Root Nationlajmlajme ITMacPaw ka lëshuar një përditësim beta për menynë CleanMyMac X

MacPaw ka lëshuar një përditësim beta për menynë CleanMyMac X

-

Ekipi i CleanMyMac X po lëshon një version beta të Menysë së ridizajnuar brenda aplikacionit, e cila përfshin mjete të reja analitike për të monitoruar më mirë shëndetin e kompjuterëve Mac. “Pavarësisht luftës së tmerrshme në vendin tonë, MacPaw mbetet një biznes i qëndrueshëm dhe vazhdon të zhvillojë në mënyrë aktive produkte, duke krijuar vlerë për përdoruesit tanë”, thotë Oleksandr Kosovan, themelues dhe CEO i MacPaw. “Ky version është një përditësim i madh për menynë CleanMyMac X, duke e bërë mirëmbajtjen dhe kujdesin për kompjuterët Mac edhe më të lehtë dhe më të përshtatshëm. Funksionaliteti i ri do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit, pavarësisht nëse ata kanë një abonim premium apo jo. Çdo reagim dhe testim beta do të vlerësohej. Komentet dhe komentet tuaja do të ndihmojnë që publikimi të jetë i përsosur."

MacPaw

Për të shkarkuar versionin beta të aplikacionit me Menunë e përditësuar, ju duhet:

  1. Shkarkoni CleanMyMac X nga faqja e internetit MacPaw
  2. Hapni "Opsionet"
  3. Zgjidhni "Ofroni përditësime për versionet beta"
  4. Klikoni "Kontrollo për përditësime".

Funksioni i ri zgjat jetën e kompjuterëve Mac duke shtuar pesë monitorë të detajuar: sigurinë, ruajtjen dhe hard diskun, CPU, RAM dhe baterinë. Përditësimi do të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit, së bashku me një version provë falas të produktit.

MacPaw

Monitorimi i mbrojtjes ofron këshilla të shpejta se si të mbroni Mac-in tuaj nga malware dhe kërcënimet. Ruajtja dhe monitorimi i diskut të ngurtë ndihmon për të monitoruar hapësirën e disponueshme të diskut, temperaturën, llojet e të dhënave të ruajtura në disk dhe sasinë e mbeturinave dixhitale që mund të pastrohen menjëherë.

Monitorimi i CPU-së (CPU): Përveç monitorimit të ngarkesës së CPU-së, përdoruesit tani mund të shohin se cilat aplikacione po konsumojnë më shumë burime, kohën e funksionimit të sistemit dhe të shikojnë për rritje të pazakonta në aktivitet. Monitorimi i RAM-it ndihmon për të zbuluar se çfarë po ndodh me RAM-in e kompjuterit, cilat programe po e konsumojnë atë dhe nëse mund të optimizohet. Monitorimi i baterisë ju lejon të monitoroni numrin e cikleve të karikimit, gjendjen e përgjithshme të baterisë dhe kohën që duhet për ta ngarkuar plotësisht.

MacPaw

Të gjithë përdoruesit e macOS 10.10 dhe versionet më të reja mund t'i bashkohen testit beta të aplikacionit dhe të ndajnë komentet e tyre duke klikuar butonin Dërgo koment.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

BurimiMacPaw

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
I panjohur
I panjohur
1 vit me pare

“продовжить життя комп’ютерів Mac шляхом додавання п’яти деталізованих моніторів: захисту, сховища і жорсткого диска, центрального процесора, оперативної пам’яті та батареї.”
Я розумію що маркетинг – “наше всьо”, але яким чином може моніторинг “подовжити життя” тим паче Mac?
Від того що ти подивишся як цифри туди сюди бігають – легше не стане. А якщо ти ще не сис адмін, то тобі що 60 що 90 °С на процессорі або контролерах – якось до лампочки. Дивний продукт… але кожен сходить з розуму по своєму.

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani