Motoçikletë Edge 30 Neo
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITMotorola prezantoi Moto G Play të ri (2023)

Motorola prezantoi Moto G Play të ri (2023)

-

Motorola ofron një gamë të gjerë telefonash nga buxheti në premium. Sot, kompania njofton zgjerimin e portofolit të saj në fushën e telefonave buxhetorë - me përfaqësuesin e saj të ri - Moto G Play (2023).

Moto G Play (2023) ka 32 GB hapësirë ​​ruajtëse, një kamerë të trefishtë 16 MP dhe një ekran 90 Hz dhe do të jetë i disponueshëm fillimisht në SHBA dhe Kanada më 12 janar.

Moto GPlay (2023)

Moto G Play (2023) ka disa veçori interesante, duke përfshirë një kamerë me sensor të trefishtë. Sensori kryesor është 16 MP, dhe makro dhe sensorët e thellësisë janë 2 MP. Ekziston edhe një kamerë selfie me rezolucion prej 5 MP. Këto kamera mbështesin një sërë veçorish të fuqizuara nga AI, si kapja automatike e buzëqeshjes, kompozimi inteligjent dhe kapja e dyfishtë.

Një tjetër detaj interesant është ekrani. Ekrani i Moto G Play, i cili është më i zakonshëm në telefonat e rangut të mesëm, ka një shpejtësi rifreskimi 90 Hz. Ekrani i tij 6,5 inç HD+ ofron një raport pamjeje 20:9, i cili duhet të jetë i këndshëm për të parë video ose për të luajtur lojëra.

Moto GPlay (2023)

Për më tepër, telefoni ka një bateri 5000 mAh që Motorola pretendon se mund të zgjasë tre ditë me një karikim të vetëm. Sa i përket shpejtësisë së karikimit me tela, pajisja duket se mbështet 10 W.

Moto GPlay (2023)

Gjithashtu ofron 32 GB memorie flash. Por nëse kjo nuk mjafton, hapësira ruajtëse e zgjerueshme në Moto G Play (2023) do t'ju lejojë të rrisni memorien deri në 512 GB duke përdorur një kartë memorie microSD. Moto G Play (2023) do të shitet me pakicë për 169,99 dollarë.

Moto GPlay (2023)

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Gjithashtu interesante:

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani