasëm I/O me HDMI 2.1 dhe një bateri me kapacitet më të madh (99,99 Wh) dhe karikim të shpejtë USB Type-C deri në 135 Wh.

Lenovo Legion Slim 7i

Lenovo Legion Slim 7 i përditësuar është i disponueshëm në tre opsione paneli me një shpejtësi të ndryshueshme të përmirësuar të rifreskimit deri në 240 Hz (standarde 165 Hz) dhe teknologji shtesë Mini-LED11.

Laptopët janë gjithashtu të pajisur me një procesor grafik NVIDIA GeForce RTX 3070 (deri në 100 W me TGP të përshpejtuar) ose grafikë celulare AMD Radeon RX 6800S me memorie DDR5 dhe memorie SSD të gjeneratës së 4-të PCIe.

Të gjithë kompjuterët Lenovo Legion vijnë me një aplikacion të integruar të krijuar për të bërë më të lehtë lojërat. Lenovo Legion Arena është një platformë lojrash që bashkon të gjitha lojërat e PC të një përdoruesi në një qendër të centralizuar, duke i lidhur ato me platformat e njohura dhe dyqanet online për një akses të vetëm dhe përvojë të pandërprerë dhe efikase të lojërave.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

BurimiLenovo

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani