Oukitel WP21 Ultra
realme 10 4 G
Root Nationlajmlajme ITMotorola po përgatitet për lançimin e një risie tjetër - Moto G42

Motorola po përgatitet për lançimin e një risie tjetër - Moto G42

-

Siç kemi shkruar tashmë, Motorola po përgatitet për nxjerrjen e modeleve Moto G82 dhe Moto G52. Dhe sot u bë e ditur se një model tjetër do t'i bashkohet kësaj kompanie - Moto G42. Pajisja u shfaq në faqet e certifikimit FCC, BIS, TDRA dhe EEC nën numrin e modelit XT2233.

Moto G42

Ky model do të zëvendësojë modelin e vitit të kaluar Moto G41. Telefoni do të jetë i pajisur me një ekran OLED. Gjë që nuk është për t'u habitur, pasi Motorola e ka prezantuar atë në telefonat inteligjentë të rangut të mesëm së fundmi. Certifikimi FCC zbuloi praninë e rrjeteve Wi-Fi me dy bandë, telefoni do të ketë module NFC dhe Bluetooth dhe do të vijë me Android 12.

Sa i përket pamjes, tashmë në rrjet janë shfaqur pamjet e para. Moto G42 do të ketë një nivel në qendër të pjesës së sipërme të ekranit, me një konfigurim të trefishtë të kamerës brenda një moduli drejtkëndor në anën e pasme në këndin e sipërm të majtë.

Moto G42

Motorola Moto G42 do të ketë një skaner të gjurmëve të gishtërinjve të montuar në anë, i cili gjithashtu do të veprojë si buton i ndezjes. Kjo nuk është për t'u habitur, në fund të fundit, ekranet OLED nuk nënkuptojnë gjithmonë skanerë të integruar. Tabaka për kartën SIM ndodhet në anën e majtë, dhe porta USB Type-C, grila e altoparlantit dhe mikrofoni kryesor janë të vendosura në fund të telefonit.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

Burimigizchina

Artikuj të tjerë

Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

0 Comments
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet

Regjistrohu për përditësime

Popullore tani