Root Nationlajmlajme ITLenovo konfirmon se ka ndërprerë linjën e saj të telefonave të lojërave Legion

Lenovo konfirmon se ka ndërprerë linjën e saj të telefonave të lojërave Legion

-

Thashethemet janë qarkulluar rreth kompanisë dhe biznesit të saj të lojërave Legion kohët e fundit. Thashethemet thonë se një linjë telefonash lojrash Lenovo Legjioni u mbyll. Tani ne e dimë të vërtetën për atë që po ndodh.

Lenovo

Javën e kaluar, dikush që besohet të jetë një punonjës i kompanisë postoi një koment në lidhje me biznesin e telefonit të Legion në mediat sociale. Sipas përdoruesit, kompania ka vendosur të mbyllë plotësisht biznesin e saj të telefonave të lojërave.

Një përfaqësues i kompanisë më vonë konfirmoi se kompania me të vërtetë kishte ndërprerë telefonat Legion.

“Lenovo po ndërpret prodhimin e telefonave të lojërave me bazë Legion Android si pjesë e një transformimi më të gjerë biznesi dhe konsolidimi i portofolit të saj të lojërave. Si një lider në pajisjet dhe zgjidhjet e lojërave, kompania është e përkushtuar që të evoluojë kategorinë e lojërave në të gjithë faktorët e formës dhe të fokusohet në atë se ku mund të përfitojë më së miri komuniteti global i lojërave." - tha përfaqësuesi i kompanisë.

Me mbylljen e linjës së saj të telefonave të lojërave nga kompania, e ardhmja nuk duket shumë e ndritshme për industrinë e telefonave të lojrave. Xiaomi gjithashtu kohët e fundit luftoi me linjën e saj Black Shark, duke pushuar nga puna qindra punëtorë në fabrikën e saj.

Lenovo

Por jo gjithçka është aq e pashpresë, disa marka ende po qëndrojnë. Shembull, ASUS ende po ndërton në brezin e tij ROG Telefon. Kompania do të lëshojë ROG Phone 7 më 13 Prill.

Lexoni gjithashtu: 

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani