E enjte, 30 nëntor 2023

desktop v4.2.1

Root Nationlajmlajme ITÇfarë telefonash inteligjentë Motorola do të marrë listën Android 13

Çfarë telefonash inteligjentë Motorola do të marrë listën Android 13

-

Sot bëhen saktësisht katër muaj nga publikimi i versionit të qëndrueshëm të Android 13 Tiramisu. Që nga ai moment, përveç telefonave inteligjentë Google Pixel, u lançua një version i qëndrueshëm për pajisjet Samsung, OnePlus, Sony dhe disa të tjerë. Por në kompani Motorola janë shumë "të pamëshirshëm" për përditësimin e telefonave inteligjentë në një version të ri të Android.

Motorola

- Reklama -

Dhe kështu, më në fund, kompania mori informacion zyrtar për listën e telefonave inteligjentë që do të marrin Tiramisu. Ne presim që smartfonët kryesorë të jenë në rreshtin e parë për përditësimin Motorola seri Edge 30. Por pronarët e linjave të vjetra telefonike do të duhet të presin. Koha e parashikuar e prezantimit është "fillimi i vitit 2023", gjë që tregon se përditësimi duhet të dalë diku në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm.

Motorola

Dhe këtu është lista e pretendentëve për Android 13 Tiramisu:

- Reklama -

Ata që nuk e kanë gjetur vegël e tyre në listë mund të mos jenë ende të mërzitur, sepse kjo është një listë paraprake që do të përditësohet me kalimin e kohës.

Motorola

Përveç kësaj, pronarët e telefonit Motorola keni një carte blanche të vogël përpara markave të tjera. Përdoruesit mund të instalojnë jozyrtarisht Android 13 përmes ROM-ve të personalizuara në shumicën e telefonave Moto falë pozicionit Motorola në lidhje me zhbllokimin e ngarkuesit dhe lëshimin e kodit të kernelit.

Ju mund ta ndihmoni Ukrainën të luftojë kundër pushtuesve rusë. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të dhuroni fonde për Forcat e Armatosura të Ukrainës përmes Savelife ose përmes faqes zyrtare NBU.

Lexoni gjithashtu:

BurimiXDA
- Reklama -
Regjistrohu
Njoftoni për
mysafir

1 Koment
Më të rejat
Më të vjetrit Më popullorja
Shqyrtime të ngulitura
Shiko të gjitha komentet
Mafia
Mafia
8 muaj më parë

po ju gjej koka, mos i beni te gjitheve per nje jave, po ju gjej, bejeni ne te gjitha motorolat, cfare eshte, si e kuptoni nga gjenialiteti juaj, keqkuptuar

Artikuj të tjerë
Regjistrohu për përditësime

Komentet e fundit

Popullore tani
1
0
Na duam mendimet tuaja, ju lutemi komentoni.x